Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2022
Мислења
6
Поени од реакции
21
Vo top 5 grupi bevte na vremeto koga aktivni bea mnogu povreke grupi za razlika od sega,zboram za vo sala rakomet/kosarka.Ama izgleda sklonosta na gradot kon zvezda i partizan si go napravi svoeto :( golema steta za grupata,Kumanovo zasluzuva navivacka grupa.
Една од најголемите причини е таа што на некој му смета името “КУМАНИ” и максимално се гледа да не се употребува тој збор во Куманово. Секоја активност што е направена и што има поврзаност со тоа име е била прекината во најкраток можен рок од страна на некои повисоки луѓе. На некого му смета патриотско и во главно Македонско Куманово како што беше некогаш. Така да навикнати сме од наши луѓе кои одат против своите и тоа веќе не ме чуди . Ми се допаѓа што вчера имаше многу дечки кои од срце дојдоа да го подржат градскиот фудбалски клуб Куманово , немаше никакво групно навивање и како што нагласив мислам дека нема ни да има веќе нешто такво , но добро е да има подршка од сега па натаму каква таква …
 
Член од
20 ноември 2022
Мислења
12
Поени од реакции
59
Една од најголемите причини е таа што на некој му смета името “КУМАНИ” и максимално се гледа да не се употребува тој збор во Куманово. Секоја активност што е направена и што има поврзаност со тоа име е била прекината во најкраток можен рок од страна на некои повисоки луѓе. На некого му смета патриотско и во главно Македонско Куманово како што беше некогаш. Така да навикнати сме од наши луѓе кои одат против своите и тоа веќе не ме чуди . Ми се допаѓа што вчера имаше многу дечки кои од срце дојдоа да го подржат градскиот фудбалски клуб Куманово , немаше никакво групно навивање и како што нагласив мислам дека нема ни да има веќе нешто такво , но добро е да има подршка од сега па натаму каква таква …
Treba da se vratite za dobroto na gradot da se razbudi makedonshtinata vo kumanovo nemozhe edni iliret da se aktivni a vie ne
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
90
Поени од реакции
251
ФК Охрид- фк арсими
1:0
08.10.2023
Рибари ли се овие ја не глеам нигде застава рибари, мое мислење дека малку е глупо на 20 луге да има 2 застави од погрупи и една коцка која предпоставувам не би требало да биде ударна на секоја утакмица да се вади.
 
Член од
3 март 2019
Мислења
106
Поени од реакции
472
Рибари ли се овие ја не глеам нигде застава рибари, мое мислење дека малку е глупо на 20 луге да има 2 застави од погрупи и една коцка која предпоставувам не би требало да биде ударна на секоја утакмица да се вади.
Иам едно прашање, зошто толку се форсирааат подгрупите гледам скоро на сите натпревари обавезно мора да им застава од подгрупа а од групата се изоставува. Баш уште пред некој ден сакав да прашам на гостовањето незнам кај бевте само застава блу форс а нема застава Рибари.
Другар аман бе.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Рибари ли се овие ја не глеам нигде застава рибари, мое мислење дека малку е глупо на 20 луге да има 2 застави од погрупи и една коцка која предпоставувам не би требало да биде ударна на секоја утакмица да се вади.
Pa sigurno ne stavaat zname radi brojkata na 20 dusi udarno zname pa i ne e nesto wow taka da nivna odluka sepak nema potreba od mesanje( bez navreda za ova 20 dusi ne go kazav so taa cel)
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
90
Поени од реакции
251
Pa sigurno ne stavaat zname radi brojkata na 20 dusi udarno zname pa i ne e nesto wow taka da nivna odluka sepak nema potreba od mesanje( bez navreda za ova 20 dusi ne go kazav so taa cel)
Подобро коцка рибари една него вака по мое.
Автоматски споено мислење:

Другар аман бе.
Извини брат
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Генерално овде навивачките групи некако не можат да убодат со ударна застава или со застави па како год да завртиш. Некако и самите огради на стадионите се некако лоши. Башка овде кај доабр дел од главите кој прават застави имаат некој чудни идеи и димензии. Строго сум противник на штампата и истата за мене нема никаква вредност. Според мене најдобри огради кај нас имаа убедливо Багабонти и Дивизија Ханриево.Двете групи личеа буквално како Серија Д1 трип. Мој тип на ограда е пред се и над се со стари знамиња има некоја убавина и симболика во тоа, стојш позади знамиња, позади кој стоеле барем две генерации пред тебе. Го одразува духот на трибината.или уште подобро комбинација старо со поново. Второ е секогаш комбинација коцки со правоаголни не многу големи знамиња (Италијански стил) Но пред се и над се знаме треба да се чита од далеку тоа и е поентата.Истите мотиви на секоја трибина, ваљда нешто мене ме прави различен од тебе освен бојата на клубот Имам два примери тотално апсурдни каде две трибини на дерби изгледаат идентично ама нема да ги споделам затоа што сакам да започнам констуркитивна дебата околу ова. Занимљиво е да се спомне дека Мајмуни имаа некој лудачки трип некаде накај 2011 знамињата што ги изработуваат да изгледаат идентично на тие од 90-та, ама и кај нив е гледам отидено се во штампарија. Јбг ова морам, видов пред неколку дена слика од деца буквално возраст 13-16 години плафон и пред нив стој знаме со некоја порака премногу пиво и дим нешто во тој стил.Што е поентата на овој текст дека кога ќе ја видиш оградата на една група многу лесно можеш да сфатиш што се случува позади истата. Продолжете да отвориме една нормална дебата без идиотски провокации. .
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
68
Поени од реакции
121
Јас мислам дека повеќе имаме ужасни стадиони со уште поужасни огради, него знамиња.на двете групи што ги спомна ќе ги додадам лојал фанс имаа убава ограда на север со коцки.на запад исто би го издвоил СРАСТ,кај чкембари green conquerors, кај мајмуни zulu nation,војводи се посебни со крстот и Исус на нивните знамиња и познатата Со верба во Бог, Војводи до гроб, Ајдуци имаа убав ударен зелено-црн со детелина од времето на Неметали, Лозари отккако застанаа на нозе секогаш имаат убав ударен.Да не ги заборавам сити парк бојс ја имаа најубавата трибина со двомотки.Не е се така црно има и кај нас некоја оригиналност сите ќе се сложиме
Има уште за пишување, ама следна прилика.
Ultras Liberi
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
90
Поени од реакции
251
Јас мислам дека повеќе имаме ужасни стадиони со уште поужасни огради, него знамиња.на двете групи што ги спомна ќе ги додадам лојал фанс имаа убава ограда на север со коцки.на запад исто би го издвоил СРАСТ,кај чкембари green conquerors, кај мајмуни zulu nation,војводи се посебни со крстот и Исус на нивните знамиња и познатата Со верба во Бог, Војводи до гроб, Ајдуци имаа убав ударен зелено-црн со детелина од времето на Неметали, Лозари отккако застанаа на нозе секогаш имаат убав ударен.Да не ги заборавам сити парк бојс ја имаа најубавата трибина со двомотки.Не е се така црно има и кај нас некоја оригиналност сите ќе се сложиме
Има уште за пишување, ама следна прилика.
Ultras Liberi
Кога сме веќе кај застави и изглед на ограда еве неколку слики од пред 7/8 години како излгедаше оградата во Парк. Добра тема за муабетење може секој да стави по некоја слика од изгледот на оградата на неговата трибина. 1.png 2.png 3.png 4.png 6.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom