Насилства во Македонија

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.485
Јас реално би прифатил да сме под руска чизма, само што секако дека нема теоретски шанси да се случи... Иначе многу добро би било... И да не зборам колку Русија не сака нас, со србите се браќа православни (ништо немам против Србија, плус прадедоми бил србин), а нас кој не јебе... Додуша да не збориме што не ни заслужуваме ама ај...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
Еве во овој случај не се повлекле туку планирале како да го убијат Саздо.А што мислиш зошто досега не се појавила таква политичка партија и кој треба да ја направиме?
Народот брат ама него му е поубаво од дома да седи и да чека Путиннда дојде да го спаси или Трамп да ги смени амбасадорите.Ништо лично ова со Путин немам ништо против него и Русија но го земав за пример зошто така размислува мнозинството на Македонци.Јас не сум за Русија но ни за Нато.Еве ти по никот си за една страна и тоа е ок но се надевам дека кога утре Русија би кажала ќе се викате Руска Македонија не би бил ко лудаците што сакаат да го сменат името.
Народот нормално чека од некого помош, пошто војската ја укинаа и немаме население кое има базична воена обука.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.074
Поени од реакции
18.170
Народот нормално чека од некого помош, пошто војската ја укинаа и немаме население кое има базична воена обука.
За на улица не ти треба воено искуство туку маса народ.[DOUBLEPOST=1532873955][/DOUBLEPOST]
Јас реално би прифатил да сме под руска чизма, само што секако дека нема теоретски шанси да се случи... Иначе многу добро би било... И да не зборам колку Русија не сака нас, со србите се браќа православни (ништо немам против Србија, плус прадедоми бил србин), а нас кој не јебе... Додуша да не збориме што не ни заслужуваме ама ај...
Чизма си е чизма.И кај твоите да останеш цел живот да живееш ќе ти префрлуваат а не пак окупатор да трпиш.
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Еве во овој случај не се повлекле туку планирале како да го убијат Саздо.А што мислиш зошто досега не се појавила таква политичка партија и кој треба да ја направиме?
Народот брат ама него му е поубаво од дома да седи и да чека Путиннда дојде да го спаси или Трамп да ги смени амбасадорите.Ништо лично ова со Путин немам ништо против него и Русија но го земав за пример зошто така размислува мнозинството на Македонци.Јас не сум за Русија но ни за Нато.Еве ти по никот си за една страна и тоа е ок но се надевам дека кога утре Русија би кажала ќе се викате Руска Македонија не би бил ко лудаците што сакаат да го сменат името.
Саздо Бог да го прости, царство му небесно. Затоа пишав во такви случаи да се реагира како полицаецот од Гостивар-самоодбрана, ем ќе си го спасиш животот,ем ќе бидеш пример за идните жртви,ем предупредувањеза идните насилници. Ако те нападнат тројца со ладно оружје која ти е опцијата за самоодбрана освен дуга деветка?
Јас во Русија гледам држава непријател на нашите непријатели, а како што се вика непријателот на моите непријатели е мој пријател, и ред други причини за кои сметем не е потребно партнерство со нив. И се разбира дека ниту утре,ниту задутре би се согласил со било која страна за смена на името.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.074
Поени од реакции
18.170
Саздо Бог да го прости, царство му небесно. Затоа пишав во такви случаи да се реагира како полицаецот од Гостивар-самоодбрана, ем ќе си го спасиш животот,ем ќе бидеш пример за идните жртви,ем предупредувањеза идните насилници. Ако те нападнат тројца со ладно оружје која ти е опцијата за самоодбрана освен дуга деветка?
Јас во Русија гледам држава непријател на нашите непријатели, а како што се вика непријателот на моите непријатели е мој пријател, и ред други причини за кои сметем не е потребно партнерство со нив. И се разбира дека ниту утре,ниту задутре би се согласил со било која страна за смена на името.
Да ама македонските деца не се склони на насилство и носење на оружје.Добро повеќето средношколци низ Скопје можеби носат боксирачи но тоа е последно ниво.Така да не можел да се одбрани.Еве сега на пример таткото на Саздо купува калаш и оди во Чаир кај стадионот на Слога и убива 5-6 Шверцери.Него ќе го затворат ама има жена и уште две деца кои ќе се на слобода и ќе бидат убиени.Не е се во убивање тоа води кон војна која секако ќе ја изгубиме.
Главниот проблем е лажниот соживот кој мора да се искорени а и ако сакаме просперитетна и мирна држава мора да се откажеме од неколку градови.За жал тоа е вистината.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Па откажани се неколку градови да не мислиш дека е тоа Македонија? На папир само.
Грдо но точно
Дебар Госотпримливи но 100 '% Торбешки
Гостивар скоро 100
Тетово исто
СТруга
Кичево сами го Отпишавме
Карадак /Тера Инкогнита
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
Па откажани се неколку градови да не мислиш дека е тоа Македонија? На папир само.
Не се страшни градовите.. се додека кај нив постои миграција село град и им се празнат селата, засилот им е во опаѓање... Еве на пример Албанските села кои гравитираат накај Моране и Студеничани се празни, се трупаат во Моране и Студеничани, а таму воопшто не се живее селски живот и сите се ориентирани да се исселуваат надвор од Македонија.... Така да со овој тренд, на папир ќе биде и нивно, а во реалноста, западна Македонија има најмногу мечки на километар квадратен.... патем, мечките се дојдени до Скопје...
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Главниот проблем е лажниот соживот кој мора да се искорени а и ако сакаме просперитетна и мирна држава мора да се откажеме од неколку градови.За жал тоа е вистината.
Грдо но точно
Дебар Госотпримливи но 100 '% Торбешки
Гостивар скоро 100
Тетово исто
СТруга
Кичево сами го Отпишавме
Карадак /Тера Инкогнита
Не е точно дека во западна Македонија живеат 100%албанци! Освен во подшарпланинските села нема поголем регион кој да е чисто етнички. Тетово само во градот живеат над 25 000 Македонци. Овие откажување од тие неколку града значи над 100 000 Македонци да останат на милост и немилост. Е ТОА НЕМОЖЕ!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.074
Поени од реакции
18.170
Не е точно дека во западна Македонија живеат 100%албанци! Освен во подшарпланинските села нема поголем регион кој да е чисто етнички. Тетово само во градот живеат над 25 000 Македонци. Овие откажување од тие неколку града значи над 100 000 Македонци да останат на милост и немилост. Е ТОА НЕМОЖЕ!
Размена на население.Инаку секако сте оставени на милост и немилост од сите влади досега.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.074
Поени од реакции
18.170
По туѓ грб и 100 стапа се малку. ЕПА НЕ МОЖЕ!
Да ама каде бил во 95.Пичка продадена е и он и сите политичари.Верувај и јас сум живеел во населба со мешан етнички состав и се преселив.Треба или да им ќутиш или цел живот да си спремен да тепачки и проблеми.Размена на население е единствен спас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom