Најекономично греење и ладење

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.894
Поени од реакции
7.936
Kazi dekaa NEMA, polesno ke ti bide.[DOUBLEPOST=1540930191][/DOUBLEPOST]Eve jas na kratko ke ti pomognam, so nekolku modeli na GREE:
1. LOMO ECO 12K, soodnos kvalitet/cena NEMA konkurencija na pazarov. Potvrdeno od mnogu korisnici. Dokazana i na zimata sto ja imavme pred 2 godini.
2. LOMO LCLH 12K, ima konkurencija , ali na promocijata koja sto bese, NEMA
3. HANSOL 12K, nema konkurencija kvalitet/cena. Dokazana od korisnici.
4. AMBER 12K, nema konkurencija kvalitet/cena. Dokazana od korisnici. Osven pacientot Vlavceto.[DOUBLEPOST=1540930754][/DOUBLEPOST]Ajde be gukni, ke mi snema lenta.....hahahahah
Кога веќе се групираат сите вака нека стои ова и нека трепка
Zhuhai Landa компресори
Камења во надворешна единица за да тежат и да се палат луѓето на килограми
Дефрости на 15 мин и дување ладно во меѓувреме
Цени на клими што се поскапи од многу подобри модели во нивни ранг, со евтини кинески компоненти внатре

Навистина докажано и број еден!!!
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Kazi dekaa NEMA, polesno ke ti bide.[DOUBLEPOST=1540930191][/DOUBLEPOST]Eve jas na kratko ke ti pomognam, so nekolku modeli na GREE:
1. LOMO ECO 12K, soodnos kvalitet/cena NEMA konkurencija na pazarov. Potvrdeno od mnogu korisnici. Dokazana i na zimata sto ja imavme pred 2 godini.
2. LOMO LCLH 12K, ima konkurencija , ali na promocijata koja sto bese, NEMA
3. HANSOL 12K, nema konkurencija kvalitet/cena. Dokazana od korisnici.
4. AMBER 12K, nema konkurencija kvalitet/cena. Dokazana od korisnici. Osven pacientot Vlavceto.[DOUBLEPOST=1540930754][/DOUBLEPOST]Ajde be gukni, ke mi snema lenta.....hahahahah
A ti kolku vreme ja koristis/koristese WN35 od Mitsubishi?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.437
Поени од реакции
2.725
Na krajot si prizna, NAVISTINA DOKAZANO I BROJ 1 GREE[DOUBLEPOST=1540931499][/DOUBLEPOST]
A ti kolku vreme ja koristis/koristese WN35 od Mitsubishi?
Nikogas nema da koristam Mitsu, prosta pricina...ne plakam za etiketa.
Mitsu i vo Gree go proizveduvaat, zatoa ke si kupam GREE.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.437
Поени од реакции
2.725
Eve koi se brendovi se proizveduvaat vo GREE, plakaat luge za etiketa: DAIKIN, CARRIER, ELECTROLUX, MITSU, C&H, SINCLAIR, INVENTOR, YORK......DOSTA E MISLAM[DOUBLEPOST=1540932153][/DOUBLEPOST]
A kako znaes deka WN35 e polosha od Hansol ako ne si ja koristel nikogas?
Klasa na LOMO ECO 12K, nisto poveke...osven parite, skoro dve za edna.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Eve koi se brendovi se proizveduvaat vo GREE, plakaat luge za etiketa: DAIKIN, CARRIER, ELECTROLUX, MITSU, C&H, SINCLAIR, INVENTOR, YORK......DOSTA E MISLAM[DOUBLEPOST=1540932153][/DOUBLEPOST]
Klasa na LOMO ECO 12K, nisto poveke...osven parite, skoro dve za edna.
I PEPSI i COCA COLA se proizveduvaat vo Makedonija, a i COCKTA se proizveduva vo Makedonija, shto ti e poentata?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Тундриве од таму некоја кооперација купени за "ефтинo" се кажа дека идат у пакет со монтажа без вакумирање, за ефтино миксот фреон+вода за брзо ке бара сервис климата...така кога купуваат од кооперација на кило :)
qweqwwq.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
13 август 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
2.041
Eve koi se brendovi se proizveduvaat vo GREE, plakaat luge za etiketa: DAIKIN, CARRIER, ELECTROLUX, MITSU, C&H, SINCLAIR, INVENTOR, YORK......DOSTA E MISLAM[DOUBLEPOST=1540932153][/DOUBLEPOST]
Klasa na LOMO ECO 12K, nisto poveke...osven parite, skoro dve za edna.
Pogolema glupost od ova..... cccccc.....
Gi zaoboravi toshiba, hitaci, mercedes, panasonik, pezo, wolsvagen, i mnogu drugi
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.894
Поени од реакции
7.936
Our company possesses four manufacturing bases in Zhuhai, which are Zhuhai Landa Compressor Co., Ltd., (located at Jida District, Zhuhai), Longshan Precision Machinery Manufacturing Branch of Zhuhai Gree Electric Appliance Inc. (located at Longshan Industrial Park, Doumen), Zhuhai Melanda Refrigeration Technology Co. Ltd. (located at Zhuhai Harbor Industrial Park) and Zhuhai Zhengang Foundry Co. Ltd. (located at Shangchong Industrial Park)

Zhuhai, Landa, Melanda, Gree = Adibas, Nuke
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Ај малце и мерење, за реалните ликови на темава што имаме клими по дома :)
Ногу ни е топло по дома, горешчина не зафати :)
IMG_20181030_213519.jpg
За 31,53часа работа Амбер Нордик 4Kw (28ден)....SCOP=10,2 :D
IMG_20181030_212030.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom