Натпреварувачки дух?

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Натпреварувачки дух. Да го имам и е добра работа, тоа е тоа кое те тера да не се откажеш да одиш до крај и никогаш да не се предаваш. Тоа ми е мотивацијата па дури и кога се натпреварувам со некој што е подобар во нешто од мене што ми вика пробај може ќе успееш. Што ме тера да мислам на начини како да победам и ми вика искористи го мозокот ако не можеш силата и слично. А за тоа дали имам повеќе победи или порази искрено немам појма не следам тоа.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
мора да се има натпреварувачки дух, да се биде комптетитив...бидејки целиот живот е една голема борба за опстанок...
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Не се замарам.Ако дојдам до мисла дека се натпреварувам со некого значи сум почнал да правам споредби.А пошто цел живот се трудам да си терам свој филм,немам потреба на било кого да му докажувам било што.
Се сложувам,натпреварувањето е болест,неможи цел живот да се натреваруваш со секој,треба да се прифатиш себеси каков си и да не ги гледаш другите.:nenene:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Натпреварувачкиот дух е позитивен секако додека е во границата на нормалата...И нормално додека има потреба од тоа..Секако дека тоа влијае за постигање успех...Не можам да кажам со кого конкретно сум се натпреварувала..НО факт е дека го правам тоа кога ќе почувствувам потреба и зависно од ситуацијата...Како и сите сум имала и победи и порази,,но секако дека секогаш сум упорна во постигање на првото.. Дури можам да кажам и дека токму поразот честопати ме мотивирал за следниот пат да бидам подобра и воопшто да се борам до крај...Секако ова се однесува на животните ситуации..И секако понекогаш сум се 'борела' и за да докажам дека сум подобра од некој,,зашто сум била веројатно хехехеххе:vozbud:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Секогаш имам натпреварувачки дух.:helou:
 
T

theTinule

Гостин
Не знам дали би го нарекла тоа натпреварувачи дух...ама секогаш вадам подобри резултати кога имам конкуренција...ако ја снема конкуренцијата, јас паѓам и паѓам и паѓам...
Верувам дека сите вадат подобри резултати кога имаат конкуренција во истата област...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom