Надворешен или внатрешен "изглед"?

Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Шетав низ темите и слични најдов ама ваква не.
Што ви е битно кај партнерот? Воопшто кој е критериумот за некој да ви се засвиѓа и да ве заинтересира или за да бидете со него? Што предничи физичката привлечност на партнерот или убавите карактеристики?

Според мене една мора да е физички привлечна за да направам нешто со неа, но доколку нема убави особини може да бидам со личноста само краток период, ако нема карактер нема воопшто да започнам врска. Од друга страна ако е разумна и има убава душа може и да се заидам. На крај краева совршено жена е паметна и убава, али сега у дефицит..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Нормално на почетокот сите гледаме физички изглед, но за да се задржи таа личност на подолго време во твојот живот потребно е да биде убава не само надворешно него и внатрешно.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Нормално на почетокот сите гледаме физички изглед, но за да се задржи таа личност на подолго време во твојот живот потребно е да биде убава не само надворешно него и внатрешно.
Не е нормално, сум видел топ пички со некои гадови и обратно :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
1. Однадвор е како слон а одвнатре е совршена
2. На изглед е совршена ама е покварена во секој поглед до недоглед




Ај наискрено шо ќе одбериш ?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Иако сеуште немам партнерка но сепак прво битно ми е карактерот кај една девојка без карактер ако сака нека и мерлин монро џабе и е таквите ми се ежи кожата. Така да прво карактер барам па после гледам убавина секако дека треба да има барем 50 % сепак таа треба да биде мојата понежна половина :)

1. Карактер
2. Убавина бар 50 % :)
 
А

Атомската мравка

Гостин
1. Однадвор е како слон а одвнатре е совршена
2. На изглед е совршена ама е покварена во секој поглед до недоглед
Ај наискрено шо ќе одбериш ?
Зависи за што ти е дали за забава или сериозно :) слонот може и да се среди (веќе видено и кај многу познати сега ѕвезди) додека таа што е расипана во секој поглед тешко дека ќе се управи, а и никој не ти гарантира дека физичката убавина ќе ја задржи засекогаш може и кратко да трае. Сепак твојава споредба е во екстреми кои се ретки еве на пример попрво би избрал некоја со добар карактер и умерена убавина (не се најтоп) отколку некоја што се вика со манекенски изглед а карактер нула..
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Многу нормално дека прво што приметуваме кај девојка е изгледот, ја не би можел да идам со некоја што не ме воодушевува физички искрено. Сум имал доста убави девојки, ама мозок малце послабо. Без карактер, а кога ќе искочите во кафана локате на кондиција кој ќе испие повеќе :facepalm: Од друга страна па не ги можам и досадните, пример еве паметна ок се тоа, ама не ти создава возбуда интересна врска. Совршена девојка за мене е убава, паметна забавна и со карактер најбитно. Ако го нема последното џабе ти е се. Затоа малку глупо ми е да бирам меѓу убавина и карактер, треба и двете да се надополнуваат. :P
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
1. Однадвор е како слон а одвнатре е совршена
2. На изглед е совршена ама е покварена во секој поглед до недоглед




Ај наискрено шо ќе одбериш ?
Ќе чекаш трета среќа... :LOL:
 
B

babsyy

Гостин
Никогаш не сум била со личност за која сум пројавила симпатии заради физичкиот изглед. Ако не може да ме освои со шарм, топлина, начинот на гледање на работите во животот, воопшто не би можела да бидам со него. Особена карактеристика која не можам да ја поднесам е бесчувствителноста. Не сакам емотивни инвалиди покрај себе. Штета што модните индустрии земаат се поголем замав, а оттука паралелно се добива и на глупавост кај луѓето. Мажите се' повеќе целат кон Роки Балбоа изглед, а девојките прават кукли од себе. Тоа го налагаат и самите модни индустрии и затоа човештвото оди во неповрат. Кога би се балансирало, би се добила совршена личност, која плени надворешно, благодарение на харизмата. Затоа што чуда прави. :)
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
1. Однадвор е како слон а одвнатре е совршена
2. На изглед е совршена ама е покварена во секој поглед до недоглед




Ај наискрено шо ќе одбериш ?
Ќе барам совршена
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Надворешно: Две лопати пудро.
Внатрешно: Глупача
;)
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Зависи за што ти е дали за забава или сериозно :) слонот може и да се среди (веќе видено и кај многу познати сега ѕвезди) додека таа што е расипана во секој поглед тешко дека ќе се управи, а и никој не ти гарантира дека физичката убавина ќе ја задржи засекогаш може и кратко да трае. Сепак твојава споредба е во екстреми кои се ретки еве на пример попрво би избрал некоја со добар карактер и умерена убавина (не се најтоп) отколку некоја што се вика со манекенски изглед а карактер нула..
е жими атомскава мравка во гаќите. Не секој слон може да се среди. Маснотиите и со правосмукалка да ги усисаваш неможе да избегаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom