Навивачки трофеи

Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Не се пали одма. Само му реплицирав на членот погоре, а репликата беше на место.
Не ми ставај слике што свите ги виделе, немам намера да навлагам у дискусија каква што се води овде, со пцуења и со триста чуда. Продолжите си вие.
Tvoeto repliciranje e isto kako jas da stavam fotografija od nas clen so dux "Ne sundojm shkupin" pred gradski ;)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Tvoeto repliciranje e isto kako jas da stavam fotografija od nas clen so dux "Ne sundojm shkupin" pred gradski ;)
Дечкото пиша земи реквизит и шетај низ Чаир, му стаев линк каде Војводи пројдоа низ Чаир со шалови. Кажав репликата беше на место, е сега кој како ќе ја сфати.
Тебе те боли тоа, исто колку мене што ме боли сликата со транспарентите кои ги зедовте. Реков, немам намера да влезем у дискусијава која се води зошто нема крај, секој си го брани своето и незнам зошто уопште се дискутира на вакви теми. Од свекоаш сум бил против ваков под-форум, за навивачки групи. Зошто секој си го тера своето, а свесни смо свите дека никој никоаш нема да признае нешто што го тврди некој од спротивната страна.
Така да, продолжете си вие ако немате друга работа :)
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Дечкото пиша земи реквизит и шетај низ Чаир, му стаев линк каде Војводи пројдоа низ Чаир со шалови. Кажав репликата беше на место, е сега кој како ќе ја сфати.
Тебе те боли тоа, исто колку мене што ме боли сликата со транспарентите кои ги зедовте. Реков, немам намера да влезем у дискусијава која се води зошто нема крај, секој си го брани своето и незнам зошто уопште се дискутира на вакви теми. Од свекоаш сум бил против ваков под-форум, за навивачки групи. Зошто секој си го тера своето, а свесни смо свите дека никој никоаш нема да признае нешто што го тврди некој од спротивната страна.
Така да, продолжете си вие ако немате друга работа :)
Mi se dopaga ovoj del :D
 

Комити Ѓорче

СКОПСКИ МАНГУП
Член од
10 август 2011
Мислења
61
Поени од реакции
92
Tvoeto repliciranje e isto kako jas da stavam fotografija od nas clen so dux "Ne sundojm shkupin" pred gradski ;)
Многу смешна реченица: "Ne sundojm shkupin" во превод „Ние владееме со Скопје“ :) Каде владеете, со кого владеете со што владеете ?
Ајде одете во Аеродром владејте, во Ново Лисиче, во Кисела Вода или во Ѓорче дојди да те видам владеј.
Да ви гласи мотото за Чаир, или за некој места каде што живеат претежно Албанци, да ве разберам некако, но вие велите „НИЕ ВЛАДЕЕМЕ ВО СКОПЈЕ“ ?! Знаете вие што значи да владеете со Скопје ? За да владееш значи да одиш секогаш и секаде во ЦЕЛО Скопје да се шеташ со реквизти и да правиш што сакаш. Бидејќи во таа реченица се мисли со цело Скопје.А вие во гореспонатите населби се немате појавено ниакко а камо ли со реквизти. Со реквизти од Шверцери немате излезено подалеку од пред стадион а викате сте владееле со Скопје, така ли се владее да немаш муда да излезеш со реквизит подалеку од Чаир, тоа е владеење ? :pos:

Доказ колку сте само смешни бедни и ретардирани :)
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
dali ovoj podforum sluzi za pokazani odzemeni navivacki TRANSPARENTI pomegju navivacki grupi na teritorija na MAKEDONIJA,ili sluzi za pokazuvanje maici,salovi,duksovi,kapi,drzavni znaminja i sl raboti?
ili ke ima samo odzemeni TRANSPARENTI,ili zatvorete go podforumov!
ps/ fali uste da se slikaat privezoci,znamenca za u kola,osvezuvaci so amblemi na klubovi i sl,za da bide slikata kompletna :vozbud:
pps/ REZIL!
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Многу смешна реченица: "Ne sundojm shkupin" во превод „Ние владееме со Скопје“ :) Каде владеете, со кого владеете со што владеете ?
Ајде одете во Аеродром владејте, во Ново Лисиче, во Кисела Вода или во Ѓорче дојди да те видам владеј.
Да ви гласи мотото за Чаир, или за некој места каде што живеат претежно Албанци, да ве разберам некако, но вие велите „НИЕ ВЛАДЕЕМЕ ВО СКОПЈЕ“ ?! Знаете вие што значи да владеете со Скопје ? За да владееш значи да одиш секогаш и секаде во ЦЕЛО Скопје да се шеташ со реквизти и да правиш што сакаш. Бидејќи во таа реченица се мисли со цело Скопје.А вие во гореспонатите населби се немате појавено ниакко а камо ли со реквизти. Со реквизти од Шверцери немате излезено подалеку од пред стадион а викате сте владееле со Скопје, така ли се владее да немаш муда да излезеш со реквизит подалеку од Чаир, тоа е владеење ? :pos:

Доказ колку сте само смешни бедни и ретардирани :)
Napagaj u cair be druze ;) kako sto praime nie sekoj natprevar na vasi naselbi :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.431
Поени од реакции
28.580
dali ovoj podforum sluzi za pokazani odzemeni navivacki TRANSPARENTI pomegju navivacki grupi na teritorija na MAKEDONIJA,ili sluzi za pokazuvanje maici,salovi,duksovi,kapi,drzavni znaminja i sl raboti?
ili ke ima samo odzemeni TRANSPARENTI,ili zatvorete go podforumov!
ps/ fali uste da se slikaat privezoci,znamenca za u kola,osvezuvaci so amblemi na klubovi i sl,za da bide slikata kompletna :vozbud:
pps/ REZIL!
Точно, не знам зошто не реагирав до сеа ама од сега натака нема веќе поставување на маици и слични работи пошто се знае на што се мисли под ТРОФЕЈ, знамиња.... И прекинете да цитирате постови со 10 слики се губи прегледноста. :)
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Napagaj u cair be druze ;) kako sto praime nie sekoj natprevar na vasi naselbi :D
cekaj be jas tebe da te prasam nesto vaka javno.
ti si clen na aktivna navivacka grupa nekoja?ides na utakmici,navivas nekade? imas klub,imas sliki od sezonava? ili samo ve ima po forumi i po fb?
slusaj be zlaten.jacajte se na deca,prajte proracun kogo napagjate(oti samo taa zanimacija vi ostana),dvizete se u guzvi niz grad,niz centar snimajte po cel den koj pominal so obelezje na komiti,cpb,fa...samo toa vi ostana,ali i sam znaes kolku vi e silata. so decata izlagate moze i kako pobednici,odzemate raboti od niv na sred ulica,ako samo napred. ali kazuvam ovde javno da znaete deka nekoj od vas ke gi lize tie maici i salovi so sopstven jazik.ednas ke naletate na nekoj/i sto ne treba i nekomu od vas ke mu bide bide najslavniot den u zivot,posto posle ima da bide prezentiran na cela javnost so kompleten lik i delo.
nivoto ne mi dozvoluva da se vpustam vo vakov tip diskusii,ali ova samo kolku da znaete deka i od ovaa strana ima nekoj postojano buden.od mene tolku i dovolno.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.571
Поени од реакции
38.553
Самуралд, и пак не му одговори на Комити Ѓорче, соодветно на прашањето, како вие владеете во Скопје? Те молам објасни го тоа. Како вие владеете во Аеродром, Центар, Кисела Вода, Ѓорче...и другите скопски населби каде населението е македонско?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
3
Мајцата мислим дека знаем од кј ви е а утре ќе видим дали е од таму сигурно и ако е од таму ке ви пишем што како иначе шалот не е купен а за мајцава се напрае само малце за тија редовни што са на стадион ама мислим дека знаем од кого ви е утре со подетални информацие....
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мајцата мислим дека знаем од кј ви е а утре ќе видим дали е од таму сигурно и ако е од таму ке ви пишем што како иначе шалот не е купен а за мајцава се напрае само малце за тија редовни што са на стадион ама мислим дека знаем од кого ви е утре со подетални информацие....
Па веќе кажа од кај ни е. Од тие што се редовни на стадион.
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Ајде бе ЗАТВОРЕТЕ ЈА ТЕМАТА!!!

Навивачки трофеи?? само купени маици , и шалови до некаде!!!

Па ако отидам јас во Сплит и Загреб колку сакам можам да купуем шалови од БББ и Торцида! и што после , ќе го фотографирам а ќе стои над неа да кажам една маица на Балисти ???

Ајде не замарајте као МАЛИ ДЕЦА со ови работи !

ТРАНСПАРЕНТИ батка , тоа е трофеј од навивачки аспект! ги гледавмо во 1 и 2 страница од темава , и сите ги знаемо кои и како изгубил транс!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom