Најдолга DotA партија

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
Најдолгата партија ми е била 75 минути 5в5
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Еднаш од мое маало се собравме и игравме ДотА во Аеродром во едно Интернет Кафе и човече на една партија сме се остаиле буквално 2 саата. Абе напнато, се нервираат сите, фрлаат пепељари.. Тоа било лом! Али битно завршивме... И мојот тим изгуби... :)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Еднаш од мое маало се собравме и игравме ДотА во Аеродром во едно Интернет Кафе и човече на една партија сме се остаиле буквално 2 саата. Абе напнато, се нервираат сите, фрлаат пепељари.. Тоа било лом! Али битно завршивме... И мојот тим изгуби... :)

Кај у Аеродром? у кое Интернет Кафе?
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Најдолга партија што сум ја играл е околу 150 минути ја изгубив партијата ама стварно ми беше мерак што ја играв.
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Најдолга партија ми била 1v1, Чудно нели??
Епа да чудно, јас играв со пит лорд а против мене енигмата, енигмата склопи хекс итн итн...и беше боља од мене, арно ама јас на последната кула во база си седев само и откако ќе дојдеа крипови прва втора и трета пуштав и се повлекував така 1 саат може... И никако не можеше да ми влезе енигмата на кула, нормално без БекДор и после 80 мин се догворивме 1в1 у река, и изгубив :toe: а да не отидев немаше да заврши еден ден :helou:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Изгуби од енигма со Пит Лорд?

Алал да ти е.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Сношти. 95 мин. Ни ги срушија двете страни на 60 мин, на крај изгубивме ( победивме затоа што ги дисквалификуваа :) ) со бекдор : )
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
хехе моја најдолга партија беше пред некој ден... почнавме 5в5 и на крај завршивме 2в2 скроз се живо склопено на сите четворица, незнам точно колку време ама 90-95 минути сигурно...:uvo:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Да се приклучам и јас тука.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
148 минути на Батлнет сите игравме со Интелеџенс херои и партијата беше катастрофа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom