Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Kje pocekam oficijalni vesti za deckoto, dali ke moze nekako da se spasi rakata za kolku tolku podobro da pomine.
ne e mozno rakata da se spasi, odnosno dlankata, raznesena mu e, poslednite informacii se deka ke mu bide amputirana ama i spored slikite i videoto drugo i ne moze tuka da se napravi.
eden decko od bitola pisa na fejs preeska kaj drugar, prst nasol na zemja, i delovi od dlankata mali, znaci raznesena mu e cela dlanka so ogled na faktot deka sakal da ja trgne shok bombata i ona mu ekslodirala vo dlanka ...

Horor bre, Gaza, sekoe idenje na stadion za navivackite grupi e prosetka niz Bagdad ili Gaza.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
ne e mozno rakata da se spasi, odnosno dlankata, raznesena mu e, poslednite informacii se deka ke mu bide amputirana ama i spored slikite i videoto drugo i ne moze tuka da se napravi.
eden decko od bitola pisa na fejs preeska kaj drugar, prst nasol na zemja, i delovi od dlankata mali, znaci raznesena mu e cela dlanka so ogled na faktot deka sakal da ja trgne shok bombata i ona mu ekslodirala vo dlanka ...

Horor bre, Gaza, sekoe idenje na stadion za navivackite grupi e prosetka niz Bagdad ili Gaza.
Za dlankata mislev zasho na slikata mi se prichini deka vidov ko samo 2 prsta da mu falea a drugoto krv ama ochevidci sigurno podobar pregled imale.

Strashno. Tragichno.

Da ti se odmili i od sport i od sve...ebati drzavata posrana i cajkanite nepismeni be
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
тешко дланка се спасува, прсти да... греота, барем докажал дека има уште човечни луѓе штом сакал да ја тргне бомбата да не настрадаат други. Вардар како клуб треба да го испоштува човекот.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.665
Поени од реакции
21.090
со кој памет се прати "фудбал" во државава ... разбирам религија фудбал вардар но ова што денес се нарекува фудбал во државава е некој вид на хорор претстава во која не би сакал да бидам сведок па ни гледаајќи пред тв а недајбоже на трибини. Едноставно македонскиот фудбалот почина оставете го да почива во мир !!!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
ccc neznam so da kazam, sleden pat kasikara neka frlat u tolpata barem da ne spasat od mizerijava da ti ebam dzandarskata drzava i sve u kurac e otideno, covekot bez prsti tie pozadi nego so pendraci mavaat ...
neka e so lesno se najdobro mu posakuvam
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
стајте у спојлер вакви видеа бе
 
R

Rigel Kent

Гостин
„ Навистина ми е жал за она што се случи и што го видов со мои очи. Навивачот остана без рака и во овој момент ништо друго не е важно. Некој сака да дојде на натпревар со дете, со семејство а се случуваат вакви изолирани инциденти. Штета бидејќи атмосферата беше прекрасна, амбиентот извонреден. Околу натпреварот, победивме но Вардар мора да игра подобро. На три бода во Битола не треба да му се бараат замерки. На почетокот на вториот дел имавме удар во пречката, две шанси и постигнавме гол. Верувам дека во иднина ќе играме уште подобро" рече по натпреварот Александар Васовски помошник тренер на Вардар.
Не знам што се случувало , но по оваа изјава на Васовски никаде не ја посочува полицијата како виновна . Мора да се расчисти овој инцидент , ако причината за ова е фрлена шок бомба од полицаец тој да одговара , а дотолку ова настанало откако е одземена шок бомба од полицаецот и тогаш одговорноста е на навивачот.

Не ми е јасно зошто секогаш се случуваат вакви инциденти , независно дали е од изолирани членови на навивачки групи или од полицијата.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Lele ako Mvr ispadne so oficijalno soopstenie deka bombata bila ukradena i deka deckoto ja aktiviral mamata u picka nivna, najlosho da gi snajde kopilinja edni podmiteni nikakvi psihicki bolni.

Kako moze be bomba da ti ukradat? I koj e toj nenormalen u raka da si ja aktivira? Kao mozes da tribina megju lugje da frlash shok bomba? Pak li ke ja praime ciganskata i nikoj nema da odgovara? Treba ushte nekoj li da pogine?

Neka izdrzi deckoto i ako moze nekako neka mu ja spasat rakata ako vekje ne e prekasno i drugite povredeni se nadevam kje se vo red. Bravo za bitolcanite shto pomagaat tamu, vo ista kasha sme i na niv istoto mozelo da im se sluci.

Kje pocekam oficijalni vesti za deckoto, dali ke moze nekako da se spasi rakata za kolku tolku podobro da pomine.
Не ја спасија дланката од левата рака за жал :(, Само не знам кој ке одговара за ова, греота за дечките .. Дајте бе луѓе , дај да организираме протести против она гнаса брколинда, не е способна да се справи , мн млади животи ги опропасти од тоа што не може да се справи со функцијата што ја има.. Нека го полни само буџетот со пари за друго не е важно, гнаса од жена крвта да му е*ам.. МОРА ДА СЕ ПРЕВЗЕМИ НЕШТО ...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.024
Поени од реакции
7.121
Мислев дека не е он али сепак сите што се влезени длабоко у македонското навивање го знаат дечково.Храброста да размислуваш како да ги спасиш другарите а да се жртуваш самиот себе доволно говори за него како личност.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не знам што се случувало , но по оваа изјава на Васовски никаде не ја посочува полицијата како виновна . Мора да се расчисти овој инцидент , ако причината за ова е фрлена шок бомба од полицаец тој да одговара , а дотолку ова настанало откако е одземена шок бомба од полицаецот и тогаш одговорноста е на навивачот.

Не ми е јасно зошто секогаш се случуваат вакви инциденти , независно дали е од изолирани членови на навивачки групи или од полицијата.
„ Некој сака да дојде на натпревар со дете, со семејство а се случуваат вакви изолирани инциденти“
Овде индиректно ја обвинува полицијата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
битно се изнаплука народов по Комити па сеа дечково највеЧи кривец ќе испадне.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Не знам што се случувало , но по оваа изјава на Васовски никаде не ја посочува полицијата како виновна . Мора да се расчисти овој инцидент , ако причината за ова е фрлена шок бомба од полицаец тој да одговара , а дотолку ова настанало откако е одземена шок бомба од полицаецот и тогаш одговорноста е на навивачот.

Не ми е јасно зошто секогаш се случуваат вакви инциденти , независно дали е од изолирани членови на навивачки групи или од полицијата.
Dali stvarno mislish deka policaec kje odgovara?

Vo drzava kade shto najaktivnite mediumi gi drzat edni lugje i niz cela Makedonija 24/7 mozat da ti plasiraat vesti deka deckoto sam se spukal so bombata i na kraj prostata masa da ja ubedat deka stvarno bilo taka. Stvarno mislish deka ednash ke ispadnat doblesni i kje priznaat svoja greshka?

Ne. Nie kje go jademe stapot ushte dolgo so ogled na toa vo kakva nasoka se dvizime. Malku sme istomislenici posho site se zaletani po "podobra idnina" koja samo ne dozakopuva. Svesta ni e mizerna. Imash lugje shto tetoviraat politicari coece. TETOVIRAAT POLITICARI.

Ako dlankata e izgubena se nadevam deka klubot kje mu pomogne kolku tolku, igrachite, nie navivachite i bilo koj obicen gragjanin so barem malce go doprela prikaznava. Bilo koj roditel. Barem da im pokazeme deka ne se site gjubrinja.

Ne znam shto povekje da pisam....gadno se cuvstvuvam.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.272
слаб квалитет го има моментот кога пуца бомбата.
Жално за дечкото.

Брколинда се надевам една ваква во газ да ти експлодира. И на цела влада да ви бапнат по една в гз.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
битно се изнаплука народов по Комити па сеа дечково највеЧи кривец ќе испадне.
па од одвјек така испаѓало, полицијата секогаш е во право, они никогаш не се криви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom