Најглупи предупредувања на продукти!

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
-Клима уред
Избегавајте фрлање на клима уред низ прозор!

-Фен за коса
Не го користете додека спиете!

-Пегла Ровента
Никогаш не ја пеглајте облеката додека ја носите!

-Правосмукалка
Не вшмукувајте предмети ако се запалени

-Кафе во Мек Доналдс
Течноста може да биде врела

-7up и Canada Dry Club Soda
Течноста е под притисок. Горниот дел може да експлодира и да предизвика повреди на очите или други сериозни повреди. Насочете ја лименката подалеку ван вашето лице и лицето на други луѓе, посебно кога ја отворате.

-Кисела вода
Добра за вегетарјанци!

-Млеко од соја
Промешај го добро и често купувај го!

-Кисела вода Волвич
Амбалажата е специјални дизајнирана само за овој тип на вода. Никако не полнете го со друга вода!

-Супермен и Бетмен костими за деца
Носењето на овие костими не му овозможуваат на корисникот да лета.

-Компјутери
Тастатурата не е вклучена. Притиснете F1 да продолжите! - Не е регистрирана тастатура. Притиснете го било кое копче за да продолжите.

-Фотоапарат
Овој апарат работи само доколку има филм внатре!

-Фиксен телефон
За да се јавите - подигнете ја слушалката, а за да го завршите разговорот мора да ја спуштите истата.

Xaxa najdobro e za Betmen i Supermen kostimite!
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Леле кретенизам....
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Кој е авторот на овие, слободно нека си ги задржи авторските права :pos:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
интересни се , али зависи во кој контекст се пишани, ако произвогачот озбилно ги мисле овие ствраи тогаш е срамота не видена, инаку добро е понекад да напишат некоја озбилна шега СО знаење дека е ШЕГА .
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
SteF напиша:
интересни се , али зависи во кој контекст се пишани, ако произвогачот озбилно ги мисле овие ствраи тогаш е срамота не видена, инаку добро е понекад да напишат некоја озбилна шега СО знаење дека е ШЕГА .
Znaes kako e vo Zapad op ke im se sluci nesto pa ke baraat osteta na sud..podobro da im go kazes porano ne posle zs ke bide docna veke...:pos2:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Па не за џабе викаат дека западњаците се кретени:poss:
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
ova moze i da e sega,i da e seriozno za neobrazovanite luge koi prv pat gledaat i koristat:telefon,fotoaparat ili pegla
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
темата се си кажува
lol
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Kako da se predupreduvanja za retardirani..:pos:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
asterix_m напиша:
Па не за џабе викаат дека западњаците се кретени:poss:
Или пак паметни затоа што имаат правна држава еве ти еден пример пред многу години .
Жената си ја ставила мачката во микробранова со намера да ја исуши (барем така изјавила на судот) откако излегло од рерната некој си кинески специјалитетче си ја тужила фирмата производител на печкиве и си заработила огромна пара пошто во спецификацијата немало назначено дека е забрането да се сушат домашни миленичина.
Убав пример ти и Малборо со тужбата во која компанијата изгуби милјарди долари поради тоа што немаше назначено дека пушењето е штетно по здравје ко демек не знаеле тие што пушат.
И јас порано мислев дека се,дека ние сме македонците вујаклија и викпедија у једно ама од кога почнав да се емитува Милионеров македонски одма ме демантираа:wink:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
лејјјјјјјјјјјј
 

Kajgana Shop

На врв Bottom