Натпревар #84 „Шеф во акција“ - Гласање

Гласам за:

  • Комита Ултрас

  • коцка


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Цели две фотографии пријавени на темата, тоа значи или дека мнозинството овде сме добро ситуирани господа шо ручаме по ресторани или дека сме дечурлија кои јадеме кај мама и тато
Како и да е еве ги пријавените фотки а погоре ви е гласачката кутија

Комита Ултрас
Комита Ултрас.jpg
коцка
коцка.jpg
 
Член од
2 јули 2017
Мислења
18
Поени од реакции
3
Непопуларно мислење: не победува на шоуво тој што подобро готви, туку тој што има повеќе пријатели да гласаат за него?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Непопуларно мислење: не победува на шоуво тој што подобро готви, туку тој што има повеќе пријатели да гласаат за него?
Си ја утнал темата брат,не е за готвење ова,него е за фотографија :D
Луѓе гласаат за која слика им се свиѓа повеќе,не кој боље готви
 
Член од
2 јули 2017
Мислења
18
Поени од реакции
3
Си ја утнал темата брат,не е за готвење ова,него е за фотографија :D
Луѓе гласаат за која слика им се свиѓа повеќе,не кој боље готви
Не се ни сеќавам на која телевизија беше ова но, гледав 'готвачи' како се натпреваруваат и на крај обични луѓе гласаат е подобар. Ми се гадеше кога гледав што се случува....
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
@Let 3 можеше да почекаш да се пријави уше некој, шо натпревар ќе беше ова
Него се мислам за кого да гласам, хммммм
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
@Let 3 можеше да почекаш да се пријави уше некој, шо натпревар ќе беше ова
Него се мислам за кого да гласам, хммммм
следен пат ќе клаиш некоја општонародна тема “на пивo пред продавница"
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
следен пат ќе клаиш некоја општонародна тема “на пивo пред продавница"
Поопштонародна тема од готвење што е??? Значи стварно е ко што пиша во описот горе, сите размазени по кафани, зашто и кај мама и тато некој готви
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Поопштонародна тема од готвење што е??? Значи стварно е ко што пиша во описот горе, сите размазени по кафани, зашто и кај мама и тато некој готви
Јас готвам и треба некој мене да ме слика и аутоматски не сум автор јас.
А замисли само со престилка на мене, рацете со тесто, на виткото тело траги од брашно.....
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Јас готвам и треба некој мене да ме слика и аутоматски не сум автор јас.
А замисли само со престилка на мене, рацете со тесто, на виткото тело траги од брашно.....
Само за таа слика и ја отворив темава аман зошто не сфаќаш!!!!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот глас оди кај @Комита Ултрас........., каде каде подобра слика каде се доловува тоа што е готвач/шеф во кујна:)

Иначе што се однесува до натпреваров, во последниве неколку месеци како да го изгуби духот. А и ваквите покомплицирани теми како да ги избркаа натпреварувачите. Бар мое мислење:)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Поопштонародна тема од готвење што е??? Значи стварно е ко што пиша во описот горе, сите размазени по кафани, зашто и кај мама и тато некој готви
...јас скришум влегов во кујна во еден ресторан да штракнам набрзина и една се развика,, леле дојде санитарна инспекција,, се преврте вреќата со пиперки, жената се сопна, а јас побегнав не успеав да фотнам :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Мојот глас оди кај @Комита Ултрас........., каде каде подобра слика каде се доловува тоа што е готвач/шеф во кујна:)

Иначе што се однесува до натпреваров, во последниве неколку месеци како да го изгуби духот. А и ваквите покомплицирани теми како да ги избркаа натпреварувачите. Бар мое мислење:)
Луѓе што е комплицирано во темава? Како пто реков сите јадеме, ај следниот пат нека биде домашни миленици па пак ќе си ги сликаме кучињата и мачињата хаха
Иначе баш се надевав дека за мене ќе гласаш:P

Него забораив лето е...никој не јаде сите се на диета :pos:[DOUBLEPOST=1499155811][/DOUBLEPOST]
...јас скришум влегов во кујна во еден ресторан да штракнам набрзина и една се развика,, леле дојде санитарна инспекција,, се преврте вреќата со пиперки, жената се сопна, а јас побегнав не успеав да фотнам :D
Топ слика!!!! Си ја замислувам сега пиперки разлетани хаха
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Луѓе што е комплицирано во темава? Како пто реков сите јадеме, ај следниот пат нека биде домашни миленици па пак ќе си ги сликаме кучињата и мачињата хаха
Иначе баш се надевав дека за мене ќе гласаш:P

Него забораив лето е...никој не јаде сите се на диета :pos:[DOUBLEPOST=1499155811][/DOUBLEPOST]

Топ слика!!!! Си ја замислувам сега пиперки разлетани хаха
Не секој сака да го сликаат како готви, не секој ќе ти дозволи да го сликаш, не секој може да најде некој што ќе го слика. И подобро би било кога би имало полесни теми кои до сега не поминале на редот.

@Let 3 зошто нема една тема во која ќе бидат впишани сите теми кои до сега изминале и победниците во истите теми? Нешто слично како што е во Кајгана готвач натпреварот:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
зошто нема една тема во која ќе бидат впишани сите теми кои до сега изминале и победниците во истите теми? Нешто слично како што е во Кајгана готвач натпреварот:)
Зато шо ова треба да биде учество од љубов кон фотографија а не броење поени и победи.
Не е ова евроспки куп па да прајме табели и статистики
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Зато шо ова треба да биде учество од љубов кон фотографија а не броење поени и победи.
Не е ова евроспки куп па да прајме табели и статистики
Па и не мора да се пишува кој е победникот, туку чисто да се има евиденција кои теми до сега поминале, а кои не, со цел да се даваат нови теми, а не истите да се повторуваат. Сепак ова е само еден предлог.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom