Најдобар голман

Кој е најдобар светски голман?


  • Вкупно гласачи
    326
Статус
Затворена за нови мислења.

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Buffon .. visinski panter e na terenot najdobar najstabilen i korekten igrac!!
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
bez navreda ali taj so ja pravil anketata blaga veza si nema golman kako Petar Smichel da bide izostaven ince od ovie buffon najnormalno iako navivam za manchester
 
F

fantomX

Гостин
bez navreda ali taj so ja pravil anketata blaga veza si nema golman kako Petar Smichel da bide izostaven ince od ovie buffon najnormalno iako navivam za manchester
Aко зборуваме и за легенди, кои не играат повеќе, би рекол Дино Ѕоф :toe:
Темава мислам е за активни голмани, а ти шо навиваш за Манчестер е друга работа:wink:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Bufon се знае . Немора ни да се води анкетава :smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Леле бе, каков Буфон бе, Чех е најдобар голман и тоа убедливо! Да не навлегуваме, ама не ми јасно како велите дека е Буфон најдобар?
:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Леле бе, каков Буфон бе, Чех е најдобар голман и тоа убедливо! Да не навлегуваме, ама не ми јасно како велите дека е Буфон најдобар?
:)

Заебаваш се бе ?! Чех ако е голман :tapp: Голови од центарот му дават , па голман ке ми се прави. Сега да не водиме инат се знае кој е кој нели .. Буфон е машинерија :smir: ( Немој Дивнето ја навредуваш , може да ти се налути . Ке те видам тогаш кој е кој :pos2: ):smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
MeToNo1[MkD];919824 напиша:
Заебаваш се бе ?! Чех ако е голман :tapp: Голови од центарот му дават , па голман ке ми се прави. Сега да не водиме инат се знае кој е кој нели .. Буфон е машинерија :smir: ( Немој Дивнето ја навредуваш , може да ти се налути . Ке те видам тогаш кој е кој :pos2: ):smir:
Хехехехе :pos2: :pos2:
Него секој си има право на свое мислење :)
Можда 2-3 меча кога одигра по повредата Чех, не беше во форма, ама сега како брани..иначе и Буфон е тука некаде :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom