Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 март 2017
Мислења
7
Поени од реакции
3
Baska cim imas klimi veke jas bi odel na kombinirano greenje. Klimite na minimum fan na greenje i plus peletive. Taka bi se zadrzal komforot a dosta bi se zastedilo
Да да ќе видеме кога ке се инсталира, па ќе се комбинира со климите некако за најголема заштеда.
 
Член од
29 ноември 2023
Мислења
46
Поени од реакции
59
Овие Виваксот изгледа немаат вграден wifi
Ако е прашање, немаат дури и мојата што пишуваше сериски, доаѓа со усб вифи кое го ставија, не беше дел од хардверот. Btw, ако ништо друго барем евтини се за разлика од тошиба/даикин.
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
99
Поени од реакции
132
Нова Тосот мусе, надворешната има некое шуштење како ѕивана да пушта воздух, на мод ладење го нема.
Ја истестираа не јави никаква грешка.
@Strelec што е работава?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Нова Тосот мусе, надворешната има некое шуштење како ѕивана да пушта воздух, на мод ладење го нема.
Ја истестираа не јави никаква грешка.
@Strelec што е работава?
Sto bitna so Haier-ot ? Deka ti imase 5.5ka Haier i TST 3.5ka
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
99
Поени од реакции
132
Sto bitna so Haier-ot ? Deka ti imase 5.5ka Haier i TST 3.5ka
Си тераат, во друга куќа ми е оваа.

ОК си работи ама од прва активација има некој звук, како шиштење, вриење во мод на греење.
Рекламирав одма, пратија екипа, ја прикачија внатрешната на некој уред, измери по повеќе позиции дека се е во ред, ама сепак не би требало таков звук да дава, дали има воздух во системот или фреон повеќе/помалце не знам, ме убедуваа дека е се во ред. Баш низ маало повеќе вакви ги заслушав ниедна нема ваков звук.
Изгледа ќе морам од греевци да се откажувам.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Си тераат, во друга куќа ми е оваа.

ОК си работи ама од прва активација има некој звук, како шиштење, вриење во мод на греење.
Рекламирав одма, пратија екипа, ја прикачија внатрешната на некој уред, измери по повеќе позиции дека се е во ред, ама сепак не би требало таков звук да дава, дали има воздух во системот или фреон повеќе/помалце не знам, ме убедуваа дека е се во ред. Баш низ маало повеќе вакви ги заслушав ниедна нема ваков звук.
Изгледа ќе морам од греевци да се откажувам.
Koj model na Tosot ? Inaku ne treba da susti nadvoresnata edinica konsultiraj se so servisot neka proverat povtorno
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Член од
23 декември 2018
Мислења
99
Поени од реакции
132
Ovoj model ?

Да.
Ок, си работи, добра модулација, многу малку дефрости... ама ме нервираат вакви работи.
Таа Т.С.Т што ја имам пукна цевка сум мењал фреон после 2 год. 4000 ден. така да Грее/Тосот за мене веќе јок.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Да.
Ок, си работи, добра модулација, многу малку дефрости... ама ме нервираат вакви работи.
Таа Т.С.Т што ја имам пукна цевка сум мењал фреон после 2 год. 4000 ден. така да Грее/Тосот за мене веќе јок.
I jas imam T.S.T za toplenje topli AMA pravi suvi defrosti I raboti on-off eve sega Skopje 9°C i on-off raboti

Screenshot_20240127_162128_Chrome.jpg
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.681
Поени од реакции
3.977
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Ako sakaš da ne gasi izberi 27-28 C i prva brzina, nama da gasi so garancija, samo će ti troši poveće od normalno, a vo prostot će imaš 22-23C.
Poentata e da modulira ( i da stedi ) kako sto rekov za toplenje topli ama ne modulira tuku raboti on-off i so suvi defrosti a ako ja pustam Na 28°C ke ima pogolema potrosuvacka KAKO I DA E DODEKA RABOTI RABOTI A POSLE KE SE NABAVI KVALITETEN BREND NA KLIMATIZER
 

Kajgana Shop

На врв Bottom