Најдобар P2P?

Која е најдобра P2P програма?


  • Вкупно гласачи
    70
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
i posle seto ova sled edno.....

FALA :D hihihihi

btw od kade moze da najdam lime wire pro?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.547
Поени од реакции
7.314
Purger напиша:
i posle seto ova sled edno.....

FALA :D hihihihi

btw od kade moze da najdam lime wire pro?
goglaj FOSI i na prviot link :icon_lol:

A go probal nekoj ova FrostWire (open source)?
http://www.frostwire.com
FrostWire "The free open source alternative"
FrostWire is an absolutely free alternative to the more popular LimeWire client. FrostWire is in no way affiliated with LimeWire LLC.
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
За слегнување песна по песна го користам LimeWire, некако ми се покажа најдобар, а цели албуми, и се друго, слегнувам со торенти, односно со BitComet.
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
ha napisav na limewire ..limewirepro crack i mi izlegoja nekolku i od tamu gi snimiv :D no coment :D
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
:( ne go razbrav to poslednoto.. so e fosi i retail soft?!?! mene ne mi odi nekako posledno vreme so limewire ko pocetokot edvam 4-5 kb.s :/ a i duri koristam limewire ne mi otvara nekoi strani so firefox ....
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
mislis na limit ot internet operatorot? ne imam neogranicen dostap :/ ne znam so e i so kaza e taka duri koristev kaza ne mozev da otvoram explorer ili firefox nito icq ni msn... i eve vekje dva dena ne mozam da simnuvam nisto od limewire se mi pisi nema dovolno soursec... :|
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.547
Поени од реакции
7.314
Purger напиша:
:( mene ne mi odi nekako posledno vreme so limewire ko pocetokot edvam 4-5 kb.s :/ a i duri koristam limewire ne mi otvara nekoi strani so firefox ....
I kaj mene isto.Izgleda e do verzijata, na 4.9.23 mi se desava isto, download spie a trfikot mi ide i do 30Kb i konekcii eden kup. E sea ili Limewarevo ne go bigjava ili nekoj upad mi pravi i mi prakja gjubre mesto toa so sakam da go simnam.
Znae nekoj za nekoja zastita za Limewarevo ????
Ne mislam na ona rucno da se vnesuvaat IP adresi sto ke gi blokira, koj lud ke go pravi toa.
Mislam na Ipfilter.dat, dali moze da se koristi so Limeware-to kako so Emule i torrent klientive sto moze.
Nesto mi e sumnjivo so Limewarevo u posledno vreme.
Ako odberete Download BASIC version, iskaca prasanje za copyrights i ne vi dava da go simnete ako planirate da sheruvate nedozvoleni raboti.
Ova definitivno ne e za mene :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.547
Поени од реакции
7.314
"PeerGuardian is a tiny IP blocker program especially designed for P2P software users, but also to anyone who is concerned about the investigations that corporations and authorities perform on the internet. PeerGurdian blocks connections for the configured IP ranges and logs the blocked connections. It uses blocklists for the blocking, but IP ranges can also be configured manually. Pre-cofigured for blocking are RIAA, MPAA and many others.

A must have for a P2P (KaZaa, Direct Connect, iMesh, LimeWire, etc.) users"
http://phoenixlabs.org/pg2/

PeerGuardian + Limeware i pak ima extra brzina so Limewire-to :je:
p.s. obavezno kliknete na Allow HTTP inaku nema da moze da browsate.
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
sega go snimiv i odam da vidam so e rabotata :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Imam BearShare i mnogu e dobro besplatno e brzinata e Ok i sve zivo naoga
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
DuFFy напиша:
Imam BearShare i mnogu e dobro besplatno e brzinata e Ok i sve zivo naoga
na free vikaat mnogu virusi imalo :) zatoa pro simni si :)
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Не се баш вируси на БерШер повеќе се адвер и по малце спајвер. А инаку дека има многу ресурси на БерШер има за тоа е најдобар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom