Навивачки групи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 мај 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
jas bi sakal preku ovaa tema da gi obedam site navivacki grupi koi se do makedonija no ne sakam da bidat vo tie gr komitite ili nekooj skoppski mali grupi kako na pr scity park bous onie na mzt tuka treba da bidat CKEMBARI MAJMUNI VOJVODI AJDUCI pa zatoa baram vase mislenje na temata :hey1:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
хаха чегевара ќе каже нешто и жив ќе остане..
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Хе хе хе.

Сакаш обединување ама ти да бираш кои групи ќе бидат :D
Значи сакаш унија која ќе биде против некои групи :wink:
Епа...Прати им ја идеата како апел на сите водачи на навивачките групи :wink:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
obedinuvanje na navivackite grupi

cheguevara напиша:
jas bi sakal preku ovaa tema da gi obedam site navivacki grupi koi se do makedonija no ne sakam da bidat vo tie gr komitite ili nekooj skoppski mali grupi kako na pr scity park bous onie na mzt tuka treba da bidat CKEMBARI MAJMUNI VOJVODI AJDUCI pa zatoa baram vase mislenje na temata :hey1:
И што ако се обединиш бе? Леле колку е добро да си скопјанец, сите те мразам а ти нив им ги е*еш сестричките. Кога доаѓате во Скопје знаете како е па затоа сакате да се обедините. Прашај ги Кумани они најдоббро знаат како си поминаа во Скопје кога налетаа на „помала„ навивачка група т.н. AERODROM FAMILY. Покани ги и нив да ти придружат во малоумноста
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
obedinuvanje na navivackite grupi

Radical Boy напиша:
И што ако се обединиш бе? Леле колку е добро да си скопјанец, сите те мразам а ти нив им ги е*еш сестричките. Кога доаѓате во Скопје знаете како е па затоа сакате да се обедините. Прашај ги Кумани они најдоббро знаат како си поминаа во Скопје кога налетаа на „помала„ навивачка група т.н. AERODROM FAMILY. Покани ги и нив да ти придружат во малоумноста
Без навреди и пцуења, зошто модераторот или јас ќе го затворам топикот.
Наместо да зборувате за разбирање и согласност, вие уште толку ги разгорувате страстите.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Кое разбирање со чегевара!?

Оди па разбери се со него :D :D

Нема везе, се шалам.. и јас сум да нема навреди
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
A на фудбал сте 7 души
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
a vie makedonia igra ste 7 dusi za djabe takov stadion ve zalam....stvarnoJAS SUM SILEN JAS SUM JAK JAS SUM BITOLSKI MANIJAK
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
На Македонија не идат, затоашто бојкотираат заради Андора (изгубивме, т.е ја продадоа, ова ти кажувам затоашто незнеш)

А ти бе мангуп што не дојдеш на Македонија?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И за крај: Зошто мислиш дека ние од „малите групи“ би сакале со вас да се здружиме?
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
StormAngel напиша:
Едно не сфаќам, и тоа ептен гадно ме мачи веќе долго време.
500 години под турско ропство, и против нив немате ништо...а од друга страна труметирате и елаборирате историја. :)
Требаше Турчето уште 100 години да остане, убаво да не научи вака прости си истанавме:icon_lol::icon_lol:

Back to topic:
Балистите како и Шверцерите се навивачки групи ко што се Комитите и Чкембарите. Секој фудбалски фен знае дека цел на навивач е да ја подржува екипата 100% но не секогаш така...повеќето пати навивачите избират да прават провокации на спротивната екипа, да пцует по нив него ли да пеат песни и да викат за својот тим. Причината за тоа е што повеќето од нив се млади гомнарчиња без никаков свест, обично глупи деца што рокнале 2 пива и се прават еве шо сум. Комити и Чкембари се најголеми непријатели во Македонија, нивните меѓуградско стројно омрази се големи...сега, со Балистите тоа веќе не е меѓуградско (како што треба да е) него станува националистичко. За тоа сме криви сите навивачи:)

Да дадам добар пример на навивање:
Вардар и Елбасани играа во купот на Уефа лани. За тие што не знаат, Елбасан е град во јужна Албанија. Вардарски Комити нормално се спремаа да одат и организираа 2 автобуса. На нивниот форум се зачленија членови на Шверцерите и Балистите и почнаа со провокации..."Ќе не има нас од Косова, ќе ви сечеме главите, ќе ве биеме уште од граница ко ќе преминете, нас ќе не има во илјадници, ќе има знаме и мапа од Илирада итн..."
Јас пошто многу го следам мојот Вардар:) и ова го следев од почеток до крај. Автобусите заминаа и све ок беше на Албанската граница, среќно пристигнаа Комитите во Елбасан. На пат до таму дали имаше 1 џамија за разлика од Македонија каде има не знам колку ама многу... Беа пречекани супер од локалните луѓе, полицијата дејствуваше професионално и ги воведе Комитите на стадионот. Немаше трага од Косовските гомна, ниту од сериозни членови на Шверцерите или Балистите...Навивачите на Елбасани навиваа цело време за својата екипа, ништо провокативно немаа за Комитите, без палење знамиња, без никакви глупости...мечот заврши 1:1... Комитите им се заблагодарија на локалните организатори во Елбасан и се вратија сите живи и весели.
Да не матам ногу, факт е дека Албанците во Албанија се тотално друга раја него Косовските доселеници. Македонските Албанци со корени од дамнешни децении се исто така различни. Допирна точка немат со изопачените УЧКи.
Него јас што сакам да знам е ЗОШТО??? Како може да се тие Албанци толку фини и културни, како што се и овде во Канада на пример, а овие од Косово полни со толку злоба...и родите нивни што се доселија во Македонија нормално?

Прашање до Marlboro Light: Ти како член на управата од Балистите, како и регистрирана група во Македонија, дали си свесен дека вашата група, знамиња не се посакувани во Албанија? До некаде тоа и ми е смешно како тие не се толку запознаени со вас? И како тие не посакуват унија со Косова или Илирада?:icon_lol::icon_lol: Затоа припазувам како и што би вреѓал, пошто мојот риспект за Албанианс (from Albania proper) отиде горе и на добро ниво:)

Друго: StormAngel, Marlboro и други Албанци овде, за кого би навивале ако Македонија игра со Албанија и зошто?

Јас мислам кога игра Република Македонија, редно е да сите дојдат и навиват за земјата наша, затоа многу им се лутам на Чкембарите и Мајмуните пошто се испофалија со својте екипи и навивачи а ни еден нема го да дојде кога репрезентацијата игра...само Комити и Војводи, никој друг. Не би им се лутел на Шверцерите пошто тие со задоволство изговараат ФИРОМ... во тимот има 3-4 Македонски репрезентативци од Албанско потекло, како што беше еден многу ценет играч, сега е 'retired' тој (Артим Шаќири) и зар не би ве натерало малце за нив подршка да акнете? Само за тој натпревар зборам, после ќе се вратиме на својте екипи нормално, за жал детската ни култура исто така ќе се врати:icon_lol:
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
Wolf Pack напиша:
Прашање до Marlboro Light: Ти како член на управата од Балистите, како и регистрирана група во Македонија, дали си свесен дека вашата група, знамиња не се посакувани во Албанија? До некаде тоа и ми е смешно како тие не се толку запознаени со вас? И како тие не посакуват унија со Косова или Илирада?:icon_lol::icon_lol: Затоа припазувам како и што би вреѓал, пошто мојот риспект за Албанианс (from Albania proper) отиде горе и на добро ниво:)

Друго: StormAngel, Marlboro и други Албанци овде, за кого би навивале ако Македонија игра со Албанија и зошто?

Јас мислам кога игра Република Македонија, редно е да сите дојдат и навиват за земјата наша, затоа многу им се лутам на Чкембарите и Мајмуните пошто се испофалија со својте екипи и навивачи а ни еден нема го да дојде кога репрезентацијата игра...само Комити и Војводи, никој друг. Не би им се лутел на Шверцерите пошто тие со задоволство изговараат ФИРОМ... во тимот има 3-4 Македонски репрезентативци од Албанско потекло, како што беше еден многу ценет играч, сега е 'retired' тој (Артим Шаќири) и зар не би ве натерало малце за нив подршка да акнете? Само за тој натпревар зборам, после ќе се вратиме на својте екипи нормално, за жал детската ни култура исто така ќе се врати:icon_lol:
Ballistite kako navivaci na Sportskiot klub Shkendija nemaat nisto povrzanost so Ballistite od 2 svetska vojna ...Nitu vo ideologija nitu po celta.
A za kavi znaminja zboris ti jas voopsto ne sum zapoznaen.
Koga igra Makedonija jas sum navivac na Makedonija no koga stanuva zbor za tvoeto direktno prasanje ke dobies direkten i iskren odgovor..Togas navivam za Albanija...:

1.1998 god..ne se sekavam na datum ne me fati za abor bev vo Skopje imase Svetsko oprventsvo mi se cini igrase Jugosllavija ne znam so koja ekipa..i pobedi Jugosllavija...odednas niz celo Skopje imase pukotnici,svirezi sireni od avtomobili....Mislam povejke komentar ne treba za ova.
2.Eden kapiten imase ekipata i toa albanec a vie go prekrstivte ACE Shakiri.
3.Ima povjek albanci sto zasluzuvaat da igraat vo reprezantacija a ne dobivaat pokani.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Тоа за 1998 со Југославија и мене ми пречи :wink:
Ја респектирам екипата на Србија и мислам дека имат многу талентирани играчи ама не е до нас знамиња да вееме ако тепат на кого било, тоа разбирам...само кажи ми ти дали истото ќе биде ако Албанија тепа на некого у Европско или Светско?:)

За Артим (Аце): А бе да бидам искрен со тебе, и не ме сфаќај погрешно, курот не ме боли дали е Аце или Артим или Македонец или Албанец:) Јас го ценам знаеш зошто? Пошто даваше 100% од себе кога го стави Македонскиот дрес...пошто му рече на Дејвид Бекам дека нема жив да излезе од Скопје, пошто се бореше за секоја топка и ѓи координираше младите играчи како што треба, ете зошто го ценам. Знам дека има многу Албански играчи што се добри, ама веруј ми, има и многу Македонци што исто така заслужуват шанса ама ја немат...кој па е рекол дека ФФМ се луѓе со мозок?:icon_lol:


За веб-сајтот на Балистите: Морам да ви ја пофалам страната, добро е организирана со многу информации и слики. На Македонски јазик што ја нема не ме чуди, ама зошто немате опција барем на Англиски? Ако Шкендија игра со некоја странска екипа како што играше Башкими, зар не би сакал тие луѓе да ве контактират, информации да прашуваат...?
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Wolf Pack напиша:
Требаше Турчето уште 100 години да остане, убаво да не научи вака прости си истанавме:icon_lol::icon_lol:

Back to topic:
Балистите како и Шверцерите се навивачки групи ко што се Комитите и Чкембарите. Секој фудбалски фен знае дека цел на навивач е да ја подржува екипата 100% но не секогаш така...повеќето пати навивачите избират да прават провокации на спротивната екипа, да пцует по нив него ли да пеат песни и да викат за својот тим. Причината за тоа е што повеќето од нив се млади гомнарчиња без никаков свест, обично глупи деца што рокнале 2 пива и се прават еве шо сум. Комити и Чкембари се најголеми непријатели во Македонија, нивните меѓуградско стројно омрази се големи...сега, со Балистите тоа веќе не е меѓуградско (како што треба да е) него станува националистичко. За тоа сме криви сите навивачи:)

Да дадам добар пример на навивање:
Вардар и Елбасани играа во купот на Уефа лани. За тие што не знаат, Елбасан е град во јужна Албанија. Вардарски Комити нормално се спремаа да одат и организираа 2 автобуса. На нивниот форум се зачленија членови на Шверцерите и Балистите и почнаа со провокации..."Ќе не има нас од Косова, ќе ви сечеме главите, ќе ве биеме уште од граница ко ќе преминете, нас ќе не има во илјадници, ќе има знаме и мапа од Илирада итн..."
Јас пошто многу го следам мојот Вардар:) и ова го следев од почеток до крај. Автобусите заминаа и све ок беше на Албанската граница, среќно пристигнаа Комитите во Елбасан. На пат до таму дали имаше 1 џамија за разлика од Македонија каде има не знам колку ама многу... Беа пречекани супер од локалните луѓе, полицијата дејствуваше професионално и ги воведе Комитите на стадионот. Немаше трага од Косовските гомна, ниту од сериозни членови на Шверцерите или Балистите...Навивачите на Елбасани навиваа цело време за својата екипа, ништо провокативно немаа за Комитите, без палење знамиња, без никакви глупости...мечот заврши 1:1... Комитите им се заблагодарија на локалните организатори во Елбасан и се вратија сите живи и весели.
ja bev u albanija ali so LOYAL FANS i stvarno bese se korektno ocekuvav pizdarii no prijatno se iznenadiv,a vo skopje imase mala tenzija koja ja predizvikaa Albancite dojdeni od skopje ili od bog znae kade no da ne bea specijalcite kje go jadea kaj biletarite na pomosnoto igraliste na vardar.

navivacite od elbasan bea korektni
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Marlboro-light напиша:
Ballistite kako navivaci na Sportskiot klub Shkendija nemaat nisto povrzanost so Ballistite od 2 svetska vojna ...Nitu vo ideologija nitu po celta.
A za kavi znaminja zboris ti jas voopsto ne sum zapoznaen.
Koga igra Makedonija jas sum navivac na Makedonija no koga stanuva zbor za tvoeto direktno prasanje ke dobies direkten i iskren odgovor..Togas navivam za Albanija...:
da te potsetam za edno zname "United States of Albania". tolku

Marlboro-light напиша:
1.1998 god..ne se sekavam na datum ne me fati za abor bev vo Skopje imase Svetsko oprventsvo mi se cini igrase Jugosllavija ne znam so koja ekipa..i pobedi Jugosllavija...odednas niz celo Skopje imase pukotnici,svirezi sireni od avtomobili....Mislam povejke komentar ne treba za ova.
2.Eden kapiten imase ekipata i toa albanec a vie go prekrstivte ACE Shakiri.
3.Ima povjek albanci sto zasluzuvaat da igraat vo reprezantacija a ne dobivaat pokani.
1. i mene toa mi smetase, no ete, slavevme i koga Turcija zema bronza vo Korea/Japonija 2002
2. toa so Ace Sakirovski e zaebancija od pocit kon negovoto lik i delo. Covekot se pokaza pogolem makedonec od mnogu drugi dvolicni kopilinja, go veese naseto zname srede Istanbul. Ednostavno, kapite dole pred Artim Sakiri!!
3. Ima mnogu igraci so zasluzuvaat da go nosat dresot so drzavniot grb i ne bi sakal da gi delam po nacionalnost
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom