Најбитното нешто во една врска

Член од
4 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
mislam deka vo sekoja vrska sto saka dobro da funkcionira e potrebno:

sloga
ljubov
doverba
vernost
iskrenost
humor
seks

:love2:
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
љубов доверба и разбирање најважни па после следат другите
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Секако дека во една врска најважно е да има љубов помеѓу двајцата во врската но сепак тоа не е и примарната работа за да успее како врска. Мора пред се да постое разбирање кое е најважно за опстанок на љубовта помегу двајцата, односно доверба еден во друг. Па така за мене највазно е да се разбираат, почитуваат, да си веруваат и нормално да се саккаат и што може повеке да водат љубов за да ја одржат хемијата во врската.:back: П.С. Народот треба да воде љубов а не да ратува.:tapp:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Најбитно е:
-подароци
-доверба
-подароци
-искреност
-подароци
-почитување
-подароци
-и многу подароци.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Какви подароци се најбитни во врската?
Shiny... bling blingy, like the real slu... silly girls love... :vozbud:

Инаку, најбитно за што? За да успее, за да се сите среќни, за да сме ние среќни, за да препрасне во нешто повеќе... за да го тупам до утре со постов? :)

:zid:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Да ни биде интересно, да имаме за што да си муабетиме, да слуша пичето, да се согласува со моите интереси, да ги прима моите совети бидејќи се правилни, да си се задоволуваме сексуално, да си уживаме еден во друга, да си се радуваме на секој момент кога ќе сме заедно, да си кажуваме слатки работи, да ми ги пере чорапите и гаќите ако нема или машината е расипана, да ме сака иако имам влакна под мишка и на долниот, едноставно да ме сака таков каков сум, знам дека имам многу недостатоци, но кај подобар ќе најде.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Shiny... bling blingy, like the real slu... silly girls love... :vozbud:

Инаку, најбитно за што? За да успее, за да се сите среќни, за да сме ние среќни, за да препрасне во нешто повеќе... за да го тупам до утре со постов? :)

:zid:
Кај е сусаро ова да го прочита и да го искористи како оружје против целиот женски род:)
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
za mene najbitno vo vrskata :
ljubov, iskrenost, doverba, razbiranje
ZABAVAAAAAAAA ... :back:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Благодарам на исцрпниот одговор.
Па штом те интересира толку,мислам на подароци какви што би сакала секоја девојка како на пр.букети,рози,цоколадца,бомбоњери некои слатки плишани мечиња и тн и тн.вакви некои скромни подароци,не мислев јас на коли,станеви и блинг блинг работи.Секое едно романтично машко што е заљубено би требало да подарува често вакви скромни подароци.Само со гледање и кажување те сакам некако не пали во денешно време.Не сум материјалистка али овие работи ги сака секој еден жив човек без разлика машко или женско.Не се најбитни подароците али сепак помагаат во одржувањето на една врска.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom