Најекономично греење (затоплување)

Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Значи од внатрешноста единица течеше вода дојде сервис од кај што ја купив кога ја отвори целата пластика се распадна и почна да се рони сервисерот рече да се јавам во енергија они не сакаат да ме поврзат со нивниот сервисер демек биле на терен дали некој има искуство со енергија
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер

Значи од внатрешноста единица течеше вода дојде сервис од кај што ја купив кога ја отвори целата пластика се распадна и почна да се рони сервисерот рече да се јавам во енергија они не сакаат да ме поврзат со нивниот сервисер демек биле на терен дали некој има искуство со енергија
Број незнам и неможам да знам, ама дај барем напиши кој модел е ова да си знаеме...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Stignaa, za sega imalo uste.
Фала на инфо, ама нек ѕирнат excel, ме запишаа кога ќе стигнат да ме известат за да зеам, ајде утре ќе појдеме ќе лапнеме една, па ќе видиме дали добар избор сум направил
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
54
Поени од реакции
38
Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер

Значи од внатрешноста единица течеше вода дојде сервис од кај што ја купив кога ја отвори целата пластика се распадна и почна да се рони сервисерот рече да се јавам во енергија они не сакаат да ме поврзат со нивниот сервисер демек биле на терен дали некој има искуство со енергија
Samo negativni Iskustva drugar neka ti e so sreka, bas mi e zal za tebe
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
еве една интересна понуда за прозорска клима, која не верувам дека ќе ја одобрат овде присутните: монтери, дилери, увозниции...

п.с понудата не е од овие простори и ја споделувам само како интересна :)
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Boli Gree proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
Boli Toshiba proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
Абе имам клима јас,ти купи прво,па после ќе правиме муабет за еуроевент.И не мешај Еурокрем со еуроевент.Не се мачка на леб.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
@SBEPMKD

Prijatelce sto klima imas jas Haier I T.S.T ( rebrendirana Gree Lomo ) od Haier prezadovolen sum a T.S.T za ladenje e super ama za greenje iako e inverter stalno pravi on-off ciklusi suvi defrosti uzas e za greenje da mozam T.S.T za 14.500 da ja prodadam i odma bi kupil ili Tundra Haier ili Vivax AEMI
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
@SBEPMKD

Prijatelce sto klima imas jas Haier I T.S.T ( rebrendirana Gree Lomo ) od Haier prezadovolen sum a T.S.T za ladenje e super ama za greenje iako e inverter stalno pravi on-off ciklusi suvi defrosti uzas e za greenje da mozam T.S.T za 14.500 da ja prodadam i odma bi kupil ili Tundra Haier ili Vivax AEMI
Panasonic го заборавив бројот,3-4 години,Ја користам од 4-5 до 11-12,вечер. Ама нема изгледа во Македонија веќе Панасоник. Иначе во слободно време сум јапонски Sv B.
Оригиналниот е кинески,јас јапонска верзија хахаха
Автоматски споено мислење:

Сликни ја надворешната ако можеш.Кај колега,Ст клима пред 10 дена монтирана исто му протече сега на топлово, внатре во соба . Му рекле од 7 до 10 дена ќе помине мајстор. Штета Панасоник што не си земал,за неа не постои мајстор.Или ќе те згрее,олади, или преголема просторијата е.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Panasonic го заборавив бројот,3-4 години,Ја користам од 4-5 до 11-12,вечер. Ама нема изгледа во Македонија веќе Панасоник. Иначе во слободно време сум јапонски Sv B.
Оригиналниот е кинески,јас јапонска верзија хахаха
Автоматски споено мислење:


Сликни ја надворешната ако можеш.Кај колега,Ст клима пред 10 дена монтирана исто му протече сега на топлово, внатре во соба . Му рекле од 7 до 10 дена ќе помине мајстор. Штета Панасоник што не си земал,за неа не постои мајстор.Или ќе те згрее,олади, или преголема просторијата е.
Panasonic inverter imas 3.5 ili 5.5 kw ?
Stavi sliki od klimata ako mozes

Ne te razbrav koja klima sa ja slikam jas nemam ST tuku T.S.T imam i Haier Tide imam nemam ST klima ( inaku eve sliki od net od ST SIBERIA


proizvedena vo TCL
)



A toa sto mu proteklo na kolegata tvoj sigurno olabaveno e crevoto za kondez vodata od vnatresnata edinica bidejki letno vreme klimata kape od vnatresnata edinica a zimno vreme od nadvoresnata edinica
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Фала на инфо, ама нек ѕирнат excel, ме запишаа кога ќе стигнат да ме известат за да зеам, ајде утре ќе појдеме ќе лапнеме една, па ќе видиме дали добар избор сум направил
Ne zaboravaj deka montazata e bitna i ako ti nudat monter sto ne e ovlasten i go nema na garanciata na takov klocata...Kodus ili KikiTerrm ke gi baras..
Dali 7 ili 15 dena nebitno kolku ke pocekas, pogolem zijan ke imas ako nekoj neovlasten so prezime Markovski ti go zakacat za montaza
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom