Најголемо разочарување

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Разочарување...па секој ден се разочарувам од нешто,од времето од цените од луѓето...

Ама најновото разочарување и ми беше пред 2 недели кога си купив чистач на пареа,многу ми беше од помош,их,ама се радував и што...
прегоре:pos2::pos2:испушти чудни звуци и толку...е многу се разочарав:kesa:
Најмногу се имам разочарано од мојот неуспех да си ја остварам мојата најголема желба,константно се разочарував и мислев дека никогаш нема да успеам.
После долга 4годишна борба успеав,се е како што сакам јас и не би сакала повторно така да се разочарам.
Ццц,не ми се верува дека сум го пишала ова пред неполна година:tapp:
Знам тогаш ептен се разочарав од мојот нов чистач на пареа,ама затоа си ја научив лекцијата.
Тешко и жално е што секогаш мора да учиме од грешките,за повторно да не се разочараме.

Јас за некои работи постојано се разочарувам и никако да ја научам лекцијата.Се прашувам колку ли пати треба да згрешам за да ми биде доволно да сфатам?
 
К

Кики.

Гостин
разочарувањата се составен дел од животот. најверојатно без нив нема да ни биде интересно, но се треба да има граници.
денес се разочарав од односот на една личност за која сметав дека го заслужила моето внимание, но повторно, по не знам кој пат, се излажав. кај мене разочарувањата се честа појава најверојатно поради тоа што сакам се да биде ок, а нели тоа не е можно. ама ова денешново ме удри од земја и сфатив некои работи :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Хемија тесто денеска...брејјј
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
so znam ovaa godina najvise borusija poso pred sezona imase muabet za liga shampiona da ideme na 3 ili 4 mesto a sea sme 15 a 16 ide dole u druga bundes liga i neame gol daeno dve utakmici a ni nachukaa 7 u dvete zaedno mislam drugo politicharive nasi ali toa e sekad i vise ne se zamaram poso znam ce ne razocarat kao i uvek
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
so znam ovaa godina najvise borusija
Значи стварно ти завидувам ако најголемо разочарување во животот ти е пошо омилениот фудбалски клуб лошо поминал годинава :baeh: се зезам ;)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
19
[zEUs];2513334 напиша:
На личности што им верувам, не знаев дека е толку полн светот со лицемерие. Но добро е тоа што ме научија да не верувам на луѓето и да не се поврзум многу со некого. Па затоа фала им.
Истиот случај и кај мене :toe: Тогаш премногу бев разочарана и паднав во тешки депреси ама за среќа научив да живејам сама за себе и да го гледам живото од „другата“ страна, само не знам дали сум предобра или пак најголема идиотка шо тие личности уште ги колку толку ги ценам (поголемит дел од животот го поминав со нив) и се трудам да му помогнам кога и да можам. Никогаш не ни помислив да се осветам колку и да ме повредија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom