Натпревар #70 Тема: Случаен кадар - Пријавување

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Темата за следниот натпревар ќе биде "Случаен кадар" ( народот така одлучи ).

Генерално, субјектот кој е прикажан на сликата треба "да си брка работа" без да биде свесен за камерата. Фотографијата може да биде направена дома, на улица, во кафиК, пред штаб, во подрум...Може да прикажува било што, што генерално ја исполнува темата, па имате поголема слобода околу фотографиите кои може да учествуваат.
10475
by *phoenix* on Кајгана форум

P.S. Се извинувам за лошата резолуција (и квалитет), но моментално немам пристап до компјутерот каде ми стојат фотографиите па морам да се снаоѓам со слики од фејсбук.

Пријавувањето трае до 25 Декември, Недела
Фотографиите се пријавуваат исклучиво преку Кајгана галерија (прочитај прва тема на форум за фотографски натпревари)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 август 2015
Мислења
402
Поени од реакции
675
Шчо е со галеријата?
Кајгана форум - Грешка
Страницата што ја побаравте не постои.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Пошто галеријата е опраена, пријавувањето може да продолжи и ќе трае до в година то јест 1ви јануар двеишеснаеста
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom