Најекономично греење (затоплување)

Член од
15 јуни 2017
Мислења
62
Поени од реакции
95
@ZokiFifty кај мене на амбер кога прави дф трепка индикаторот за греење (сонцето) може и кај тебе е исто а не си забележал. Поздрав
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
48
Поени од реакции
46
Освен анхоч и логинг, некоја друга продавница која продава мерач за потрошувачка? Во анхоч немале низ цела држава, чекаат нова пратка а не сум од ск, за да можам да појдам до логинг. На страната на логинг гледав производи ама не можам да најдам таква работа. Знае некој да ми каже како се викаат тие мерачи? Доколку нема во други продавници, ќе мора да порачувам по некој другар....
http://www.kupialat.mk/index.php?route=product/product&product_id=40299 Еве друже
Автоматски споено мислење:

@ZokiFifty кај мене на амбер кога прави дф трепка индикаторот за греење (сонцето) може и кај тебе е исто а не си забележал. Поздрав
Кај мене не покажува индикатор за греење , само температура , така индикатор покажува на лцлх.
 

Attachments

Член од
15 јуни 2017
Мислења
62
Поени од реакции
95
http://www.kupialat.mk/index.php?route=product/product&product_id=40299 Еве друже
Автоматски споено мислење:

Кај мене не покажува индикатор за греење , само температура , така индикатор покажува на лцлх.
Сега ми е јасно зошто прашуваш, мислам дека ист дисплеј е и на фери и баш се прашувам како е таму тоа изведено
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
http://www.kupialat.mk/index.php?route=product/product&product_id=40299 Еве друже
Автоматски споено мислење:

Кај мене не покажува индикатор за греење , само температура , така индикатор покажува на лцлх.
Ako go ima nekoj meracot neka spodeli sto/kako e....?dali e so 2 tarifi...?i dali meri hz,Amperi ..?videjki vo opisot pisuva samo kwh...
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Освен анхоч и логинг, некоја друга продавница која продава мерач за потрошувачка? Во анхоч немале низ цела држава, чекаат нова пратка а не сум од ск, за да можам да појдам до логинг. На страната на логинг гледав производи ама не можам да најдам таква работа. Знае некој да ми каже како се викаат тие мерачи? Доколку нема во други продавници, ќе мора да порачувам по некој другар....
Нема ни во Логинг. Бев пред некој ден и иако во продавницата ги имаше, не сакаа да ми ги продадат бидејки сите им беа веке порачани и се чека да бидат испорачани или нивно преземање од клиентите што си ги резервирале.
 
Член од
14 август 2020
Мислења
224
Поени од реакции
522
Освен анхоч и логинг, некоја друга продавница која продава мерач за потрошувачка? Во анхоч немале низ цела држава, чекаат нова пратка а не сум од ск, за да можам да појдам до логинг. На страната на логинг гледав производи ама не можам да најдам таква работа. Знае некој да ми каже како се викаат тие мерачи? Доколку нема во други продавници, ќе мора да порачувам по некој другар....


 
Член од
18 август 2015
Мислења
212
Поени од реакции
417
МЕГА АКЦИЈА во салоните на Енергија!


TOSHIBA Suzumi Plus inverter клима уреди (R32):

• A++ / А+ висока енергетска класа при ладење /греење
• зголемени капацитети и опсег на работа на ладење /греење
• најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија
• COP = 3,61 и SCOP = 4,40 фактори на ефикасност
• 7 во 1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција на самочистење
• „3D smart” проток на воздух
• ”dustless coil coating” премаз на изменувачот од внатрешната единица за нефаќање на прашина
• Eurovent сертификат
• опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46°C
• опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24°C

Прегледај го приврзокот 274132Прегледај го приврзокот 274133Прегледај го приврзокот 274134

Ве очекуваме во нашите салони на ул. Лондонска 1А, Скопје или во ново отворениот продажен салон на Енергија во Визбегово (до Пантер Мис) (инвертер клима уреди, топлински пумпи, VRF системи, чилери, вент.конвектори итн.) или контактирајте не на info@energija.com.mk или на 02/3061-466.
*Акцијата трае додека има залиха.

За било какви дополнителни информаци, обратете се на info@energija.com.mk или телефонските броеви:
+389 (0)2 3061 466
+389 (0)2 3061 467
+389 (0)72 213 590

http://energija.com.mk/
Конечно малку храброст и визија. Потегот е за поздравување..... само така......., ви посакувам деловен успех
 
Член од
6 април 2014
Мислења
132
Поени од реакции
164
Освен анхоч и логинг, некоја друга продавница која продава мерач за потрошувачка? Во анхоч немале низ цела држава, чекаат нова пратка а не сум од ск, за да можам да појдам до логинг. На страната на логинг гледав производи ама не можам да најдам таква работа. Знае некој да ми каже како се викаат тие мерачи? Доколку нема во други продавници, ќе мора да порачувам по некој другар....
Меркур. Двотарифен, мислам беше околу 850 ден. Е сега дали ги има уште незнам. Emos марка.

Sent from my SM-A105FN using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Velis ??? A ti kako expert za prodazba na galicki kolku treba da kosta galicka 3.5kw donesena bez freon so nabavna 70dolari. Zatoa i podnive po 15000popust i vrv so prasina 5prsta na kutiite i kasetni i kanalski.
Samo ajde jet vi rekol mora od se da se zeme pa puni kontejnerite. E sega placki i kamenja po Japonci, epa bate boli twin rottary Toshiba Japan so R32 i R410A po 1000euro e pa boli. Znam deka dusata ti place po toa zasto od sekogas si placel po Toshiba ama pustiot magacin sto ti e poln ne ti dava dobar zbor da pises. Taka da verglaj po forumov i napagaj ama akciite se i poveke od dobri
A sto ti e toa "jet"... Avion?
 
Последно уредено:
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Од комшијава климава вака се понаша над 0 .... во минус ко ќе биде незнам треба да ставам нешто да не летни некои дел :)

Апстиненцијална криза ја дрма.
Само на магнети неодиумски да ја подигне, ќе левитира, ќе се потсмири.
Или да викне паталци со камче у бубрег, бар они куртул да видат.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Decki abe kaj ste so toa meracite ve nema,gi zaboraevte ili...??
Kako e situailcijava kaj vas...??
 

Attachments

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Decki abe kaj ste so toa meracite ve nema,gi zaboraevte ili...??
Kako e situailcijava kaj vas...??
125400638_693466604897948_1007972945696186209_n.jpg
loop 330-250 :) денеска е ова (вечерва)

оваа е мислам вчера беше потопло беше надвор



125432832_3627175690637868_533010440501713208_n.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Decki abe kaj ste so toa meracite ve nema,gi zaboraevte ili...??
Kako e situailcijava kaj vas...??
Тука сне тука....
Баш вчера споделив на другиот форум, ај еве копи-пасте и тука.

Еве од Мицу LN35 - сеуште грее цел спрат 65м2 разотворени соби поставена на 22 степени - снимено некни доцна навечер кога надворешната беше -1 во Прилеп
https://streamable.com/64j1v3

Еве од Грее Hansol12 - грее една соба од 17м2 поставена на 25 степени - снимено вчера попладнето - може да се види како и Хансолот модулира ниско преку ден кога собата ја грее сонце
https://streamable.com/jjcc9g
 

Kajgana Shop

На врв Bottom