Најдобар Македонски Бенд!

Најдобар Македонски Бенд

  • Мизар

    Гласови: 45 11,5%
  • Леб и Сол

    Гласови: 128 32,7%
  • Суперхикс

    Гласови: 93 23,8%
  • Архангел

    Гласови: 77 19,7%
  • Анастасија

    Гласови: 13 3,3%
  • Кисмет

    Гласови: 0 0,0%
  • Two Sides

    Гласови: 4 1,0%
  • Suns

    Гласови: 1 0,3%
  • Чиста околина

    Гласови: 25 6,4%
  • Бадминтонс

    Гласови: 5 1,3%

  • Вкупно гласачи
    391

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Огромна и многу срамна грешка на тој што ја пишувал темата е тоа што не ги ставил Санаториум кои што се подобри од повеќето бенда ставени на анкетата.......
 

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
А да се ставело во анкета check box наместо radio buttons ? ;)
Пошто е тешко да се одлучи за само еден бенд.

Инаку според тоа што го имам слушнато, Суперхикс, Леб и Сол, Point Blank дефинитивно имаат нај про продукција и оригиналност.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Најдобрата македонска група на сите времиња, според мене е Леб и сол.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
суперхикс е мое мислење од споменативе се согласувам со PAIN KILLER за санаториум мора да има место како иза ареа кои се победници на првиот андерграунд фестивал во Македонија инаку перспективен бенд беа ВЕРКА али судбина мислам дека они ќе беа нешто посебно и најдобро ќе ја претставуваа нашата држава на музички план се разбира
 

Ален

Почетник Во Заседа
Член од
2 септември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Добро мајко му... Кај се Фолтин во листата?
Или шо има врска... А?
Нема смисла ова....
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Од овие СУПЕРХИКС. Иначе од цела сцена дефинитивно другарите од Next Generation. Кој беше на Рок Фест ги знае. Типците се 3та година средно и се феноменални. Мислам и дека беа предгрупа на Дисциплина Кичме во СК.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
од метал сценава најнадежни ми се Victim Yield откако го сменија стилот, многу светски и стегнато звучат. А исто така и Arcanum многу ме изненадија у Струга на Дојди Веслај фестот, пријатно изненаџење беше.:)
 
U

UnholY

Гостин
од метал сценава најнадежни ми се Victim Yield откако го сменија стилот, многу светски и стегнато звучат. А исто така и Arcanum многу ме изненадија у Струга на Дојди Веслај фестот, пријатно изненаџење беше.:)

Има прилично квалитетни бендови.
Arhont, Embriotomy, Formless Terror, Mortality донекаде ме разочараа со сплитот кој го направија со Marc Of Chain, ама тоа нема да го негира фактот дека се работи за одличен бенд со голем потенцијал.

А, од мое лично гледиште, убедливо најдобар македонски метал бенд остануваат Siniac.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom