Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Кога сме веќе кај застави и изглед на ограда еве неколку слики од пред 7/8 години како излгедаше оградата во Парк. Добра тема за муабетење може секој да стави по некоја слика од изгледот на оградата на неговата трибина.Прегледај го приврзокот 393817Прегледај го приврзокот 393818Прегледај го приврзокот 393819
Zasto ne stavis slika i izvestaj od dvete utakmici sto gi izigravte vo Evropa pred nekoj den,a stavas sliki od izgled na ograda pred 10 godini.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
247
Zasto ne stavis slika i izvestaj od dvete utakmici sto gi izigravte vo Evropa pred nekoj den,a stavas sliki od izgled na ograda pred 10 godini.
Се додека форумот не се исчисти од навивачи вчера испилени и од ликови што немааат н од навивачи а се по 10-15 години на трибина а ги има многу тука мислам дека сум нема потреба да се троши муабетот и времето. Слики и видеа не се објавуваат конктерно ради таа причина а не ради слаба бројка или незнам ти што. Зошто бројката е релативна работа денес си во гас, шема во град е да Комита и цела младина ти оди на Вардар утре да се свртат работите ќе стане Цпб и Фемили па истите луге што иделе до вчера на Вардар ќе почнат да идат на Работнички и Мзт, така што доагаш до заклучок дека од цела трибина имаш 20% што ти се искрени навивачи што се тука за клубот и имаш 80% што незнааат кој е тренер на клубот. Зборувам во Скопје на кој начин се дигааат или паѓаат навивачките групи на бројност. Профилов е напраен чисто од заебанција,кога би имало некоја добра тема би улетал али за константност известаи, слики и видеа тешко.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Се додека форумот не се исчисти од навивачи вчера испилени и од ликови што немааат н од навивачи а се по 10-15 години на трибина а ги има многу тука мислам дека сум нема потреба да се троши муабетот и времето. Слики и видеа не се објавуваат конктерно ради таа причина а не ради слаба бројка или незнам ти што. Зошто бројката е релативна работа денес си во гас, шема во град е да Комита и цела младина ти оди на Вардар утре да се свртат работите ќе стане Цпб и Фемили па истите луге што иделе до вчера на Вардар ќе почнат да идат на Работнички и Мзт, така што доагаш до заклучок дека од цела трибина имаш 20% што ти се искрени навивачи што се тука за клубот и имаш 80% што незнааат кој е тренер на клубот. Зборувам во Скопје на кој начин се дигааат или паѓаат навивачките групи на бројност. Профилов е напраен чисто од заебанција,кога би имало некоја добра тема би улетал али за константност известаи, слики и видеа тешко.
E sega malce preteruvas pa moram da te ispravam bas obratno sema edno vreme bese da si cpb i fa vo( odredeno vreme )a vise izgleda im e sram i na cpb i na fa neznam zosto. a Komita nikogas nikoj ne go gledal kako sema tuku sosema poinaku se gleda na Komiti i Vardar.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: cck
Член од
10 февруари 2023
Мислења
34
Поени од реакции
741
Генерално овде навивачките групи некако не можат да убодат со ударна застава или со застави па како год да завртиш. Некако и самите огради на стадионите се некако лоши. Башка овде кај доабр дел од главите кој прават застави имаат некој чудни идеи и димензии. Строго сум противник на штампата и истата за мене нема никаква вредност. Според мене најдобри огради кај нас имаа убедливо Багабонти и Дивизија Ханриево.Двете групи личеа буквално како Серија Д1 трип. Мој тип на ограда е пред се и над се со стари знамиња има некоја убавина и симболика во тоа, стојш позади знамиња, позади кој стоеле барем две генерации пред тебе. Го одразува духот на трибината.или уште подобро комбинација старо со поново. Второ е секогаш комбинација коцки со правоаголни не многу големи знамиња (Италијански стил) Но пред се и над се знаме треба да се чита од далеку тоа и е поентата.Истите мотиви на секоја трибина, ваљда нешто мене ме прави различен од тебе освен бојата на клубот Имам два примери тотално апсурдни каде две трибини на дерби изгледаат идентично ама нема да ги споделам затоа што сакам да започнам констуркитивна дебата околу ова. Занимљиво е да се спомне дека Мајмуни имаа некој лудачки трип некаде накај 2011 знамињата што ги изработуваат да изгледаат идентично на тие од 90-та, ама и кај нив е гледам отидено се во штампарија. Јбг ова морам, видов пред неколку дена слика од деца буквално возраст 13-16 години плафон и пред нив стој знаме со некоја порака премногу пиво и дим нешто во тој стил.Што е поентата на овој текст дека кога ќе ја видиш оградата на една група многу лесно можеш да сфатиш што се случува позади истата. Продолжете да отвориме една нормална дебата без идиотски провокации. .
Појќе од две генерације стоеле позади знамево :ајнапиво: незаменливо
 

Attachments

Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
колку добро личи трибина со повеќе коцки, секоја група на ваков стил на гостување да иде колку добро ќе беше
Gostuvanje dozvoleno i zabraneto znaes da razlikuvas? Zatoa ve molese Gruevski da idete vo skolo uste pred 15 godini, vlijae na intelegencija obrazovanieto.
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Gostuvanje dozvoleno i zabraneto znaes da razlikuvas? Zatoa ve molese Gruevski da idete vo skolo uste pred 15 godini, vlijae na intelegencija obrazovanieto.
ти дечко си комплетно ретардиран, ја ниту коментирав за дискусијата што беше претходно ниту ништо, само дадов комплимент за трибината од сликата!!! смени дилер бе гаден чоек
Автоматски споено мислење:

не може лик ниту да им даваа комплимемти на глупави, шутраци ко тебе, иди еби се бе клошар
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
ти дечко си комплетно ретардиран, ја ниту коментирав за дискусијата што беше претходно ниту ништо, само дадов комплимент за трибината од сликата!!! смени дилер бе гаден чоек
Автоматски споено мислење:

не може лик ниту да им даваа комплимемти на глупави, шутраци ко тебе, иди еби се бе клошар
mislev deka cinicno go pisuvas toa zosto prethodno postiravte Komiti na gostuvanje so edno zname i plus gledam like od svercer . Ako mozam da primetam i svercerot taka te sfatil zosto on da se prerodi uste 12 pati ne bi stavil like na ova da e ti kako sto vikas kazano, sfateno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom