Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.778
mnogu grupi u mal prostor, a nikoj ne se sretnal.
Да отидам јас со другаите кај тебе во Чаир да си седнаеме на еден ќош и да ме слика некој полицаец и да ставам слика тука, тоа ќе значи дека Фалангата гостува во Штип?

Вака се гостува а не педерски како браќата твои. Screenshot_20230305-172013_Facebook.jpg
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.039
Поени од реакции
5.765
Иако веќе јас не би требало да зборам за сегашноста во Чкембари, се надевам без да ми замерат помладите Чкембари, ќе дадам само краток коментар за останатите горе долу да ја сфатат состојбата во групата оти гледам многу ги интересира.
Лани европските ракометни изданија(спортинг, ним, аек, кадетен, нексе) домашните против вардар беа со полн Чкембарски коп. Од лани до сега копот е со над 200 навивачи помалку. Не е во прашање значи миграција(збораме за период од нецела год). Против мзт добри изданија во финалето, итн. Есенскиот дел од оваа сезона беше истуркан на мускули, за дербито сите беа мобилизирани па затоа и изгледаше како шо изгледаше...
Нова полусезона, нови дечки за жал сеуште стари проблеми(познати само нам), ќе биди борба. Зелено бел убо потенцира, групата е на преживување моментално. За жал, можи ќе трае долго, дај боже да има некој електро шок па да се испрај и за брзо од пепелта.
Кога веќе горе долу сите ја знаат состојбата во групата, за едуцираните зборам за индијанците ова не важи секако нема да сфатат, мислам дека во иднина треба да се има во предвид некои работи пред да се коментира.
 
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Да отидам јас со другаите кај тебе во Чаир да си седнаеме на еден ќош и да ме слика некој полицаец и да ставам слика тука, тоа ќе значи дека Фалангата гостува во Штип?

Вака се гостува а не педерски како браќата твои.Прегледај го приврзокот 370263
Drugar zboram za toa deka Blue Force bea u Gevgelija, Falanga na domashen teren, planincite u Shtip, a nemalo nikakva sredba. A ne u ime na balisti ne sme nashle nikoj!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.778
Drugar zboram za toa deka Blue Force bea u Gevgelija, Falanga na domashen teren, planincite u Shtip, a nemalo nikakva sredba. A ne u ime na balisti ne sme nashle nikoj!
Не мора да глумиш Македонец во ваква демократија каде премиер ти е твој бивш воџа. Ако сега не се радуваш и бидеш голем Албанец кога ќе бидеш, кога пак ќе играте општинска лига?
 
Член од
28 септември 2022
Мислења
8
Поени од реакции
18
Лесно е да се криеш цела утакмица без обележје и да те носе од влез до излез џандари, нели се срамете да ве сликат џандарите и да глумете ултраси.
1.Cela utakmica stoevme na noze (cel shtip ne prepozna)
2. Vasite clenovi doadja ne slikaja od strana i im pokazuva na vodjite vasi (vo toj moment pocnaa vodjite da peat so prsti na kaj nas).
3.Policijata na kraj samo ni dojde , do 75-80 minuta nemase nieden policaec kaj nas.
Ne se prajte deka ne ne prepoznavte , tuku ne prepoznavte od kaj vlezot koga ne gledavte kako zborime Albanski.
Moze da kazem deka ste najslabata grupa vo mk.
Автоматски споено мислење:

Да отидам јас со другаите кај тебе во Чаир да си седнаеме на еден ќош и да ме слика некој полицаец и да ставам слика тука, тоа ќе значи дека Фалангата гостува во Штип?

Вака се гостува а не педерски како браќата твои.Прегледај го приврзокот 370263
EF9525E3-3F1B-45A3-941C-D18F1B4FDEDB.jpeg
Istiot den 26.09.2021
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Хахаха полиција лол, низ цел Штип шетање а фаланга глумат gango ама на тастатура секако.

Тиа кутрите рибари или чкембоси биле присутни 3 души у факинг врапчиште и добридол каде нема воопшто ултрас култура и се фалат хахаха трн во око ви се Балисти и Шкендија само што не признавате хехе.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
203
Поени од реакции
1.372
1.Cela utakmica stoevme na noze (cel shtip ne prepozna)
2. Vasite clenovi doadja ne slikaja od strana i im pokazuva na vodjite vasi (vo toj moment pocnaa vodjite da peat so prsti na kaj nas).
3.Policijata na kraj samo ni dojde , do 75-80 minuta nemase nieden policaec kaj nas.
Ne se prajte deka ne ne prepoznavte , tuku ne prepoznavte od kaj vlezot koga ne gledavte kako zborime Albanski.
Moze da kazem deka ste najslabata grupa vo mk.
Вие сте навивачи? Како можете да се дефинирате навивачи пеевте некоја песна? Коцка,знаме,мајца за распознавање а и ич не сте ни битни на кур не ве ставаме. У сред тетово ви бевме со коцки пеевме 90 мин. У штип скоро на секоја утакмица има навивачи од разни држави, разни градови во кежуал облека и треба сите да ги напаѓаме.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
Кога бевме средно на овој начин славевме родендени и обавезно слики правевме пиењето да се гледа. Какви лудаци. Ништо навредливо баш напротив убаво е што се будат групиве од хибернација.
Прегледај го приврзокот 370249
Gleaj si tvojta grupa i ako sakas odi raskreni gi pivata uste stoat
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
У штип скоро на секоја утакмица има навивачи од разни држави, разни градови во кежуал облека и треба сите да ги напаѓаме.
Da, site znaeme kolku golem e stip, sekoja utakmica ima navivaci od razni drzavi i razni gradovi:vozbud::tapp:. Siguren sum deka tie navivacite od razni drzavi doagjaat da naucat od vas kako se naviva
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2022
Мислења
8
Поени од реакции
18
Вие сте навивачи? Како можете да се дефинирате навивачи пеевте некоја песна? Коцка,знаме,мајца за распознавање а и ич не сте ни битни на кур не ве ставаме. У сред тетово ви бевме со коцки пеевме 90 мин. У штип скоро на секоја утакмица има навивачи од разни држави, разни градови во кежуал облека и треба сите да ги напаѓаме.
neznam togas zosto ni vadevte prsti koga ne ne prepoznaevte
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Добро познато е дека и во минатото претходните гарнитури на Фаланга добро ги пречекуваа Балисти и немаа никакви проблеми.
Имаше утакмица каде што и ја штелуваа во корист на Шкендија против Вардар.
 
Член од
18 мај 2022
Мислења
6
Поени од реакции
30
Добро познато е дека и во минатото претходните гарнитури на Фаланга добро ги пречекуваа Балисти и немаа никакви проблеми.
Имаше утакмица каде што и ја штелуваа во корист на Шкендија против Вардар.
Dobro je poznato da I ti nisi navijac I nemas pojma sa navijacke strane, I da je tvojo postojanje ovde I cio jedino provokacija. Ja Sam danas bio u Shtipu zbog posla, a to je da radim za livescouting Europe, tako da ti mogu reci sa neutralne strane Kako je uistinu bilo. Ovi Kako SE zovu balistet kombetare ili manje bitno Albanci su celu tekmi sedeli Bez nikakvih obelezja medju publiku, nisi nu jedan put ustali Kao shto kaze neki clan ovde I da su od kad su dosli I prosli svi u civilu cekali policiju da ih isprati, tako da manje price, vide dela ili su dosli Samo da se slikaju kao shto kaze njihova parola anti tik tok ultras. Sreca da Sam u prethodnom zivotu bio navijac Rada I odlezao robiju, a I moje poteklo je iz Shtipa, tako da slobodno mogu da kazem da vi mozete biti Samo spilbergovi reziseri za skrivenu kameru
P.s Samo da dodam da nemas pojma isto da su u je u dva navrata navijacka grupa Falanga polomila stakla od busa fudbalerima Shkendije, I da kad je shkupi igrao baraz utakmicu u Shtipu, troje navijaca falange bilo uhapseno, a isti je slucaj bio I kad je Dali je prilepska Pobeda bila ili neli drugi makedonski klub igrao baraz I shtip protiv shponaca opet bilo vishe clanova falange uhapseno, Ali uglavnom na forumu imamo 99% internet navijaca kao shto si ti
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Dobro je poznato da I ti nisi navijac I nemas pojma sa navijacke strane, I da je tvojo postojanje ovde I cio jedino provokacija. Ja Sam danas bio u Shtipu zbog posla, a to je da radim za livescouting Europe, tako da ti mogu reci sa neutralne strane Kako je uistinu bilo. Ovi Kako SE zovu balistet kombetare ili manje bitno Albanci su celu tekmi sedeli Bez nikakvih obelezja medju publiku, nisi nu jedan put ustali Kao shto kaze neki clan ovde I da su od kad su dosli I prosli svi u civilu cekali policiju da ih isprati, tako da manje price, vide dela ili su dosli Samo da se slikaju kao shto kaze njihova parola anti tik tok ultras. Sreca da Sam u prethodnom zivotu bio navijac Rada I odlezao robiju, a I moje poteklo je iz Shtipa, tako da slobodno mogu da kazem da vi mozete biti Samo spilbergovi reziseri za skrivenu kameru
P.s Samo da dodam da nemas pojma isto da su u je u dva navrata navijacka grupa Falanga polomila stakla od busa fudbalerima Shkendije, I da kad je shkupi igrao baraz utakmicu u Shtipu, troje navijaca falange bilo uhapseno, a isti je slucaj bio I kad je Dali je prilepska Pobeda bila ili neli drugi makedonski klub igrao baraz I shtip protiv shponaca opet bilo vishe clanova falange uhapseno, Ali uglavnom na forumu imamo 99% internet navijaca kao shto si ti
Беливук ти ли си брате? Добро нам дошао опет на форуму. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom