Најекономично греење (затоплување)

Член од
10 јуни 2015
Мислења
527
Поени од реакции
833
Сакам да купам јонизатор... Најдов еден на Амазон ама не сум сигурен...Некој да ми препорача добар јонизатор на пример до 150€ ?
Прегледај го приврзокот 324179Прегледај го приврзокот 324180
Провери ги Шарп и Панасоник тие немаат штетен озон а зошто истражи самиот на нивните страни или јутубе..
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.417
Поени од реакции
8.935
Овој е добар ама сака 420€вриќи
Автоматски споено мислење:

Сепак ова го нарачав преку Амазон ќе стигне до петок па ќе споделам искуство понатака. (y)
 
Последно уредено:
Член од
2 декември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
57
Inaetot e mn,golem kaj nekoi celnovi ne samo kaj nego...
Fan mozes da promenis od max do quiet
Eve jas kako primer amberot 3 nedeli e na nekoj medium mod pa ako treba neka pukni....(proban e i na najnisko i na povisoko)
Ama eve ne puka si tera so okolu 300~500w eve sneg/vlaznost golema df,na 5/6sati si tera nema zastoj....
Koj ne probal ne znae....
Koj veli deka so nekoj sleden update nema nekoi raboti da se podobrat....No povejketo baraat da se toplat ne da se mlacat.....
Здраво живо. Ако може да споделиш само кога ќе се стави во било кој од Еко модовите, при работа на клима уредот во Еко мод и снемување на струја односно ауто рестарт на климата, дали си продолжува во тој Еко мод по доаѓање на струја, или мора да се прави пак од почеток процедурата?

Климава е кај родителите и за ако им ставам таков мод, дали ќе треба и тој дел да го мислам со снемување струја, и повторна процедура.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
527
Поени од реакции
833
Овој е добар ама сака 420€вриќи
Автоматски споено мислење:


Сепак ова го нарачав преку Амазон ќе стигне до петок па ќе споделам искуство понатака. (y)
Со здравје да си се служиш..
 
Член од
27 јануари 2022
Мислења
44
Поени од реакции
13
Доста со Грее. Кажете нешто за ВИВАКС АЕРИ.. Гледам по цел град монтирано. И дома монтирав за прв пат 5.5кв. Топли добро, нормално зависи од изолација.. а сметките.. околу 3000 - 4000 ден.
Дали некој мерел потрошувачка на ВИВАКС АЕРИ 5.5КВ?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.417
Поени од реакции
8.935
На Winix-от му даваат 2 години гаранција и плус морам да ги менувам годишно ХЕПА филтерот и на три месеца карбон филтерот :(
На Амазон се 40-50€ комплет Хепа филтер + 4 карбон филтри.
Автоматски споено мислење:

Со здравје да си се служиш..
Здравје да имаш ама не го купив SHARP туку Winix си порачав.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.382
Поени од реакции
2.652
Доста со Грее. Кажете нешто за ВИВАКС АЕРИ.. Гледам по цел град монтирано. И дома монтирав за прв пат 5.5кв. Топли добро, нормално зависи од изолација.. а сметките.. околу 3000 - 4000 ден.
Дали некој мерел потрошувачка на ВИВАКС АЕРИ 5.5КВ?
Kako gi poznavas deka se AERI, toa ne mi e jasno?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.509
Поени од реакции
7.235
Dobro samo mene mi stignaja astronomski smetki za struja za dekemvri i januari?
Dekemvri smetka za 37 dena 9500
Januari za 25 dena 8200
Lani zimata bez klima max. 4000den smetka
Godinava staviv vivax aeri 5.5kw..
Nekoj da spodeli iskustvo so vivax aeri 5.5kw kolkavi smetki za struja ima...?
Доста со Грее. Кажете нешто за ВИВАКС АЕРИ.. Гледам по цел град монтирано. И дома монтирав за прв пат 5.5кв. Топли добро, нормално зависи од изолација.. а сметките.. околу 3000 - 4000 ден.
Дали некој мерел потрошувачка на ВИВАКС АЕРИ 5.5КВ?
:tapp: :lolzz:
 
Член од
19 март 2021
Мислења
215
Поени од реакции
520
Доста со Грее. Кажете нешто за ВИВАКС АЕРИ.. Гледам по цел град монтирано. И дома монтирав за прв пат 5.5кв. Топли добро, нормално зависи од изолација.. а сметките.. околу 3000 - 4000 ден.
Дали некој мерел потрошувачка на ВИВАКС АЕРИ 5.5КВ?
Каква е климата Вивакc ? Кои се компонентите во Аери? Имам барем 2 во маало, ама не знам какви се моделите. Соседот вели дека е презадоволен co Вивакc
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.382
Поени од реакции
2.652
Kaj gi fakas vaka ….hahaha, zivi smeski.
Автоматски споено мислење:

Kakve su inace Vivax klime ? Kakve su unutra komponente u Aeri ? Imam u komsiluku bar 2 kom, ali ne znam koji su modeli. Komsija kaze da je bas zadovoljan so Vivax
Super, 9000 den t.e. Eur 150 za mesec dana, stedljive do jaja….u MK odma ih prepoznas na kilometar, bez dvogleda.
 
Член од
19 март 2021
Мислења
215
Поени од реакции
520
Читам дека се произведува во Мидеа. Затоа и прашувам ...
Автоматски споено мислење:

Rade, brzo ucis makedonski ili je nesto drugo u pitanju.
Учам малку. Го читам форумов долго време
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom