Наеднаш, сите се патриоти!

Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
Nepartiski kandidat od LDP. Nepartiski kandidat od SDSM, nepartiski kandidat od VMRO DPMNE.
wtf, neka se samoraspushat partiive.
браво.
какви им се овие непартиски кандидати?
овие поише напраиле за партијата(лошо-арно)
одколку дома што напраиле.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Јас сум дупли Лав у хороскоп (и знак и подзнак, srsly)...Аналогно, сум патриот times 2.

А, Нано со ЛДД позади себе..далеку ќе стигне на избориве.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Надпартискиот кандидат од минатите избори Б.Ц.!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас сум дупли Лав у хороскоп (и знак и подзнак, srsly)...Аналогно, сум патриот times 2.

А, Нано со ЛДД позади себе..далеку ќе стигне на избориве.
Јас сум троен овен!

Не офца, ами овен. Брав! Во знак, подзнак, месечина.

Сепак, немам во срцево лав!

Имам шеснаесеткрака ѕвезда, која ми светли и ми ја грее душава македонска, која ме весели во темните ноќи, која не радува во магловитите дни, која ме гали кога сум тажен, а која со мене се радува кога сум весел.
Распори ми ги градиве и ќе ослепеш од светлината на моето сонце кое место срце ми чука на македонски начин и како ѕвездата над Кутлеш силно трепери во моите дамари.

Лав не ми е потребен бидејќи сум македонец, кротко јагне кога треба, а лав и аждаја кога ми ја чепкаат дедовината!

Наравта ми е таква, да со мене се живее в мир, кога е мир, со почит, а со непочит и немир во мене себуди ѕверот, а со мене за правдина македонска јуришаат лавовски моите собраќа, македонците, јунаците, како волци, в глутница.

Само за Македонија!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Баш се прашувам Нано Ружин што е во кинески хороскоп?
А, за другите повелете во социјална група патриоти.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Во срцето македонско сонце, во една изјава, а во наредната со букефал не се идело у европа....Ама го разбирам... сам си кажа дека не лажел многу. Тамам уствари си лажел човекот. Колку што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom