Навивачки групи во Македонија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.267
za Marko MZT...i koga se razbudi ziva voda da ne bese prijatel.Za tvoe info,Strumica e centar na biznisot vo MKD,najgolem procent na milioneri ziveat u SR,po poslednite podatoci od UJP gi ima 43 na broj.Se gleda oti nemas mrdnato i ti ko Bojance od getoto,a ne pa da si bil u SR.A inaku i vie tamu bajagi ste na kraj od SK imate blisku nivi,taka da so lopati imate iskustvo,navali narode
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Bojance,te zalam iskreno,ne si mrdnal od getoto,slep si,pasos imas li.Prosetajte be,MKD peski ke ja preodes,kultiviraj se,zivoto e kratok,veruvaj mi, A erodrom e gola voda be,beton i smog,seljaci i po nekoj zalutan Albanec.Da ne si ti taj so lopatata na edna slika od porano


Прво:Пишувај на кирилица
второ:Ако Аеродром е гола вода тогаш струмица е копија на ќустендил
трето:Во Аеродром нема Албанци
четврто:Се знае од каде доаѓаат копачите и не би требало понатаму да навлегувам зошто сите добро го знаат тоа..



пс.не ме терај да постирам споредби СКОПЈЕ-ќустендил (струмица)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
za Marko MZT...i koga se razbudi ziva voda da ne bese prijatel.Za tvoe info,Strumica e centar na biznisot vo MKD,najgolem procent na milioneri ziveat u SR,po poslednite podatoci od UJP gi ima 43 na broj.Se gleda oti nemas mrdnato i ti ko Bojance od getoto,a ne pa da si bil u SR.A inaku i vie tamu bajagi ste na kraj od SK imate blisku nivi,taka da so lopati imate iskustvo,navali narode


Добро бе селски нормален ли си бе?! Се повеќе покажуваш колку си ранлив на темата Скопје и граѓани...Не бираш зборови а со тоа ја опишуваш својата мизерија,а и мизеријата на ќустендил (знаеш струмица :pos2: )


пс.Ние имаме ниви?! иди преиспитај се опинок!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.267
kak be Marko da ja snimam a ti da ja poznaes deka e od SK,da ne sakas registracija da i stavam na gazo,ili da ja nateram da recitira pred kamera,na aerodromski akcent.Dojdi,u zivo,ke gledas od ormarot,a ti ako sakas snimaj.Ne se prazni mabeti,napolnejte kolata gorivo,zemi gi Bojance i Nightmare,patni troskovi ne vi pokrivam,a za pienje ste na moja smetka,pa ke vidite so se desava.Garant dva meseca ke raskazuvate u Aerodrom.Vecer doagat dve,mislam deka se od Madjari,ne me drzi za zbor
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
za Marko MZT...i koga se razbudi ziva voda da ne bese prijatel.Za tvoe info,Strumica e centar na biznisot vo MKD,najgolem procent na milioneri ziveat u SR,po poslednite podatoci od UJP gi ima 43 na broj.Se gleda oti nemas mrdnato i ti ko Bojance od getoto,a ne pa da si bil u SR.A inaku i vie tamu bajagi ste na kraj od SK imate blisku nivi,taka da so lopati imate iskustvo,navali narode
Најголемата нива у аеродром е ТЦ(железничка и автобуска) секојдневна навала од провинцијалци претежно од понежниот пол.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
умреле скопјанките во селект да одат !!! хахаха смешен си бе... ако толку ти смета Аеродром зошто си живеел таму 10 години си студирал ?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
kak be Marko da ja snimam a ti da ja poznaes deka e od SK,da ne sakas registracija da i stavam na gazo,ili da ja nateram da recitira pred kamera,na aerodromski akcent.Dojdi,u zivo,ke gledas od ormarot,a ti ako sakas snimaj.Ne se prazni mabeti,napolnejte kolata gorivo,zemi gi Bojance i Nightmare,patni troskovi ne vi pokrivam,a za pienje ste na moja smetka,pa ke vidite so se desava.Garant dva meseca ke raskazuvate u Aerodrom.Vecer doagat dve,mislam deka se od Madjari,ne me drzi za zbor


Па дали ти знаеш колку вечери Аеродромци поминале со девојки од околните градови и села на МК? :pos2::pos2::pos2::pos2: Тебе тоа ти е доживување ама па ние сме навикнати да се дружиме со горенаведените прпаднички на понежниот пол од цела МК:smir:


пс.да не почнам да објаснувам што се дешава во студентскиот дом...:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
za Marko MZT...i koga se razbudi ziva voda da ne bese prijatel.Za tvoe info,Strumica e centar na biznisot vo MKD,najgolem procent na milioneri ziveat u SR,po poslednite podatoci od UJP gi ima 43 na broj.Se gleda oti nemas mrdnato i ti ko Bojance od getoto,a ne pa da si bil u SR.A inaku i vie tamu bajagi ste na kraj od SK imate blisku nivi,taka da so lopati imate iskustvo,navali narode
Ја ако неам мрднато не знам кој има...Ти си дошол и си студирал у Скопје и мислиш дека на Сорбона си завршил...Шо ме боли мене колку милионери има Струмица кога повеќето се сељачишта што немаат основна култура...Аеродром на крај од Скопје...Мора одамна да си студирал тука или трипаш...На крај од Скопје се Маџари,Илинден од една страна а од друга Сарај итн....


kak be Marko da ja snimam a ti da ja poznaes deka e od SK,da ne sakas registracija da i stavam na gazo,ili da ja nateram da recitira pred kamera,na aerodromski akcent.Dojdi,u zivo,ke gledas od ormarot,a ti ako sakas snimaj.Ne se prazni mabeti,napolnejte kolata gorivo,zemi gi Bojance i Nightmare,patni troskovi ne vi pokrivam,a za pienje ste na moja smetka,pa ke vidite so se desava.Garant dva meseca ke raskazuvate u Aerodrom.Vecer doagat dve,mislam deka se od Madjari,ne me drzi za zbor
Па ти ќе најдеш веќе некаков начин да аргументираш...Ако немаш докази тогаш боље не збори...Што имаме ние да доаѓаме таму...Од коњ на магаре да паднам е тоа...Тука си иам све што ми треба, ако сакам струмичанка знам кај да се обратам...Не треба да трошам за бензин до таму кога тука ги иам истите примероци...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
kak be Marko da ja snimam a ti da ja poznaes deka e od SK,da ne sakas registracija da i stavam na gazo,ili da ja nateram da recitira pred kamera,na aerodromski akcent.Dojdi,u zivo,ke gledas od ormarot,a ti ako sakas snimaj.Ne se prazni mabeti,napolnejte kolata gorivo,zemi gi Bojance i Nightmare,patni troskovi ne vi pokrivam,a za pienje ste na moja smetka,pa ke vidite so se desava.Garant dva meseca ke raskazuvate u Aerodrom.Vecer doagat dve,mislam deka se od Madjari,ne me drzi za zbor
Ептен станале модерни тие од Маџари,порано бе се знаеше се запишуваа у машинско, учеа за багеристки (легендарна реченица на Цоле од култниот скопски филм самоуништување попознат како Чичко кумплунг):vozbud:.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.267
digam race,kraj nema,od inaet ne moze da porasnete,aj sekoj si znae,koj laze da mu se isuse kureto i doma domazet da donese.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Глуп ти е муабетот .... Се ебеле скопјанки у селект ... Па фала богу ... Само селект ви е асална дискотека ... ако не и единствена ...+Ке докажеш дека повеќе скопјанки се ебат у Струмица него струмичанки у Скопје ? Ти бладаш брат ... Иди до студентските домови кога има журчиња ... за по 2-3 пива се даваат .... да не зборам нешто поскапо да им се земе .... а за други места уопште не правам муабет .... можеби ти мислиш така ... али ја гарантирам дека струмичанките не го делат твоето мислење =) Па повели - прашај ги.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.267
Zocko,abe deka procita oti sum ziveal u Aerodrom.Imam stan posle Zoil i od Aerodrom e baagi daleko
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Епа центр е хаос, да си бил во Аеродром ке си видел живот !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom