Најдобар P2P?

Која е најдобра P2P програма?


  • Вкупно гласачи
    70

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Koj spored vas e najdobar p2p file-sharing program? Jas go koristam Limewire i sum zadovolen, besplaten e (plus lesno se naoga i PRO verzijata) i nema nikakvi adware spyware ili bilo sto. Sepak ako ima nesto podobro kazete:)
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
emule no sepak najdobar mi e bitcomet 0.61 raboti na princip na p2p vo drug smila
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Многу не сум користел P2P апликации, ама до сега најмногу ми има помогнато DC++
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Според мене најдобар е Limewire али го користам Pro подобри информации наоѓам и побрз download!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
vlatko напиша:
Според мене најдобар е Limewire али го користам Pro подобри информации наоѓам и побрз download!
Е како го користиш про?
Јас сум со LimeWire i mp3rocket.
Овој вториов е ист како првиот ама повеќе песни наоѓа и побрз даунлоад има
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
BusHav напиша:
Е како го користиш про?
Јас сум со LimeWire i mp3rocket.
Овој вториов е ист како првиот ама повеќе песни наоѓа и побрз даунлоад има
Ne smeam da davam informacija javno ako sakas na pp ke ti pisam!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
vlatko напиша:
Ne smeam da davam informacija javno ako sakas na pp ke ti pisam!
Епа ајде пиши ми,не се срами
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
nego luge,ja pisav pred nekoe vreme za mojot problem so p2p,neznam zasto ama mene isnad 3 kbps ne mi ide.Inace iam kablovski na Cadis i mi kazaa deka ima nekoja softverska zastita za p2p.Aj ako moze i mene da mi go pratite linkot za limeWire pro na pp,pa da probam so toa:se_ molam :se_ molam
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
436053 напиша:
nego luge,ja pisav pred nekoe vreme za mojot problem so p2p,neznam zasto ama mene isnad 3 kbps ne mi ide.Inace iam kablovski na Cadis i mi kazaa deka ima nekoja softverska zastita za p2p.Aj ako moze i mene da mi go pratite linkot za limeWire pro na pp,pa da probam so toa:se_ molam :se_ molam
Замена за Limewire ти е Gnutella Lite, ја користи истата мрежа како и limewire, го има исиот интерфејс и ги нема рекламите што ги има на limewire pro.Мислам дека веќе го нема на интернет за да го симнеш али пошо те знам ќе средиме работа:)
Мислам дека интернетот што го користи Cadis има заштита за P2P, за да не се оптеретува интернетот,има многу ко тебе шо се ненаситни и симињаат порки ко луди:)После ќе им плачеш дека неможеш да сурфаш.....
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
LimeWire PRO користам и BearShare, чат пат и Shreazza
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
436053 напиша:
nego luge,ja pisav pred nekoe vreme za mojot problem so p2p,neznam zasto ama mene isnad 3 kbps ne mi ide.Inace iam kablovski na Cadis i mi kazaa deka ima nekoja softverska zastita za p2p.Aj ako moze i mene da mi go pratite linkot za limeWire pro na pp,pa da probam so toa:se_ molam :se_ molam
problemot e do kabelskite operatori odnosno do satelitot od kaj sto prevzemaat. I jas go imav pred izvesno vreme toj problem od 1KB/s ne mi idese poveke downloadot preku p2p, togas go koristev Ares Gold i Shareaza oni ne koristat Gnutella serveri tuku nekoi drugi i se simnuvase pobrzo ama pomalce rezultati davaat. Taka da ili probuvaj gi site p2p file-sharing programi i vidi koi ne se na Gnutella i ke ti se pogodi nekoj ili smeni si go provajderot. Jas ne go smeniv ama izgleda oni ja smenile firmata od koja ja zimale uslugata. Vakov problem imalo vo cela evropa e sea zasto tie go blokiraat p2p prometot toa e prasanje...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Shareaza го користи гнутела, грешка си, исто мислам и за Арес
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
moze moze sum zaboravil ama znam deka imase nekoi na drugi a ne na gnutella i tie mi funkcioniraa... dali bese BearShare ili eMule ne znam...Morpheus bitno ne e sigurno isto i imesh.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Е сеа и ти мотокултиваторче претеруваш,коа сум бил ја по порки,откако си напраив раничка знаеш дека прекинав со дрк =))
Него нема везе пробав и со морфеус,азуреус,дц++,со све шо ми дое под рука пробав,и ги добивам истите резултати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom