Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
44
Ставрно бе паролата никој не ја искоментира, ултраски многу поголем удар кон гробари, него маичките и знамињата. Директно во центар беше паролата, објавена на сите балкански навијачки страници и предизвика многу реакции и коментари. Се надевам гробари нема да останат само на тоа, туку ќе ги мотивира да се активираат за на 28.02. Доста веќе се расправате со овој Козенка, очигледно е дека отишол со домашно знаме партизан на утакмица, ама немал муда да го извади, па сега тука лечи фрустрации.. везе нема со ултрас.
Инаку паролата беше:
Власта ве плаќа, со татари сте браќа
дружите со грци, а глумите анти-роми
меѓу вас се крие убиецот на Гроби.

10/10 погодена. Што мислите ултраси школовани? Или ќе се држиме до маичките што сме ги соблекле од момци во лош ултра бг филм.
па и тоа е поентата, вие место акцент да ставите на тоа вие тука се распишувате за паднати маички од клинци.
 
Член од
24 јуни 2021
Мислења
42
Поени од реакции
49
Tolkavo plukanje na smetka na Komiti zasto probaa da go smenat makedonskiot mentalitet so navivanje za zvezda i partizan … namesto da stignuvaat pofalbi sod site gradovi i site grupi … pa mene mi e licno stram koga ke vidam deka Makedonci navivaat za tie 2 kluba … oni se fatile deka komiti se pravele pojaki od grobari… ednata grupa ja unisti drzavata drugata grupa ja vozdigna drzavata …
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Правете се наудрени. Нека ве читаат сите. Нит ќе се оправдате за срамниот потег нит па ќе успееш да изедначиш паѓање на "ВАРДАР ФАНС" знаме и "Гробари" маичка, за која потенциравме дека не е трофеј. Нит ја објавуваме на официјален нит бутур. Ајдеее пак!!! Ајде можеш уште еднаш да пишеш исто:)
Дај договорете се , дали е трофеј или не :( IMG_20230202_131216.jpg
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.390
Брат, жими се срамота е ова веќе:)

Не е трофеј. Не е објавен официјално ниту ќе биде!

Сликава е постирана зошто некој едуциран хулиган објавува слики со деца и пишува дека од нив сме земале. Али пак ќе кажам, прави се наудрен:) Се договоривме ли сега? :)))
 
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
Како не се пофали? кога на тој шо му реплицирав овде убедва дека само навивачи имале таква и дека тој шо му ја зеле бил навивач дрн дрн.
До вчера плачевте за знамето дека било на обичен фан , сега маица од обичен фан е трофеј, па уште еве два пати била овде постирана.
Ti se drogiras po sabajle izgleda drugar jasno beshe kazhano deka neutralci nema da se toleriraat zatoa shto ova ne e vardar rabotnicki pa mozes da biras za kogo ke navivas tuku e vardar partizan i nema da ima toleriranje ako domasni lugje go favoriziraat partizan pred vardar.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Брат, жими се срамота е ова веќе:)

Не е трофеј. Не е објавен официјално ниту ќе биде!

Сликава е постирана зошто некој едуциран хулиган објавува слики со деца и пишува дека од нив сме земале. Али пак ќе кажам, прави се наудрен:) Се договоривме ли сега? :)))
DEAL
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Брат, жими се срамота е ова веќе:)

Не е трофеј. Не е објавен официјално ниту ќе биде!

Сликава е постирана зошто некој едуциран хулиган објавува слики со деца и пишува дека од нив сме земале. Али пак ќе кажам, прави се наудрен:) Се договоривме ли сега? :)))
Се објаснуваш со дечиња кои за прв пат застанале на трибина во 2022 и мислат дека се хулигани.

Не знам од кај излегоа 2цава Стефан и Козенка, ама се глеа дека имале несреќно „детинство“.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.390
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Најјака прича има овој Козенка. Сеа сере зашо им било одземено на 20-30 годишниве маица, а ако биле оставени сите оние кои имале знаме и маици Партизан, салана би изгледала исто као против Мзт, поише црно-бело. И нормално Козенка би бил прв со коментари типа Леее како ви се шетаат србиве, хахаха цуркузи сте, и не знаете да одбраните териоторија. Болна прича. Комплекс прича.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
258
Поени од реакции
427
Уште ти фалеше за се да биде комплетно:)

Еве јас нема ништо да кажам. Ќе оставам стручните ултрас професори да ти одговорат.
Хехе а како ви одговара а ?
Кога игра шкендија евро натпреваро едвај чекате да заврши утакмицата и да се пофалите со нешто одземено дресови и што знам на обични навивачи.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.256
Поени од реакции
7.951
Хехе а како ви одговара а ?
Кога игра шкендија евро натпреваро едвај чекате да заврши утакмицата и да се пофалите со нешто одземено дресови и што знам на обични навивачи.
Е ок де, сте паднале две капчиња од Војводи и една маичка од вкупно 700+ продадени низ цела Македонија, никој ништо не спори.
 
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
Хехе а како ви одговара а ?
Кога игра шкендија евро натпреваро едвај чекате да заврши утакмицата и да се пофалите со нешто одземено дресови и што знам на обични навивачи.
Pak ne e toa poentata.
Skendija e klub od Makedonija. Partizan ne e. I ne doagja u obzir makedonci da navivaat za partizan i da se setaat so maici koga igra so vardar a pri toa nivnata maticna grupa grobari ne dosle na utakmica. Plus bese najaveno deka nema da se tolerira. Jas ne znam sto ne e jasno vo slucajov
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom