Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Strelco ovde samo ti izlgleda si prostiot lik i prodolzuvas da bidis ama kako sto gledas deka veke nagolemo te procenile site deka si golem manipulator bez dostoinstvo ne si stois na zborot koga ima argumenti i se bara odgovor pocnuvas da tresis zeleni da go izvrtuvas muabetot i da se oddalecuvas od nego .No najbitno e deka veke so glupostite sto probuvas da gi zamajuvas ili da gi zaebis idnite kupuvaci na inverter ured nema da ti uspeva bar ovde na forumov mozi nekade kade sto cekas avtobus pola saat ke lrelazis nekoj .

Sekoj kupuvac da si bara eurovent potvrden ured i da si nema maka ,a gledame deka ima uredi so eurovent za bilo koja cenovna kategorija .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ajde malce doobjasni kako ti garantira eurovent.
Nekoj mu dal 5 parcinja da testira i deka toa e istiit proizvod vo maloprodazba?
Deka ako proizvidot ne e ist, eurovent ti garantira deka ke prevzeme merki kon proizvoditelot ili deka ti ke mozes da prevzemes nesto?
Nikakva garancija nemas od eurovent, samo imas na hartija nesto sto nikoj ne go garantira, nitu ima obvrska da garantira za toa....
Mozes da praris 5 klimi na test i drugite vo proizvidstvo da se totalno razlicni.
Od taa pricina eurovent sertifikat ne go bara nitu edna drzava za uvoz na oprema za klimatizacija vo EU i nadvor od EU.
Prosto kazano, eurovent ne e nisto poveke od obicen list hartija t.e. list po zelba na proizviditelot, so koj mozes samo da se slikas i tolku.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Штета што нема вакви буџетски за 100-200 еур мали, без монтажи, лесни за преместување, менување и сервисирање.
I mene iskreno ne mi e jasno zosto uvoznicive prekinaa so uvoz na prozorski klimi i namesto prozorski sega po novo uvezuvaat moibilni klimi
Prozorskite klimi se odlicni vnesuvaat svez vozduh od nadvor
Mobilnite klimi ne se nisto posebno zosto gi uvezuvaat me mi e jasno

Prozorska klima




Mobilna klima




Vivax Aeri odlicna klima so mnogu zadovolni korisnici proizvedena vo Midea ekstra model Ekstra specifikacii Ekstra cena.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Ajde malce doobjasni kako ti garantira eurovent.
Nekoj mu dal 5 parcinja da testira i deka toa e istiit proizvod vo maloprodazba?
Deka ako proizvidot ne e ist, eurovent ti garantira deka ke prevzeme merki kon proizvoditelot ili deka ti ke mozes da prevzemes nesto?
Nikakva garancija nemas od eurovent, samo imas na hartija nesto sto nikoj ne go garantira, nitu ima obvrska da garantira za toa....
Mozes da praris 5 klimi na test i drugite vo proizvidstvo da se totalno razlicni.
Od taa pricina eurovent sertifikat ne go bara nitu edna drzava za uvoz na oprema za klimatizacija vo EU i nadvor od EU.
Prosto kazano, eurovent ne e nisto poveke od obicen list hartija t.e. list po zelba na proizviditelot, so koj mozes samo da se slikas i tolku.
А зашто па се плашат од еуроевент некои производители? Нели е обичен лист хартија.
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Kolku sto znam i EURONCAP ne se bara za uvoz na vozila ,no itoakako e merilo za kvalitet na sasija i bezbednost za patnicite ,i taka nedaj boze vo soobrakajna nezgoda na dve vozila ednoto sto ima 1zvezda nakaj 2, smetaj umrel a ovoj so 5zvezdi so minorni grebanici pominal .
I zatoa nekoj misli kupil dacia sandero isto kako golf 8ka ama.....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Kolku sto znam i EURONCAP ne se bara za uvoz na vozila ,no itoakako e merilo za kvalitet na sasija i bezbednost za patnicite ,i taka nedaj boze vo soobrakajna nezgoda na dve vozila ednoto sto ima 1zvezda nakaj 2, smetaj umrel a ovoj so 5zvezdi so minorni grebanici pominal .
I zatoa nekoj misli kupil dacia sandero isto kako golf 8ka ama.....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Covek edno te prasuva toj drugo odgovara, kako i sekogas.... hahahaha
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Covek edno te prasuva toj drugo odgovara, kako i sekogas.... hahahaha
A da se izvinuvam ,vo skoro vreme ke se slikam i so euroventot za mitsibushi, po montazata .
I pogore losa sporedba napraviv namesto dacia sandero (koja ima kakov takov test)citaj brother, LIFAN ITN AKA inverter bez eurovent
Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
A da se izvinuvam ,vo skoro vreme ke se slikam i so euroventot za mitsibushi, po montazata .
I pogore losa sporedba napraviv namesto dacia sandero (koja ima kakov takov test)citaj brother, LIFAN ITN AKA inverter bez eurovent
Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Tuka pisuvame za klimi ne za koli, za koli na druga tema pisuvaj si.
Zatoa LAZGITE ne pominuvaat tuka za klimi.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935

мислење за оваа клима, и дали за овие пари може да се најде подобро
(оние vivax 17-18к нигде ги нема на лагер)
Vivax ako sakas do 20.000 denari togas ovaa


So R32 Freon
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
96
Поени од реакции
309
Здраво дечки. Ми треба совет.
Се мисам меѓу овие две клими:
и

Малце ми е шубе дека кога гуглаш Midea Nordic не излегува ништо освен Сетек. После се воспостави дека на сајтот на мидеа оди под името Midea Extreme SavE што ми е дополнително шубе, зошто така ја смениле и дали бројките кои ги даваат со неа се точни.
Од друга страна до сега за Hisense не сум чул.

Буџетот е 40.000 до 45.000 денари. Сакам да е 5ка, а ќе се користи и за греење.

За било какво подетално инфо и совет сум ви благодарен.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.681
Поени од реакции
3.977
Hisens go kupi Gorenje. So kupuvanje na Hisens praktično servisnata mreža na Gorenje koja ja ima vo sekoj grad, ti stanuva dostapna što ne e mala rabota.
Po moj nagovor gorespomnatata Hisens ja kupi eden moj prijatel, deneska, utre će mu ja montiraat pa će vidime dali sum pogrešil vo izborot. Vaka na hartija po ona što pišuva na sajtot na gorenje e sosema pristojno.
Gi gledam karakteristikite na Midea modelite i dosta tenko mi izgledaat. Hisens e vlezena so klimive dlaboko na ruskiot pazar.... se raboti za firma so mn. kvalitetni proizvodi, so klimive raboti od skoro. Vgraduvaat Toshiba kompresori i davaat 5 god bezuslovna garancija na kompresorot i 3 god na klimata.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.293
Kolku mi e neprijatno da citam sporedba za lada niva i mitsibushi eclipse tapa...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Немој да ја задеваш Нивата, оти таа кај што ќе испадне само дива коза и УАЗ може!
Тоа митсу, ландровер и незнам што се леки коли за на асфалт само.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Hisens go kupi Gorenje. So kupuvanje na Hisens praktično servisnata mreža na Gorenje koja ja ima vo sekoj grad, ti stanuva dostapna što ne e mala rabota.
Po moj nagovor gorespomnatata Hisens ja kupi eden moj prijatel, deneska, utre će mu ja montiraat pa će vidime dali sum pogrešil vo izborot. Vaka na hartija po ona što pišuva na sajtot na gorenje e sosema pristojno.
Gi gledam karakteristikite na Midea modelite i dosta tenko mi izgledaat. Hisens e vlezena so klimive dlaboko na ruskiot pazar.... se raboti za firma so mn. kvalitetni proizvodi, so klimive raboti od skoro. Vgraduvaat Toshiba kompresori i davaat 5 god bezuslovna garancija na kompresorot i 3 god na klimata.
Se e toa ubavo ama steta sto site modeli na Hisense sto se prodavaat vo Mk se so Greaci

Osven ovoj model samo ovoj Hisense model e bez greaci LINK
 

Kajgana Shop

На врв Bottom