Најдобри филмски пресврти

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
На прво место ќе го ставам Identity. Обично кога се знае дека се работи за таков филм, отприлика, до некаде пресвртот е очекуван и си викаш еее да кога ќе ги заприметиш ситниците и деталите ќе ти изгледа логично и очекувано, ама за пресвртот во филмов-никогаш не би ми текнало.

Потоа тука се Fight Club, Awake, Hide and Seek, The others, The Illusionist, Shutter Island...
Еј да ? :icon_lol:
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Law Abiding Citizen мислам дека никаде не го видов спомнат, а овој филм е одличен трилер со неколку пресврти, од кои како најдобар би го издвоил последниот, во последната сцена. Да не откривам, погледнете го и самите (btw, топла препорака за сите љубители на трилери)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Law Abiding Citizen мислам дека никаде не го видов спомнат, а овој филм е одличен трилер со неколку пресврти, од кои како најдобар би го издвоил последниот, во последната сцена. Да не откривам, погледнете го и самите (btw, топла препорака за сите љубители на трилери)

Баш последниот пресврт го уништува филмот и целата негова „логика“
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Баш последниот пресврт го уништува филмот и целата негова „логика“

Точно, но сепак е еден од поголемите пресврти кои се случуваат и не се баш "најочекувани".
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.272
Поени од реакции
3.487
Мислам дека не e спомнат вo темава - Right at your door (2006).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.824
Поени од реакции
45.933
Баш последниот пресврт го уништува филмот и целата негова „логика“
Ова го дискутиравме на неколку разни теми.
Поентата на филмот е, You make your own decisions, and you have to live with the consequences.

Затоа и Џејми Фокс му рече да не го притиска копчето.

Кога сме кај пресврти, од ова не можев некои 5 минути да се совземам.
Кој друг ако не Скорсези...

 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.120
Поени од реакции
2.876
Wild Things - 10 пресврти у рок од 5 минути (не толку али така иде зборот :coffee:+ имаат логика)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.510
Planet of the Apes ми беше баш шок на крајот, јас лично не го очекував тоа на крајот. Уствари мислам дека никој не очекувал, секој кој ќе каже обратно лаже. :D

Мајмуниве не беа спомнати затоа само за нив ќе кажам, другите за кои сакав да пишам веќе се пишани пред година две три. :ROFLMAO:
Primal Fear, Usual Suspects, Fight Club.
Сеа се потсетив како ми беше кога го гледав Usual Suspects прв пат, нешто слично како Planet of the Apes бев на крајот.

Ах, штета нема веќе вакви филмови.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.465
Поени од реакции
39.191
Contratiempo
The Talented Mr. Ripley
Gone Girl,
Get Out
The Wicker Man
Gone Baby Gone
The Empire Strikes Back
Angel Heart
Malice
The Crying Game
No Way Out
Sleepaway Camp
 

Kajgana Shop

На врв Bottom