Најекономично греење (затоплување)

Член од
27 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
4
Da se nadevame deka ova se odnesuva i za kaj nas, nosat isti oznaki za Haier FLEXIS Eve za nadvoresnata link za servisno
1U35S2SM1FA service manual -> LINK Nadvoresna
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
3.638
kojajacina na amber? i kolku kv grees?
Amber 12ka/ 40m2/ 2.65 visina ,itong zidana,vnatresna standard maltarija ,pvc bez fasada.
Автоматски споено мислење:

Da se nadevame deka ova se odnesuva i za kaj nas, nosat isti oznaki za Haier FLEXIS Eve za nadvoresnata link za servisno
1U35S2SM1FA service manual -> LINK Nadvoresna
Na.ova servisnovo mene taka mise gleda ili vistina e kapilara.??
 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
35 m2 10 stiropor trojni stakla
Toshiba suzumi plus r 16
Toshiba daisekai r13
Mitsybishi ln 35
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.395
Поени од реакции
2.668
Amber 12ka/ 40m2/ 2.65 visina ,itong zidana,vnatresna standard maltarija ,pvc bez fasada.
Автоматски споено мислење:


Na.ova servisnovo mene taka mise gleda ili vistina e kapilara.??
Kapilara 100%. Kapilarki nesmeat da se poveke od 21'000 den.
Ova e preskapa klima za toa sto go nudi, zaradi bojata ne vredi poveke od 23'000.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
700w na 25.C (3) brzina FAN a maksimalna e 1280w ali toa e na pocetok nekoj si 20 sekundi dodeka stabilizira i se siminja na 700w. A mislam deka ja imam videno i pomalce od 700w. Sea za sea rastura... Nadvoresnata edinica e tifka ne treba ni buferi da se stavat, a za vnatresnata e VRV.. fantazija. Pozdrav.
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
na 25 kolku temperatura odrzuva vo sobata? i mislam deka uste w ke spusta nadole na ovie t.
700W za odrzavanje na T vo periodov deluva mnogu. Mozno e ako e slaba izolacija i ladna prostorija t.e ako se pali gasi klimata. Cim pisuvas za potrosuvacka ubavo e da obiasnis vo kakva kolkava prostorija (kvadratura, kubatura), izolacija, kolku vreme raboti kolku e ugasena klimata za da moze da se dobie jasna pretstava..
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
14
700W za odrzavanje na T vo periodov deluva mnogu. Mozno e ako e slaba izolacija i ladna prostorija t.e ako se pali gasi klimata. Cim pisuvas za potrosuvacka ubavo e da obiasnis vo kakva kolkava prostorija (kvadratura, kubatura), izolacija, kolku vreme raboti kolku e ugasena klimata za da moze da se dobie jasna pretstava..
23м2 изолација 5см стиропор, само таванот е висок од прописот 2.85см. иначе не работи цело време, навечер се гаси, пошто реално сеуште и не е ладно.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
234
Поени од реакции
281
23м2 изолација 5см стиропор, само таванот е висок од прописот 2.85см. иначе не работи цело време, навечер се гаси, пошто реално сеуште и не е ладно.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
a da probas da ne ja gasis? ke spusti mn poveke od 800w
Автоматски споено мислење:

700W za odrzavanje na T vo periodov deluva mnogu. Mozno e ako e slaba izolacija i ladna prostorija t.e ako se pali gasi klimata. Cim pisuvas za potrosuvacka ubavo e da obiasnis vo kakva kolkava prostorija (kvadratura, kubatura), izolacija, kolku vreme raboti kolku e ugasena klimata za da moze da se dobie jasna pretstava..
na ovie t izolacijata i ne e tolku bitna... izgleda ja gasi klimata
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
3.638
23м2 изолација 5см стиропор, само таванот е висок од прописот 2.85см. иначе не работи цело време, навечер се гаси, пошто реално сеуште и не е ладно.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ako ja ostavas denski na 25 vecer od 00.00 stavija na 20 a sabajle vo 07h ,pak postavija na 24/5° ke izvadis podobri rezultati# (barem kaj mene izleze taka ...od 00,do 07 potrosi 0.9kw)
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Toshiba suzumi plus 16-ka ti e odlicna inverter klima.
[/QUO
E ako nemam ?
Автоматски споено мислење:


A za dvojni pvc stakla so 5ka izolacija ?
E ako nemam ?
Автоматски споено мислење:


A za dvojni pvc stakla so 5ka izolacija ?
TE]
Toshiba suzumi plus 16-ka ti e odlicna inverter klima.
Od licno
Toshiba suzumi plus 16-ka ti e odlicna inverter klima.
Od licno iskustvo ?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.138
Поени од реакции
4.957
Toshiba suzumi plus e odlicna klima imas izolacija i odlicna e za izolirani prostori da imam pari ke ja kupam no nemam inaku ne e od licno iskustvo.
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom