Најгледана телевизија во МК?

На која телевизија најчесто гледате вести?

 • 24 Вести

  Гласови: 31 23,1%
 • Алсат - М

  Гласови: 2 1,5%
 • Алфа

  Гласови: 2 1,5%
 • Канал 5

  Гласови: 3 2,2%
 • МТВ 1

  Гласови: 4 3,0%
 • МТВ 2

  Гласови: 1 0,7%
 • Телма

  Гласови: 26 19,4%
 • Сител

  Гласови: 8 6,0%
 • Друга ТВ (наведи во дискусија)

  Гласови: 2 1,5%
 • Интернет

  Гласови: 21 15,7%
 • Воопшто не гледам вести

  Гласови: 34 25,4%

 • Вкупно гласачи
  134

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.451
Поени од реакции
17.354
Ова прашање го слушам често деновиве, официјални податоци никаде не можат да се најдат, можат да се најдат на интернет различни податоци (кој од кој понашминкан).
Ме интересира овде меѓу форумџиите, која телевизија најмногу ја гледате(нормално, доколку гледате ТВ), но не мислам на Фатмаѓул, Памукчето или други турско-индиско-узбекистански серии, туку се разбира на информативниот дел.
Апелирам политиката колку е можно да се држи настрана од темава.
Анкетата ќе биде тајна, подемократски е така. :D Никој нема да знае за кој сте гласале.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.502
Поени од реакции
1.256
Мтв 1 ради спорт што даваат ја гледам,и некад така ради реда стои на 1 :D
Алфа позитивно изненадува имаат добра програма и различна од другите.
Иначе според мене најгледана сигурно Канал 5 би требало да биде.
Сител според мене најкрш (n) не памтам од коа немаат дадено спорт или нешто така забавно да биде,коа пуштам обавезно вести идат :tapp:.
Две теми што е работава o_O
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.335
Поени од реакции
4.123
Последниве неколку години многу малку гледам телевизија. Вести чат пат на 24 и на Телма другите во глобала се продадени души. (И овие може да се ама барем не се Шител)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.244
Поени од реакции
1.560
Звезде гранда

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.984
Поени од реакции
33.791
Обично не гледам телевизија, ама кога гледам - тоа е 24 вести.
Бај д веј, како можеш во анкета за гледаност на телевизии да ставиш опција „Интернет“? :)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.847
Поени од реакции
4.153
Телевизија се' поретко гледам, така што ни вестите веќе не ги пратам така интензивно.

Инаку можело анкетата да биде со повеќе можности. На пример кога гледам вести, преку дента ако ги закачам оние на 24 Вести, тие ги гледам, вечер ги гледам на МРТ, најчесто заради спортот и оние на Телма.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
512
Поени од реакции
691
Алфа најмизерна телевизија стана дефинитивно, ја надмина и Сител во мизерија , бугарски серии и шоуа имаат алоооо :facepalm:, МТВ освен спортот е комедија, а и кај спортот поготово во ЛШ кога ќе ги слушнам оние мисирите(бившите од А1) со говорна мана и нула спортска култура како пренесуваат фудбал ми иди да се самозапалам. :yid:
Телма најквалитетна без коментар а гледаноста секоја недела им расте, според мене веќе се во топ3.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.270
Тема - Најгледана телевизија во МК?
Отварам гледам анкета каде гледате вести? Па до кога со овие соросови спинови :)

Се информирам преку Интернет, на телевизија речиси да не гледам вести а и програма општо. Претпоставувам дека и од тоа малку што гледам најмногу гледам МТВ - спорт и она плеј или како и да се вика емисијата (еднаш месечно).
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.794
Поени од реакции
3.492
Сител кажаа дека биле они најгледани,така да и јас истото го мислам
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.791
Поени од реакции
51.996
Ја ставил анкетата анонимна да може на раат да си гласа за Алфа :cool:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.794
Поени од реакции
3.492
Штом Сител кажале дека они биле најгледани, тогаш тоа мора да е точно.
Ама за секоја работа до сега биле во право,така да незнам зошто не би биле и за оваа.Не зборам само за Латас,туку за сите таму,од Сарма до Ивона и Јанко се луѓе од Господ пратени.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.006
Поени од реакции
5.179
Какви вести бе нормални л исте. Срамота е на овие генерации со оваа свест да дозволиме да ни го перат паметот... Старите више касно е занив испрани се и не веруваат колку се штетни вестите.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.498
Во моментов мислам дека најгледана телевизија е Канал 5. Некако се издигна брзо над другите телевизии. Вестите им се супер, од сериите само една им е добра, имаат интересен квиз и најважното од се даваат Ѕвезде Гранда/Ѕвездите на Гранд. Вести не гледам нешто често, но ако гледам ги гледам на Канал 5.
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom