Надворешен или внатрешен "изглед"?

Член од
17 април 2013
Мислења
95
Поени од реакции
187
Мое мислење е дека изборот треба да биде сличен на тебе. Ако си убава а тој не или обратно може да донесе проблеми. Од искуство, не сакам да имам работа со помалку убави личности, полни се со комплекси и љубомора, дури и да ти се најискрени чувствата полни се со сомнежи. Подобро да има убавина, одколку да се разочараш и од неговата душа и да останеш со некој и без убавина и без душа. :)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Ама за да утврдиш дали е убав од внатре, треба да му дадеш шанса, а му даваш шанса на оној што физички те привлекува, е сега следи тоа какви квалитети поседува :)
Постојат само два начини да видиш дали е убав од внатре, и двата бараат многу време и посветеност. Првиот, и подобриот, е да бидеш торакален или абдоминален (можда и неуро, ако ти е битна убавината на мозокот) хирург, а вториот, не толку ведар начин е да бидеш патолог.
 
Член од
17 април 2013
Мислења
95
Поени од реакции
187
Добар си, меѓутоа пишав убав од внатре зашто му реплицирав на девојчето пред мене. Инаку, знаев дека ќе се најде некој што ќе се фати ко слеп за стап за некој збор и ќе мора да се изјасни на ироничен начин, што во овој случај нималку не ми смета, бидејки и јас мислам дека само кардиолог се радува на убаво срце. :)
 
Член од
20 април 2013
Мислења
5
Поени од реакции
1
Според мене надворешната убавина е онаа која што е полесна да се искористи за да привлечиш некоја личност. Е сега немаат сите убавина, но кој знае ако мене ми е грда можеби на некој друг е убава. Имам едно правило во животот ако неможеш да го освојш некого со надворешната убавина обиди се со внатрешната.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Добар си, меѓутоа пишав убав од внатре зашто му реплицирав на девојчето пред мене. Инаку, знаев дека ќе се најде некој што ќе се фати ко слеп за стап за некој збор и ќе мора да се изјасни на ироничен начин, што во овој случај нималку не ми смета, бидејки и јас мислам дека само кардиолог се радува на убаво срце. :)
Тетка Ширли Менсон не се слага со тебе.

 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Абе на почеток се залетуваме на физичкото..еве последната девојка што ми беше однадвор убава, мирна изгледаше а таја 20 дечковци до 20 години сменето, али ѓубре во душа...секој ден со кавги и расправии не бива, како за почеток мора од нешто да се почни (ако не ја познаваш подолго време) мора да се тргне од физички изглед, али ако ја знаеш мора да се гледа и карактерот.
Едно си знам уште еднаш девојка која е секој втор ден напушена НЕ!...
 
Член од
20 април 2013
Мислења
5
Поени од реакции
1
Нормално е на почеток некого да привлечеш физички. За мене подобро ми е сам да го дознам каков им е карактерот на луѓето, отколку да се распрашувам по луѓето. Не зборувам само за љубовни врски, зборувам и за пријатлества. Не би се дружел со некој/а или не би имал врска со некоја само затоа што живеат модерно во 21 век, или се во некое ВИП друштво или ако се FULL пари, ако не им го поднесувам карактерот воопшто не ги сакам во моја близина. Да се вратам на првата реченица. Секој е убав на свој начин, но има некои што се надарени и стварно се убави за очи. Ако ја немааш таа надворешна убавина и се откажуваш од вклучување контакти тогаш зошто не се обидиш со внатрешната убавина. Јас сум обичен, значи просечен но сум доста комуникативен и не им пречам на никого. Имам доста пријатели кои еве да речиме се грди или пак заостанати со времето, ама дел од нив не им смета тоа што не се убави затоа што верувајте најповеќе сакам да бидат да бидат во моја близина. Останатиот дел грди физички се срамежливи и не контактираат толку често и затоа што се затворени тешко ми е да им го дознаам карактерот.
 
Член од
24 март 2013
Мислења
64
Поени од реакции
61
НАДВОРЕШЕН ИЗГЛЕД- НЕ! ...Манекен, лепотан, милионер, милијардер нека е, ако не ми се допадне неговата внатрешна убавина и ако ја нема... Нема ни да го погледнам со пола око!!! Затоа можеби и тешко, многу тешко се заљубувам...
Внатрешната убавина на човекот е многу поубава од онаа Надворешната... Но Ние сме слепи ( при очи ) , а и што да правиме... Не можеме да си ги контролираме страстите, шараат Нашите очиња и Не привлекува Надворешноста...
Кога ќе почнам да читам една книга, секако по корицата не ја оценувам... Почнувам од Воведот, стигам некаде до половината, ако ми се допадне и ми е интересна, во ред ќе ја дочитам, но ако не... Ја затварам и чао Пријатно! :)
Во денешно време ова е една од причините зашто луѓето после 2-3 год брак се разведуваат, кога стапуваат во брак, живеат заедно, ќе направат некое бебе, дури после сфаќаат дека не се еден за друг створени и кукаат. А се`тоа затоа што се привлекле физички само.
ОТВОРИ ОЧИ НА ВРЕМЕ, поготово ако се работи нели за нешто посериозно... НЕ СЕ ЖИВЕЕ САМО СО ФИЗИЧКИ ИЗГЛЕД, а и коа би, тоа би било само накратко. Малце забегав мислам од темата, ама нема врска :pipi:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
А бе ако сака нека е и Аполон, ако нема две чисти у глава, не го бива секако!
 
P

propoise

Гостин
За мене важен е внатрешниот изглед, остатокот како јака града(не Голема града е јака, некогаш и е дури лошо на пример) или боја на коса, градба и не е толку битен, посебно ако после ебење ми носи пиво в кревет.

Слично е и за сериозна врска и за пријателство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom