Најекономично греење (затоплување)

Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Moze da ni pustis slika od Tosotot sto si go zemal? Ili No.1 sto gi koristis ? Nie sme tuka vistinski korisnici so vistinski iskustva!!! Eve ako mislis deka gresam neka pustat Sertifikat Ili da kazat kolkav e Izmenuvacot na nadvoresnata ? A ne da si pravite reklami ubavo ti napisav so sreka da si ja koristis!
Ова е друг муабет, ќе ја сликам за некој ден едната, другата не е монтирана/купена зошто ме интересираше дали местоположбата е соодветна за неа или да земам друга.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.684
Поени од реакции
3.981
Еве го тосотот.
Monterot si trebal na kloci da go digneš.
Vnatrešnata baš nabiena vo zid, kako će meri senzorot T na vlezen vozduh, a znaeme kaj Gree e baš desno od strana e smesten. Golemi problemi će imaš.
Baška nadvorešnata stoi nakoso, kompresorot brzo će odi jabana.
Ne mi e jasno kako si dozvolil vakva montaža!
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Јасно пишав сега кај што сум е ферито, во новиот простор ќе имам две 3.5 тосот, ете ја едната, за другата прашав да се уверам дека е иста како грито за дали да е тосот или грее.
Аман бе тзлатко дали мислиш дека е толку крива поставена, така можев да ја сликам на брзање и кропната е сликата нема што да се гледа што имам во дворот, инаку за внатрешната знам за ова ама тие се просторните можности.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
@pirateMan Што цена ги плати 3.5киве и колку те кошташе монтажата?
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
~30к, за монтажа е 5к, исто имам прашање дали има разлика во цените за монтажа, дали ова е ок цена или не.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
~30к, за монтажа е 5к, исто имам прашање дали има разлика во цените за монтажа, дали ова е ок цена или не.
Па со оглед дека сите цени се отидени во небо оваа е сосема ок.
 
Член од
20 јануари 2023
Мислења
326
Поени од реакции
426
Дали некој знае кај климиве што истакнуваат одвлажување (а тоа се речиси сите понови) има ли некаква регулација или барем исклучување на истото? На пр. не сакам да одвлажува, или тоа мора да врти, како кај ТА кои го сушат воздухот.
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom