Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јасно е колку е саатот кога помошниот тренер на победникот во најголемото македонско дерби по завршувањето на натпреварот со солзи во очите зборува за инцидентот.После се ова што се случи јас само би рекол дека сите треба да стоиме што е можно подалеку од стадионите во смрдливава држава.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
слаб квалитет го има моментот кога пуца бомбата.
Жално за дечкото.

Брколинда се надевам една ваква во газ да ти експлодира. И на цела влада да ви бапнат по една в гз.
На овие шо шлукаја сестрите и жените да му ги изебам !
Тука седев во близина, не навивав заради здравствени проблеми и ко се случи тој ситен инцидент меѓу Чкембари и џандарите истите овие шо шлукаја како пичина први избегаја на другиот крај на трибината.
На гла да ви се врати, и вас шо се ситите и на џандарите !
 
Последно уредено:
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
хахаха некој ќе одговарал.

Dali stvarno mislish deka policaec kje odgovara?

Vo drzava kade shto najaktivnite mediumi gi drzat edni lugje i niz cela Makedonija 24/7 mozat da ti plasiraat vesti deka deckoto sam se spukal so bombata i na kraj prostata masa da ja ubedat deka stvarno bilo taka. Stvarno mislish deka ednash ke ispadnat doblesni i kje priznaat svoja greshka?

Ne. Nie kje go jademe stapot ushte dolgo so ogled na toa vo kakva nasoka se dvizime. Malku sme istomislenici posho site se zaletani po "podobra idnina" koja samo ne dozakopuva. Svesta ni e mizerna. Imash lugje shto tetoviraat politicari coece. TETOVIRAAT POLITICARI.

Ako dlankata e izgubena se nadevam deka klubot kje mu pomogne kolku tolku, igrachite, nie navivachite i bilo koj obicen gragjanin so barem malce go doprela prikaznava. Bilo koj roditel. Barem da im pokazeme deka ne se site gjubrinja.

Ne znam shto povekje da pisam....gadno se cuvstvuvam.
Какво убедување на простата маса ,мислиш дека најголем дел не знаат што се случува? Али кога си одлучил лебот да ти зависи од гласање не можеш многу да се правиш паметен.А и од останатите веќе сите имаат изгубено надеж и гледаат само како да не бидат приметени.
 
Последно уредено:

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ти нормален си , сликава во спојлер стави ја. :eek:
каков спојлер,нека гледа цел свет колку неспособна полиција имаме !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
каков спојлер,нека гледа цел свет колку неспособна полиција имаме !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Сликата е постирана 1 страна претходно, стаена во спојлер каде што и е и местото. Има секакви луѓе по форуми (слабо срце исл.) ова треба да стои во спојлер.!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не знам што се случувало , но по оваа изјава на Васовски никаде не ја посочува полицијата како виновна . Мора да се расчисти овој инцидент , ако причината за ова е фрлена шок бомба од полицаец тој да одговара , а дотолку ова настанало откако е одземена шок бомба од полицаецот и тогаш одговорноста е на навивачот.

Не ми е јасно зошто секогаш се случуваат вакви инциденти , независно дали е од изолирани членови на навивачки групи или од полицијата.
Како бе на навивачот? шо е ова паковче гумени бонбони па така лесно да се доаѓа до него?????

Еве ти читај од еден член напишано на форумов:
Објаснувањето дека дечкото му ја земал од рака на полицаецот, па ја активирал, е уште потрагично и баш повеќе дава објаснување за обученоста и професионализмот на полицијата. Како бе така може некој, БИЛО кој да ти земе ШОК БОМБА од рака, а ти си као обучен да се справуваш со секакви ситуации?

Како бе јас да се осеќам безбедно и дека можеш да ме заштитиш, ако ти и сопствената опрема/оружје/whatever не знаеш да си ја чуваш?

Ова чисто да споменам, за кога ќе пуштаат одма муабети, да помислат како истите делуваат. Со тоа објаснување не делува дечкото ко кретен, туку полицаецот.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Како бе на навивачот? шо е ова паковче гумени бонбони па така лесно да се доаѓа до него?????

Еве ти читај од еден член напишано на форумов:
Објаснувањето дека дечкото му ја земал од рака на полицаецот, па ја активирал, е уште потрагично и баш повеќе дава објаснување за обученоста и професионализмот на полицијата. Како бе така може некој, БИЛО кој да ти земе ШОК БОМБА од рака, а ти си као обучен да се справуваш со секакви ситуации?
Како бе јас да се осеќам безбедно и дека можеш да ме заштитиш, ако ти и сопствената опрема/оружје/whatever не знаеш да си ја чуваш?

Ова чисто да споменам, за кога ќе пуштаат одма муабети, да помислат како истите делуваат. Со тоа објаснување не делува дечкото ко кретен, туку полицаецот.
Ако тоа се случило тогаш одговорноста за тоа што ја изгуби дланката е кај него.
Полицаецот е виновен што дозволил тоа да се случи , а добро знаеме дека во полиција се вработуваат партиски плакатолепачи .
 
D

Deleted member 54216

Гостин
Сликата е постирана 1 страна претходно, стаена во спојлер каде што и е и местото. Има секакви луѓе по форуми (слабо срце исл.) ова треба да стои во спојлер.!
Навикнисе, во оваа држава ке станит нормала...

Да се случеше истово со албанска навивачка група досега ке имаше "граѓанска" војна.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Ако тоа се случило тогаш одговорноста за тоа што ја изгуби дланката е кај него.
Полицаецот е виновен што дозволил тоа да се случи , а добро знаеме дека во полиција се вработуваат партиски плакатолепачи .
Свевсен ли си ако дечково вака не реагирал ќе имало поголеми последици[DOUBLEPOST=1407100909][/DOUBLEPOST]Како шо реков бугарот ќе објави и на тифо
http://www.ultras-tifo.net/news/2678-shock-in-mkd-3-8-2014.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom