Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
како бе не ти е јасно, јасно е како ден, ЗА ПАРИ и поголемо пазарно учество, поголеми профити и проценти како бонус на плата.

п.с да бидеме реални и кај другите е така, секој си мисли за себе и за и својот џеб.
Ne si vo pravo ....ali aj#
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Da da.vo pogresna nasoka se koristi i odi forumov.mn luge ovde baraat resenie za greenje ladenje a se koristi za necii profit
I sega i jas ke postiram sliki momentalno 17.15h i modulira okolu150w.i do kade ke.odi toa....?da postavam kamera 24h da go snima meracot...za da dokazuvam deka Amberot funkcionira odlicno...?nebe bate.....pisav pretxodno koj vide vide koj razbra razbra.....
 

Attachments

Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Nekoj da spodeli za pojaki klimi od 7kw kolku trosi i kako modulira bidejki kako sto gledam ovde 90% se so 3.5 kw klimi i najverovatno zatoa i trosat po 150-200w.

Invertor Nemesis 7kw e mojava prezadovolen sum vcera e slikano namestena na 26 a si odrzuva temperatura od 24 stepena . 20190721_181930.jpg 20190721_181928.jpg 20190721_182029.jpg .
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Nekoj da spodeli za pojaki klimi od 7kw kolku trosi i kako modulira bidejki kako sto gledam ovde 90% se so 3.5 kw klimi i najverovatno zatoa i trosat po 150-200w.

Invertor Nemesis 7kw e mojava prezadovolen sum vcera e slikano namestena na 26 a si odrzuva temperatura od 24 stepena .Прегледај го приврзокот 212991Прегледај го приврзокот 212992Прегледај го приврзокот 212993 .
Druze pred se dobro da te sluzi .! vo kolkava kvadratura e namestena. ? Jas kolku sto se razbiram od muzika kolku sto gledam, ova e GREE samo dali amber,? ili drug model, ? ama mene mi lici ista kako mojava...Amber, neka pisi nekoj po upaten koj model e tocno ovaj(daljinskite nise isti) za potrosuvackata ti zavisi povejke faktori ...neka ti kzi nekoj sto ima 24btu.
ima vgraden wi-fi ? ili ready e ?? ako ima koja app, ja koristis .?
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Druze pred se dobro da te sluzi .! vo kolkava kvadratura e namestena. ? Jas kolku sto se razbiram od muzika kolku sto gledam, ova e GREE samo dali amber,? ili drug model, ? ama mene mi lici ista kako mojava...Amber, neka pisi nekoj po upaten koj model e tocno ovaj(daljinskite nise isti) za potrosuvackata ti zavisi povejke faktori ...neka ti kzi nekoj sto ima 24btu.
Spored toa sto znam spored specifikaciite imat ist kompresor so Gree Amber samo proizvedeni za Grcka firma pod imeto Invertor Nemesis se e isto nema razlika ni vo vnatresniot ni nadvoresniot del.
Ladam grejam 55 kvadrati dneven prestoj hodnik i dve sobi ispaga okolu 80 kvadrata a spratot e 120 kvadrata.
20190722_184146.png
Ima si vgradeno wi fi i aplikacijata e na Gree+
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Spored toa sto znam spored specifikaciite imat ist kompresor so Gree Amber samo proizvedeni za Grcka firma pod imeto Invertor Nemesis se e isto nema razlika ni vo vnatresniot ni nadvoresniot del.
Ladam grejam 55 kvadrati dneven prestoj hodnik i dve sobi ispaga okolu 80 kvadrata a spratot e 120 kvadrata.
Прегледај го приврзокот 213001
Ima si vgradeno wi fi i aplikacijata e na Gree+
Gledam deka e ista fizicki so Amberot,e sega za vnatre ne znam. Kolku e dolzina vnatresnata ? Imas i dobra kvadratura 80.jas sum na pola 40m2 a app,gledam deka e ista...kazi sto mislis za quiet opcijata a??
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Gledam deka e ista fizicki so Amberot,e sega za vnatre ne znam. Kolku e dolzina vnatresnata ? Imas i dobra kvadratura 80.jas sum na pola 40m2 a app,gledam deka e ista...kazi sto mislis za quiet opcijata a??
Vnatresniot del e 1.101mm. 327mm 249mm eve imam od specifikaciite sliki na Amber 24 btu i Nemesis 24 btu ke vides deka nadvoresniot del se so isti specifikacii i so ist model.na kompresor funkcijata Quiet e najdobra ne se slusa koga raboti .

Prati od tvojata dokumentacija sto si e dobil da vidime sto pisuva sto kompresor ima dali nekade posuva deka e twin compresor ili
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Vnatresniot del e 1.101mm. 327mm 249mm eve imam od specifikaciite sliki na Amber 24 btu i Nemesis 24 btu ke vides deka nadvoresniot del se so isti specifikacii i so ist model.na kompresor funkcijata Quiet e najdobra ne se slusa koga raboti .

Prati od tvojata dokumentacija sto si e dobil da vidime sto pisuva sto kompresor ima dali nekade posuva deka e twin compresor ili
Pokasno.ke vidam ne znam kade go pisuva toa....inaku kaj mene e AmberNordik12ka. Vnatresnata e 1m. Dr.ne znam znam deka vnatresnata e okolu 13.5kg.a nadboresnata 45/46kg. Dimenziite i tezinata i se kolku od 5.5kw klima...ako e 3.5.... A toa quiet mene mie ekstra funkcija koja ja obozavam....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Vnatresniot del e 1.101mm. 327mm 249mm eve imam od specifikaciite sliki na Amber 24 btu i Nemesis 24 btu ke vides deka nadvoresniot del se so isti specifikacii i so ist model.na kompresor funkcijata Quiet e najdobra ne se slusa koga raboti .

Prati od tvojata dokumentacija sto si e dobil da vidime sto pisuva sto kompresor ima dali nekade posuva deka e twin compresor ili
Vidi go ovoj link ...pisuva 2stage compresor...nee toa ?https://scanmont.se/gree-amber-luftvarmepump/#1528187874682-b6b4350a-ce24
 

Attachments

Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
da tamo pisuva no sto pisuva vo tvojata dokumentacija toa me interesira bidejki na Makedonskata Gree strana pisuva sosema drugo eve vidi i ti

 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
da tamo pisuva no sto pisuva vo tvojata dokumentacija toa me interesira bidejki na Makedonskata Gree strana pisuva sosema drugo eve vidi i ti

Greska golema si, toa sto ti go imas e Amber Standrad EU t.e. ne e Amber Nordic.
Najtragicno sto nekoj ve laze deka e Nordic varijanta, I falat nekoi si 10kg na nadvoresnata, kompresor ne e ist, izmenuvacot isto taka.
Ne se lazete so OEM brendovi veke, za tvoja informacija GREE veke ne proizveduva klimi za Inventor ( prosto kazano go otkaci ) od 1 Januar 2019. Daj boze da ti obezbedat podraska od tie sto si ja kupil, ako ne vo GREE ke ti zavrsat rabota...malku posoleno....za pamet.
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Greska golema si, toa sto ti go imas e Amber Standrad EU t.e. ne e Amber Nordic.
Najtragicno sto nekoj ve laze deka e Nordic varijanta, I falat nekoi si 10kg na nadvoresnata, kompresor ne e ist, izmenuvacot isto taka.
Ne se lazete so OEM brendovi veke, za tvoja informacija GREE veke ne proizveduva klimi za Inventor ( prosto kazano go otkaci ) od 1 Januar 2019. Daj boze da ti obezbedat podraska od tie sto si ja kupil, ako ne vo GREE ke ti zavrsat rabota...malku posoleno....za pamet.
eve te se javi i ti , nemozes da izdrzis a da ne pises nesto
na vasava oficijalna strana go pisuva ova

3D инвертер, (DC компресор, DC мотор на вентилатор); Двостепен компресор;
(за Северна Европа и Северна Америка)

Do tebe ajde kazi eden pisan dokument deka Amberot sto se prodava vo makedonija e Nordik ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom