Наумче Мојсоски

Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Тоа е моментот тука.
“Necu da igram protiv svog kluba Partizana."
Ај да играл некогаш, ама не играл никогаш за нив.
Ова е фала за навивачите на Металург кои му пејат на натпревари “Мојсо е еден“. Зарем не е Металург негов клуб? Избор на зборови, катастрофа...

За Мојсо е еден, тој си одговори соодветно со 8 гола.
Се додека дава по 8 гола можи и за Манчестер да навива.
--- надополнето: 28 ноември 2013 во 01:40 ---
Neka naviva za koj saka Nomce... Toa ne e problem. Sekoj si ima omilen tim nadvor od Makedonija... Problemot e sto toj skoka kako nekoj majmun zaedno so grobarite, no ne e problem dokolku si pee nekoja pesna za Partizan(makar kako profesionalec ne bi trebalo ni toa da go pravi) problem e sto ko nekoj napalen tinejdzer pee kako Obilic go ubil Murat... Ej reprezentativec na Makedonija, pri intoniranje na himna so znakot VEP na srce, pee Srpski nacionalisticki pesni pa ako vi teknuva pri docekot rece deka NAJMILO MU BILO STO MAKEDONIJA NA EP VO SRBIJA JA POBEDILA TOKMU SRBIJA... Sramota... Pa duri i laziral povreda za da go gleda Partizan... Abe kako ne ti e sram be... Da sum na mestoto na Мinco ke pobaram javno da se izvini na site Makedonci i na site Turci, da ne zaboravime deka gi ima vo Makedonija pa problem so niv nemame nikakov i imame i golema pomos i podrzka od Turcija za bilo sto kako drzava i za laziranje povreda bi go kaznil so edna dve plati koj veruvam deka se taka baagi solenki... Samo neznam kako bi se osekale negovite soigraci Hrvati dokolku bese faten na kamera kako pee pesni protiv Hrvatite...So eden zbor NOMCE-GNASA OD COVEK

Кој го дочитал интервјуто и коментарите видел дека во нив имаше коментари од типот, Наумче ми стана омилен ракометар, заради него ќе навивам за Металург. Значи да потенцирам Срби ќе навиваат за Металург. И сега шо прајме ? Тие сигурно треба да се обележат како издајци на Српската нација.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
За Мојсо е еден, тој си одговори соодветно со 8 гола.
Се додека дава по 8 гола можи и за Манчестер да навива.
--- надополнето: 28 ноември 2013 во 01:40 ---



Кој го дочитал интервјуто и коментарите видел дека во нив имаше коментари од типот, Наумче ми стана омилен ракометар, заради него ќе навивам за Металург. Значи да потенцирам Срби ќе навиваат за Металург. И сега шо прајме ? Тие сигурно треба да се обележат како издајци на Српската нација.

Прочитај ми го прво целиот пост... Може да навива за кој сака... Секој си има омилен тим надвор од Македонија, така и Наум... Еве пример ти навиваш за Ливерпул, јас за некој друг, трет за трет... Не е тоа проблемот. Оди да го гледа клубот за кој навива голем к*р и еден Новак Џоковиќ оди да го гледа Милан... Проблемот е што скока ко мајмун заедно со гробари... Ајде да поминеме и преку тоа... Пее националистички Српски песни... Е ако ова не е проблем незнам што е... Професионалец кој игра за Македонската репрезентација, кој излезе и кажа дека омилена победа т.е. најголем кејф му било што ја победиле Србија пее Српски националистички песни... Како Обилич го убил Мурат...Дали тој понашај на Наум не заслужува осуда... Дали еден репрезентативец, еден клучен играч во репрезентацијата треба така да се понаша???
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Темава стана нешто како онаа за предавникот на нацијата Антич, оној капитенот фиромец со бг пасош и црвена петокрака на телото (каков спој човече). Оставете ги лугето да си ја вршаt работата професионално, како што си ја и работат во слободно време можат и космонаути да бидат, па што.
Ако е точна изјавата на Номче за лажирањето повреди и други такви срања нека го казнат Металург за непрофеаионалноста(мада со такво 'боранија' раководство чисто сумљам) и крај на приказната. Не ми е јасно стварно зошто толку напнувате со Номче :)
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Прочитај ми го прво целиот пост... Може да навива за кој сака... Секој си има омилен тим надвор од Македонија, така и Наум... Еве пример ти навиваш за Ливерпул, јас за некој друг, трет за трет... Не е тоа проблемот. Оди да го гледа клубот за кој навива голем к*р и еден Новак Џоковиќ оди да го гледа Милан... Проблемот е што скока ко мајмун заедно со гробари... Ајде да поминеме и преку тоа... Пее националистички Српски песни... Е ако ова не е проблем незнам што е... Професионалец кој игра за Македонската репрезентација, кој излезе и кажа дека омилена победа т.е. најголем кејф му било што ја победиле Србија пее Српски националистички песни... Како Обилич го убил Мурат...Дали тој понашај на Наум не заслужува осуда... Дали еден репрезентативец, еден клучен играч во репрезентацијата треба така да се понаша???

Факт е дека Наумче најверојатно обидувајќи се да докажи дека тоа што се случи не е голема работа, појде таму кај што не требаше да појди, бидејќи неговите зборови од типот не играм против партизан и лажирав повреда можи кој сака лесно да ги злоупотреби. За тоа дали пеел српски националистички песни реков дека се уште немам доказ па останува само претпоставка, јас претпоставувам дека не пеел, некој друг дека пеел. Наумче е ВТОР играч во репрезентацијата, како што ти кажа, заради добрите партии кои ги пружал, никој не го одбрал по лотарија да биди втор играч. Мене повеќе ме загрижува лицемерието и малите форумско патриотски филмчиња на некои тука. Сега требало Наумче и Минчо да му се извинат на Турците, боже мој, за некој што не колел тука треба ние да се извинуваме хахахаха. Денешниот однос меѓу мк и тур си е океј и посакувам така да остани, но никој не го негира фактот дека Турците не набодувале на кол, за тоа ако се пријатели тие нека се срамат, а не ние. За некој е поболно непризнавање на црква што е сосема автономна од државата, од 517 годишно колење и набодување на кол. Ех тој модерен патриотизам......
 
Член од
9 март 2013
Мислења
756
Поени од реакции
379
ива стојковска на фб имаше објавено слика со дрес од Фенербахче хахахаххаха
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Лицемерие дел 2
Го претставуваат Кире Лазаров на средбата Вардар Барселона, громогласен аплауз, овации на сите страни , зошто бил Македонец, демек почит....
Ги претставуваат, Миркулоски, Јоноски, Маркоски, Ојлески( избркан како трета опција од вардар додека прва опција се русин и србин), Манасков, Георгиески, Димовски, Мојсоски на средбата Вардар- Металург, свирење и укање на сите страни, па тие не се Македонци бе лицемери ?
И после некој тука ќе суди кој бил предавник, а не си го почитува своето на својата земја !
 
Член од
9 март 2013
Мислења
756
Поени од реакции
379
Лицемерие дел 2
Го претставуваат Кире Лазаров на средбата Вардар Барселона, громогласен аплауз, овации на сите страни , зошто бил Македонец, демек почит....
Ги претставуваат, Миркулоски, Јоноски, Маркоски, Ојлески( избркан како трета опција од вардар додека прва опција се русин и србин), Манасков, Георгиески, Димовски, Мојсоски на средбата Вардар- Металург, свирење и укање на сите страни, па тие не се Македонци бе лицемери ?
И после некој тука ќе суди кој бил предавник, а не си го почитува своето на својата земја !
Лазаров заслужи аплаузи ,дали ЛАЗАРОВ НЕКОГАШ КРЕВАЛ ПРСТИ НА ВАРДАРОВАТА ПУБЛИКА КАКО ВУГРИНЕЦ,МАНАСКОВ СТАНИЌ И КОМПАНИЈА? Не произведувај сега
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Лазаров заслужи аплаузи ,дали ЛАЗАРОВ НЕКОГАШ КРЕВАЛ ПРСТИ НА ВАРДАРОВАТА ПУБЛИКА КАКО ВУГРИНЕЦ,МАНАСКОВ СТАНИЌ И КОМПАНИЈА? Не произведувај сега

Вугринец и Станич не се Македонци, за нив свирењето во случајов си е оправдано, еве нека е оправдано и за Наумче и што знам мислам дека и Ацо ви креваше прст. Ама немој да ми кажуваш дека сите горенаведени на вардаровата публика му го покажувале к*рот или средниот прст. Лицемерие, лицемерие насекаде.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
756
Поени од реакции
379
Вугринец и Станич не се Македонци, за нив свирењето во случајов си е оправдано, еве нека е оправдано и за Наумче и што знам мислам дека и Ацо ви креваше прст. Ама немој да ми кажуваш дека сите горенаведени на вардаровата публика му го покажувале к*рот или средниот прст. Лицемерие, лицемерие насекаде.
му покажале да,И СИТЕ ЗАСЛУЖЕНО БЕА ИЗВИРКАНИ,мн нормално домаќини се бе ...какви домаќини какви бакрачи,вардар имаше поголема поддршка,на секој напад АРНАУДОВА КОНЦЕРТ ИМАШЕ
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.245
Поени од реакции
19.468
Знаев дека нема некој висок IQ ,ама после изјавата дека НАМЕРНО ЛАЖИРАЛ ПОВРЕДА ЗА ДА ГО ГЛЕДАЛ НЕГОВИОТ ОМИЛЕН КЛУБ... неам шо речам повеќе за него...
После плавушите биле глупи...:pos:
Е море тиквар еден,пред сите јавно си ги кажуваш :гомце:,шо си правел за да одиш да дркаш на Партизан.....
Демек се лижи кај Србите,да добива симпатии ГЛЕДАТЕ ЛИ ШО СЕ ПРАВАМ ЗА МОЈОТ ПАРТИЗАН...:tapp:
Јас се кладам дека во Србија ретко кој го познава,не ни пратат ракомет тие....
И сега се бламира,плука во лице на клубот кој го плаќа над 10К месечно,за да добива поени кај Србите.....:drk:
ШТА РЕЧИ КОЈУ ПОРУКУ ПОСЛАТИ... шо би рекол Мојсо...:sneaky:
После се чудиме шо не дупат сите,политичари индијанци,не знаат шо тресат,а држава претставуваат,лидери на партии (полу)неписмени,спортисти кои немаат ни П од професионализам...(барем повеќето,со секоја чест на исклучоците)....
И вака во Европа бе?
Ваква изјава да даде некој играч на бундес тим,па по брза постапка ќе биди прогласен за персона нон грата,и за него ќе бидат затворени вратите за влез во ракометна сала,ќе му забранат да се доближува до сала,камоли да игра за некој клуб и да зема еден куп пари...
Кај нас се е подмачкано.....и како и да не е?кога екипите ги водат секакви фаци...
Гледајте на шо личат дерби средбите во лигата меѓу Вардар и Металург,и кои фаци се во управата(посебно на Металург)и шо прават на терен....се е кажано...
Металург да е толку голем и организиран клуб каков шо се прават,мора да го казни Мојсо за ова....
Иначе се ќе биде фарса,како онаа со Станиќ....
Ете играме на ЕП,СП...редовно овие години,нашите тимови играат во ЛШ ...и шо научивме?НИШТО....
Е па затоа ќе играте во Македонија цела кариера,и молете се да останат Минчо,Самсоненко да фрлаат пари,се наполна со пари Мојсо,и сега бара забава,ако не беа Михајло и Минчо да му даваат по два просечни стана годишно ќе го видев дали ќе беше вака среќен:)која среќа ја има овај ушкото?шо ти е среќа во живот значи,да играш во никаква лига а да земаш плата како за бундес лига.... :pipi:
Одмарај си 8 месеци,освен секако тие мечеви во ЛШ,секоја втора недела гледај си баскет во Белград,не играј во Сеха(сепак Сеха е за сељачки екипи),изиграј два меча со Вардар во плеј-оф,земај си плата како за директор на Т-Мобиле,кој би рекол дека животот не може да биде убав?:)
Американците на времето викаа everybody wants to be like mike(се мисли на Мајкл Џордан)кај нас треба да викаат СИТЕ САКААТ ДА БИДАТ КО НОМЧЕ....
Мојсо треба споменик да им изгради на Михајло и Минчо,империја направи од нив.....:)
На времето и во Пелистер,каде дојде без патики(според некои неофицијални информации)лапаше 80 000 марки годишно...(додека беа марки):D
Ако не беа тие ќе играше за Тинекс за 300 евра плата(без платено сместување во метрополата)или ќе играше во Београд за својот омилен клуб,за помала сума..
За жал за странство и професионазмот шо владее таму не го биваше,многу носталгичен е,не може да се одели од својот Партизан,:pos:можеби затоа кога играше за Ла Риоја(екс Логронес)толку брзо се врати,далеку е Шпанија,не можеше да присуствува на СРПСКОТО ЕЛ КЛАСИКО...
Ех бе проста багра....:tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Лицемерие дел 2
Го претставуваат Кире Лазаров на средбата Вардар Барселона, громогласен аплауз, овации на сите страни , зошто бил Македонец, демек почит....
Ги претставуваат, Миркулоски, Јоноски, Маркоски, Ојлески( избркан како трета опција од вардар додека прва опција се русин и србин), Манасков, Георгиески, Димовски, Мојсоски на средбата Вардар- Металург, свирење и укање на сите страни, па тие не се Македонци бе лицемери ?
И после некој тука ќе суди кој бил предавник, а не си го почитува своето на својата земја !
А Лазаров игра во Металург? Значи споредуваш просечни играчи, кои играат во нивниот ривал, со еден од најдобрите ракометари во светот кој настапува за тим како Барселона и е капитен на репрезентацијата (y)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За Мојсо е еден, тој си одговори соодветно со 8 гола.
Се додека дава по 8 гола можи и за Манчестер да навива.
--- надополнето: 28 ноември 2013 во 01:40 ---

а.
Ти мене не ме разбираш, јас немам проблем со тоа за кого навива, јас имам проблем со тоа да дава изјави дека лажирал повреди за да гледа клуб и дека кога играл со тој клуб, не сакал да игра.

Тој треба да е професионалец, тој не смее да си дозволи вакви и изјави и однесување. Нека навива за кој сака, не е тоа мој проблем, но не можам да не го искритикувам за непрофесионалноста која со себе си ги влече изјавиве. Ти си професионалец, не е битно против кој клуб играш, дали ти е омилен или не, ако те стават во игра ќе играш и тоа со максимум што можеш. А не да поставуваш такви услови. Па уште да лажираш повреда.

Не знам како може да го браните, за лажирање повреди за гледање клуб треба да биде соодветно казнет и суспендиран неколку натпревари, а не да добива поддршка.

За мене многу падна во моите очи, после ваква изјава, јас лично ја изгубив почитта која ја имав спрема него, заради НЕПРОФЕСИОНАЛНОСТА, а не заради тоа за кој клуб навива. Вакво нешто може правел и на подготовките кога играла македонската репрезентација, од каде да знам? Мене ме разочара многу.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Факт е дека Наумче најверојатно обидувајќи се да докажи дека тоа што се случи не е голема работа, појде таму кај што не требаше да појди, бидејќи неговите зборови од типот не играм против партизан и лажирав повреда можи кој сака лесно да ги злоупотреби. За тоа дали пеел српски националистички песни реков дека се уште немам доказ па останува само претпоставка, јас претпоставувам дека не пеел, некој друг дека пеел. Наумче е ВТОР играч во репрезентацијата, како што ти кажа, заради добрите партии кои ги пружал, никој не го одбрал по лотарија да биди втор играч. Мене повеќе ме загрижува лицемерието и малите форумско патриотски филмчиња на некои тука. Сега требало Наумче и Минчо да му се извинат на Турците, боже мој, за некој што не колел тука треба ние да се извинуваме хахахаха. Денешниот однос меѓу мк и тур си е океј и посакувам така да остани, но никој не го негира фактот дека Турците не набодувале на кол, за тоа ако се пријатели тие нека се срамат, а не ние. За некој е поболно непризнавање на црква што е сосема автономна од државата, од 517 годишно колење и набодување на кол. Ех тој модерен патриотизам......
Незнам само зошто ги извртуваш моите зборови... Јас реков дека Мојсо треба да се извини, а не Минчо ... Минчо треба да го казни за лажирање повреда и јвно истакнување дека против Партизан игра со 1% од своите можности... И за доказ оди гледи го клипот и на 9:07 ке го видиш Номчета...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom