Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

BigMac

Гостин
Дајте да почниме форумов малце корисно да го користиме!
Еден АПЕЛ до ЧКЕМБАРИ!
Да не тагвам членој ќе прочитате сами.
Утре имат вонредно коло ние играме дома со ФК Арсими вие играте една од утакмиците на сезоната прорив ФК Гостивар.
Веќе за 3 дена играме едни против други во Битола.
Да напрајте притисок утакмицата да се играт во НЕДЕЛА! Немат смисла со овие посраниве термини пола луѓе сабота работиме ако не и појќе. Да ја смениме во НЕДЕЛА за да мојме и ние во поголем број да гостуваме во Битола а и подобро ќе е и за вас и поодморени ќе бидат играчите!
За доброто на фудбалот!
И искрено ви посакувам победа против Гостивар! Победа за доброто на македонскиот фудбал!

#Живели!
На место е се напишано,и ние го баравме истото Пелистер Вардар да се игра во недела ама тешко изводливо не одобрија, исто ќе биде и за вас не се надевајте за термин недела.
 
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Дајте да почниме форумов малце корисно да го користиме!
Еден АПЕЛ до ЧКЕМБАРИ!
Да не тагвам членој ќе прочитате сами.
Утре имат вонредно коло ние играме дома со ФК Арсими вие играте една од утакмиците на сезоната прорив ФК Гостивар.
Веќе за 3 дена играме едни против други во Битола.
Да напрајте притисок утакмицата да се играт во НЕДЕЛА! Немат смисла со овие посраниве термини пола луѓе сабота работиме ако не и појќе. Да ја смениме во НЕДЕЛА за да мојме и ние во поголем број да гостуваме во Битола а и подобро ќе е и за вас и поодморени ќе бидат играчите!
За доброто на фудбалот!
И искрено ви посакувам победа против Гостивар! Победа за доброто на македонскиот фудбал!

#Живели!
Dupla dnevnica u nedela za kucinata u plavo, nema pari za toa :D
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
362
Поени од реакции
2.013
Член од
28 ноември 2022
Мислења
25
Поени од реакции
25
Za nesto so ne vi bese prvicna cel da se falite naprajvte video kaj so mu frlate zname na penzioner , pa ostanuvame tvrdokorni pesnata vo pozadina. Bravo pasioneri
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Za nesto so ne vi bese prvicna cel da se falite naprajvte video kaj so mu frlate zname na penzioner , pa ostanuvame tvrdokorni pesnata vo pozadina. Bravo pasioneri
Видеото не е за фалење, туку е контра одговор на обвинувањата од македонските Гробари, ако си ги следел нивните коментари минативе недели.
Тврдеа дека маици биле земани од мали деца, дојдени со родители, дека Комити тепале обични фанови што ваделе клупски обележја итн.
Единствени од кои беа земени реквизити беа навивачки фаци и истите беа извадени на трибина, а не од стари фанови како тој на кој му е тргнато знамето од трибина во вториот дел од видеото. Не му е земено, не му е прикажувано како трофеј (да беше друга група, сигурно ќе го направеше тоа), туку само им беше укажано да си ги спакуваат и дека нема место за нивни обележја во салата како што прават кога доаѓаат на кошаркарски натпревари.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
А, јуче не истураше во Скопје? Добар филм...
Мислам дека не врнеше вчера, туку што бараат на Водњанска кај Државна болница во понеделник сабајле не ми е јасно.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Мислам дека не врнеше вчера, туку што бараат на Водњанска кај Државна болница во понеделник сабајле не ми е јасно.
Баш спроти локацијава каде што се сликани се наоѓа тоа гробарското претпријатие ВЕЧЕН ДОМ, ги влечат корените :P

Некоја србенда ја води страната Balkanski navijacki grupi, некое детиште е, постира глупости од време на време.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
362
Поени од реакции
2.013
Член од
29 август 2022
Мислења
82
Поени од реакции
264
Играл Партизан нешто во Скопје или
Мислам дека не врнеше вчера, туку што бараат на Водњанска кај Државна болница во понеделник сабајле не ми е јасно.
Негде прочитав демек на пат кон италија поминале низ ск , денес играа баскет
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Веќе ми потврдија, дел од Гробари од Јужна Србија летале од Скопје за Болоња со ВизАир директен лет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom