Надворешен или внатрешен "изглед"?

А

Атомската мравка

Гостин
е жими атомскава мравка во гаќите. Не секој слон може да се среди. Маснотиите и со правосмукалка да ги усисаваш неможе да избегаат.
Затоа можат со вежбање, правилна исхрана и сл во догледно време, него примерот беше во екстремен случај а такви екстремни случаеви дали се 1% од девојките во Македонија затоа и незнам колку вреди да се коментира за тоа. Поентата ми беше дека во денешно време со вишок пари може добар дел од работите да се средат од носеви, уши, заби, фризури и уште еден куп други работи.. доволно е да ги погледеш познативе онака несредени и средени (или порано и сега) и се ќе ти стане јасно :)

Затоа и викам карактерот пред се е најважен и го носи човекот со него цел живот и може да покрие др работи.. физичките промени се случуваат многу брзо и затоа не значи дека ако сега има тело во топ форма дека по 5 години ќе го има истото.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Брат се заљубуваш во изгледот ја засакуваш душата ..
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
Јас само сакам да прашам...... каков е тој внатрешен изглед?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Физички изглед пресуден дефинитивно. После следува да не е ептен глупава, до некој степен се толерира. И последно да е поискулирана, т.е да не го поти курот.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Однадвор- онака да има специфично лице,солидна нога,газе,да не биде ептен даска у груди а ни ептен подуена(фелксибилен сум овде :D)
Одвнатре- да има добра душа и делува приглупичко :)
 
L

lady fairy

Гостин
Карактер, само толку . Надворешно не ми е битно.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Парите. :pos:

Него... кај мене е битно симпатична фаца да има и добар карактер. Се лажеме кога викаме дека надворешната убавина не е битна, сепак мора да постои нешто што ќе ме привлече. :)
 
Член од
17 април 2013
Мислења
95
Поени од реакции
187
Зошто мора секогаш да биде или црно или бело? Има и сиви нијанси, нели? :) За мене е најважно да не биде покварен во душа, но нормално мора и физички да ме привлекува.
 
L

lady fairy

Гостин
Зошто мора секогаш да биде или црно или бело? Има и сиви нијанси, нели? :) За мене е најважно да не биде покварен во душа, но нормално мора и физички да ме привлекува.
Да ама кога човек е убав од внатре, лесно е да го засакаш и да не ти е важно како изгледа, а од друга страна пак може да биде ептен привлечен ама ко ке му го видиш карактерот ти доаѓа да бегаш од него
 
Член од
17 април 2013
Мислења
95
Поени од реакции
187
Ама за да утврдиш дали е убав од внатре, треба да му дадеш шанса, а му даваш шанса на оној што физички те привлекува, е сега следи тоа какви квалитети поседува :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom