Најдобра стратегија

Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Starcraft II: Wings of Liberty...Epic!!
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.697
Medieval total war I , II , Napoleon Total War,Empire Total War
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Пробајте ја Lord of the Rings доколку сакате да играте со кампањи и доколку сте го гледале филмот. Кампањата е направена според филмот. Не ми текнува која верзија е (има повеќе) онаа официалната за таа зборам
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Само Civilization ја признавам :) иако е turn-based
 
Член од
13 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
3
Frontline,Medieval Total war,AoE,Hearts of Iron definitivno site delovi,Rise of nations,Starcraft,Glory of the Roman Empire,Victoria 1,2,Age of mythology...mi se najdobri od strategii inaku mislam deka veke nema strategija shto ja nemam igrano od Warcraft,Civilization 3,4,5,Europa Unever.. Setlers,Sims,General&Con..Anno,Heroes Might of magic,Tropico....itn itn :):):)
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Rise of Nation,Starcraft i Company of heroes, nisto poveke (y)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Неможам да издвојам само една, па еве ја мојата Топ 5 листа:

World in Conflict
Company of Heroes
Command & Conquer: Generals
Crusader Kings II
Medieval II: Total War

Игрите не се по никаков редослед. Секоја си има посебно поле во која е подобра од останатите.

Жал ми е што во последно време изумира жанрот. На времето, стратегиите беа еден од најплодниот жанр, а сега опадна на три компании кои активно работат на стратегии, Paradox, Creative Assembly и Relic.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Age of empires II - The age of Kings и StarCraft со години ги играм. А ако ви се игра добра 4Х игра (настрана од civilization) Endless Space е закон
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.804
Поени од реакции
24.109
WarCraft 3 - Frozen Throne,Stronghold,Stronghold - Crusader,Age of Empires 1-4,Red Alert 2 (bez 3 zasto grafika ima na pokemon crtaniot), StarCraft 2,Generals,Generals - Zero Hour,Battle Realms,Heroes 3 i 5 (4 sranje, 6 gameplay od kineski crtani).......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom