Натпревар #84 „Шеф во акција“ - Гласање

Гласам за:

  • Комита Ултрас

  • коцка


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Па и не мора да се пишува кој е победникот, туку чисто да се има евиденција кои теми до сега поминале, а кои не, со цел да се даваат нови теми, а не истите да се повторуваат. Сепак ова е само еден предлог.
тоа уште порано го спомнав теми ќе се повторуваат само да не бидат набрзо повторувани. Доволно е да се види на последната страница кои се теми (последни 15стина) и да се постави некоја нова.
Инаку најголем дел од меѓународни конкурси за фотографија се на теми:, слободна моно, слободна колор, портрет, природа, фото журнализам, травел портрет деца архитектура.... не повеќе од десетина теми кои постојано се повторуваат секаде па пак фотографи од цел свет праќаат иљадници свои дела на тие конкурси.
Ние имаме многу повеќе теми од меѓународните конкурси
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Имав и јас 2-3 фотки од готвење, ама касни ми текна да ги ставам :(
Сигурен сум дека немаше да победам и онака. Никој не гласа за админи :(

Дечки, опуштете се. Не делиме награди и онака. Освен лична сатисфакција и showcase на работата, ништо посебно не значата натпревариве :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Имав и јас 2-3 фотки од готвење, ама касни ми текна да ги ставам :(
Сигурен сум дека немаше да победам и онака. Никој не гласа за админи :(

Дечки, опуштете се. Не делиме награди и онака. Освен лична сатисфакција и showcase на работата, ништо посебно не значата натпревариве :)
Чекај...НЕМА НАГРАДИ?!?! Како тоа??? Па зошто малтретирав луѓе да ми готват па да ги сликам? Уфффф....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Па зошто малтретирав луѓе да ми готват па да ги сликам? Уфффф....
Можи си мрза и не ти се готви па измисли ваква тема за да куртулиш од правење ручек?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Јас имав среќа бидејќи бев на одмор...па се спасив да ми се смее цел форум
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Можи си мрза и не ти се готви па измисли ваква тема за да куртулиш од правење ручек?
Тоа одамна си иам кажано, се омажив за шеф само да не готвам :P
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Јас готвам и треба некој мене да ме слика и аутоматски не сум автор јас.
А замисли само со престилка на мене, рацете со тесто, на виткото тело траги од брашно.....
И јас се надевав дека ќе те видам у кујна, а верувам дека никој немаше да замери шо не си автор на сликата, штом е апаратот твој. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
И јас се надевав дека ќе те видам у кујна,
Ко ти велев, “Ај да се земиме па да живееме заедно кај тебе“ ќе ти бев секојдневна глетка и одмор за очи и душа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Не секој сака да го сликаат како готви, не секој ќе ти дозволи да го сликаш, не секој може да најде некој што ќе го слика. И подобро би било кога би имало полесни теми кои до сега не поминале на редот.

@Let 3 зошто нема една тема во која ќе бидат впишани сите теми кои до сега изминале и победниците во истите теми? Нешто слично како што е во Кајгана готвач натпреварот:)
... е па некој треба тоа да го сработи, а тој некој повеќе е во друга подтема во ,,Случувања во МКД,, отколку тука ;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
... е па некој треба тоа да го сработи, а тој некој повеќе е во друга подтема во ,,Случувања во МКД,, отколку тука ;)
На таа тема се берат повеќе немажени моми
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
На таа тема се берат повеќе немажени моми
... е ако де, оди со стомна 2,3 ч кај момите, а не цел ден ...седи малку тука домичка, сработај нешто ! :cool:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
А зошто не се доделуваат некои симболични награди...на пр.едно време на црно бело форумот даваа два билета за во кино(само натпреварот беше нешто др.)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
А зошто не се доделуваат некои симболични награди...на пр.едно време на црно бело форумот даваа два билета за во кино(само натпреварот беше нешто др.)
... е како не се доделва? јас кога бев организатор на тема натпреварот реков дека ќе има скромна награда за победникот, само да каже место каде да биде доставена, победникот си ќутеше не сакаше награда, сега со сила убајна не бидвет ! :)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
... е како не се доделва? јас кога бев организатор на тема натпреварот реков дека ќе има скромна награда за победникот, само да каже место каде да биде доставена, победникот си ќутеше не сакаше награда, сега со сила убајна не бидвет ! :)
Уплав има добиено сигурно од тебе:pos:
(опасен потпис имаш);)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom