Насилства во Македонија

Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.095
Денеска бекатон плочка не знам баш дека од некого било местено.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.754
Ме интересира мислењето на @Psyside за целава ситуација и особено за ставот на Zantiworwopp или како и да му е никот.
Kaкви мислења давал до сега на оваа тема го немам читано нигде на форумот.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Е тоа треба да се прашаат неговите ќосиња.
зајко ге ги реши проблемите, секој индијанец што ќе направи насилие за казна ќе треба да направи селфи со него...
дека не ја бива работата не ја бива, независно дали жртви на албанци насилници се од друга или нивната нација... па пишував доста ама нема реакција, момчето Леад што го усмртија со убод со нож во срце и се се заташка...
еве најново..
Притвор за малолетникот што пукаше врз ученик во Палатица
за него треба поправен ДОМ, а треба притвор на родителот, наставникот, градоначалникот и началникот на локалното МВР што навремено не реагирале...
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
За ваквите како него треба специјална програма, да се вадат со слика и да се жигосуваат цел век (ова после казната и терапијата во затвор):
http://plusinfo.mk/vest/111507/maz-obljubil-maloletno-devojce

Полицијата од Свети Николе поднесе кривична пријава против Љ.В. (54) од село Лозово кој е осомнилен за сторено кривично дело силување. Според МВР, на 4 овој месец, околу 18 часот, откако 15-годишно девојче дошло во неговата куќа за да земе мобилен телефон кој и го ветил како подарок, тој го турнал девојчето и го обљубил.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ова на Матка мора да е меѓу етнички албанци, инаку до сега КУРир ќе јавеа дека Рама ни објавил војна.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.754
Да меѓу себе било[DOUBLEPOST=1492380837][/DOUBLEPOST]http://24vesti.mk/momcheto-na-matka-zaginalo-vo-obid-da-go-odbrani-svojot-brat
Еден коментар на фб од албанка кој е сурово реален
Za zal ova dete sto zagina nebese problematico obrazuvan i vaspitano dete bese sestamu e pretstavnik na makedonskata atletska olimpiska reprezentacija drita islami se vika no se soglasuvam so komentarite deka od den na den albanskata mladina e se piveke nevaspitana sto od svoite roditeli divjaci sto od svoite nepismeni profesori. Iako sum samata albanka i dete na bivsi profesori sram mie od seto ova sto se slucuva denes i strav mie za sopstvenite deca koi se obiduvam da gi vospitam ispravno i koi se ismejuvani od nivnite sovrsnici gospod neka mi napomos ako ne ke moram da gi ostavam da se naucat da opstanat vo ovaa urbana xungla so ovie simpanza i divi zivotni
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.598
Поени од реакции
26.110
Последно уредено:
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Девојка нападнала обезбедувач
на основно училиште во Велес


ебати и право и адвокати и се по список... сега таа влегла со куче во школо, го нападнала службеникот и уште поднела пријава во полиција ...:mad:
Е сега да е паметна нашата држава Македонија и другарот што бил нападнат да најди малце подобар адвкоат и мамата да и ја Цензура и незе и на кучето ај кучето можи не било виновно прво
ако не носело маска за касање што треба да се носи тоа ти е 50-150е казна
второ казната за нарушување на јавен ред и мир
трето напад на службено лице дупла казна плус нека полежи барем 1 до 2 години затвор.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.754
Петокот попладне околу 18.10 часот на ул. „Благој Страчковски“, во месноста Рамина, со камен во глава бил удрен полицаец, кој завршил во бессознание во Болница. МВР за настанот напиша: при интервенција по претходно нарушен Јавен ред и мир во поголем обем, полициски службеник од ПС ОН Велес од страна на непознато лице бил удрен со камен по главата.

Полицискиот службеник забележал како непознатото лице се обидувало со каменот да удри друг полициски службеник. Со цел да го спречи непознатото лице во намерата полицискиот службеник го фатил за двете раце, но истото успеало да се оттргне и со каменот го удрило него во пределот на главата.

Полицискиот службеник изгубил свест, а лицето побегнало во непознат правец. На полицискиот службеник му била укажана лекарска помош во Општа болница Велес, каде што му била констатирана телесна повреда и е задржан на лекување. По преземените мерки и активности утврден бил идентитетот на лицето. Се работи за Б.З. (22) од Велес. СВР Велес презема мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.

Не плаќаат ништо не сакаат да работат а крадат каде стигнат.И на крај ја тепаат полицијата која не ни помислува да примени сила кога се работи за роми и албанци.Не може повеќе да се живее со овие двојни стандари навистина е веќе премногу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom