Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Племето да ви го ебам, да ги оставеа со маички и знамиња да си шетаат каде сакаат, да си седат каде сакат пак ќе јадевте гомна тука.
Не се нервирај губиш на лепота .
Него да не делеше превоз со тројцата од Велес ?, одење - враќање , кои патем добија и некои поклончиња од РК Партизан , гледам одма се пофалија на социјални мрежи .
Леле, до Веља Невоља стигнавме:)

На форумов изгледа мора 10 пати да се сврти во круг за некои дечки да разберат основна, елементарна разлика.

На дадено предупредување, навивачите на Партизан да си се соберат во коп и да си навиваат како што треба, без притоа да провоцираат, ти пак нас не окривуваш:)

Сите што си имаа знамиња им беа собрани и врачени лично на нив. Истите продолжија да си ја гледаат утакмицата и да си навиваат за Партизан, што е нормално, негови симпатизери се.

Но, групичките од 6-7 "ултраси" кои си рекоа "Кур ме боли што зборат Комити, јас ќе си се сликам. Каков коп, ќе си седам кај што сакам" им беше само дадено дознаење дека Скопје не е село без кучиња. Да не го направевме тоа форумов ќе вриштете од коментари "Лее Комити не си стоите на зборот, ве измочаа бла бла". Ама сега, откако ги соблековме "Ејј, па и јас имам ваква маичка. Ејј па ова не се баш Гробари."
Дај бидете реални малце.

Дел од тие што успешно се камуфлираа вчера, денес ни праќаат слики облечени во Grobari Hooligans, маички. И ни пишуваат "Пички бла бла". Џони, изгледа твојов комшија апла пуштал маички. Или па бувљакот во Врање е толку многу популарен...ах бе:)

Само продолжете да се закопувате, мајстори на својот занает;)
Не се е ОК друго (озбилно), само смешно ми е со маичката демек трофеј
 
Член од
26 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
44
Брат, застава им паднаа на Гробари!:)
Или и таа на Џони комшијата им ја даде од бувљакот во Врање:)? Ај жити се спиј
Од едуциран навивач стана понављач. Седи кец !
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
62
Поени од реакции
117
Леле, до Веља Невоља стигнавме:)

На форумов изгледа мора 10 пати да се сврти во круг за некои дечки да разберат основна, елементарна разлика.

На дадено предупредување, навивачите на Партизан да си се соберат во коп и да си навиваат како што треба, без притоа да провоцираат, ти пак нас не окривуваш:)

Сите што си имаа знамиња им беа собрани и врачени лично на нив. Истите продолжија да си ја гледаат утакмицата и да си навиваат за Партизан, што е нормално, негови симпатизери се.

Но, групичките од 6-7 "ултраси" кои си рекоа "Кур ме боли што зборат Комити, јас ќе си се сликам. Каков коп, ќе си седам кај што сакам" им беше само дадено дознаење дека Скопје не е село без кучиња. Да не го направевме тоа форумов ќе вриштете од коментари "Лее Комити не си стоите на зборот, ве измочаа бла бла". Ама сега, откако ги соблековме "Ејј, па и јас имам ваква маичка. Ејј па ова не се баш Гробари."
Дај бидете реални малце.

Дел од тие што успешно се камуфлираа вчера, денес ни праќаат слики облечени во Grobari Hooligans, маички. И ни пишуваат "Пички бла бла". Џони, изгледа твојов комшија апла пуштал маички. Или па бувљакот во Врање е толку многу популарен...ах бе:)

Само продолжете да се закопувате, мајстори на својот занает;)
Ako treba ke ja verglame do utre, zatoa sto ti si toj tuka koj ne razbira osnovni elementarni pravila. Ne e grupa toa, ne e podgrupa, ne e ni lokalen ogranok na grupa,ne e zvanicen produkt maicata/duksot tuku nesto sto se kupuva vo sekoe vreme , dali na buvljak dali online seedno. Se toa stoi, deka grupata treba da si go stiti svojot grad, no ajde toa neka bide praksa sekogas. Da ti nabrojam kolku grupi paradirale niz Skopje godinive, od Manijaci, preku prva ekipa na Grobari par puti, do onie na Paok na zenski rukomet? Sverceri ne dojdoa u najgolem komitski bastion u NL na terenite na ffm so udarna zastava? E tuka se stiti gradot i se pokazuva akcija a ne vcera koga uopste i nemas protivnik od sprotiva
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
За акцијава вчера на Комити нема збор дури да сум ја би им земал и знамиња и маици и се, не ми објаснувајте за култура навивачка да отиде некој со Вардар знаме у Белград главата ке му ја скинат и знамето ке му го земат. Друга работа ич да не се лажеме дека ако дојдеа Гробари вчера ке беше иста приказната. Салата ке беше препуна со србоманишта смрдливи пола сала ке беше со знамиња Партизан и никој ништо немаше да може да смени, еден куп полиција двајца ке уапсат и завршува цела приказна. Каде доагаме до заклучок дека можеш да се правиш мангуп колку што ке ти дозволи државата да се правиш мангуп, така да намалете сите со хулиганските филмови.

пс: Паролата беше врвввв. имам конткат со неколку ликови од таму дури они рекоа "лепо су нам рекли"
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
62
Поени од реакции
117
Брат, застава им паднаа на Гробари!:)
Или и таа на Џони комшијата им ја даде од бувљакот во Врање:)? Ај жити се спиј
Koja zastava im padnala profesore? Posto ova e prva ekipa na Grobari i kako sto mozes da vidis nema Kumanovo, Kavadarci i slicni lokalci. Ovaa ne e padnata sigurno, tolku bar treba da si upaten :)
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.389
Ako treba ke ja verglame do utre, zatoa sto ti si toj tuka koj ne razbira osnovni elementarni pravila. Ne e grupa toa, ne e podgrupa, ne e ni lokalen ogranok na grupa,ne e zvanicen produkt maicata/duksot tuku nesto sto se kupuva vo sekoe vreme , dali na buvljak dali online seedno. Se toa stoi, deka grupata treba da si go stiti svojot grad, no ajde toa neka bide praksa sekogas. Da ti nabrojam kolku grupi paradirale niz Skopje godinive, od Manijaci, preku prva ekipa na Grobari par puti, do onie na Paok na zenski rukomet? Sverceri ne dojdoa u najgolem komitski bastion u NL na terenite na ffm so udarna zastava? E tuka se stiti gradot i se pokazuva akcija a ne vcera koga uopste i nemas protivnik od sprotiva
Ниту еден натпревар на Вардар не спомна.

МАИЧКА НЕ Е ТРОФЕЈ! Да беше ќе ја објавевме од официјален профил. Само останавме на зборот (x1200 пат) Доста си бладаш и подметнуваш "жртва" муабети. Па децава со дресовиве ги лупна бе..леле хајаха дечкоо:)

Ај да се вратиме на муабетот.
Исто се случи и со Фенербахче. Земени застави и уредно вратени. Но, да ми вади слика некој од неутрална против Вардар, со знамиња и чуда, не. Можеби нема секогаш да успееме тоа да го направиме, но со сета сила ќе се бориме против тоа. Засега успешно го правиме тоа!

На ПАОК во сала им беше понудено ферски да се пробаме, бидејќи имаше меѓу нив жени и постари лица. Таму отиде најголем дел од нашата екипа која успеа во еден саат да се мобилизира, бидејќи не знам дали знаеш - дојдоа ненајавено.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ставрно бе паролата никој не ја искоментира, ултраски многу поголем удар кон гробари, него маичките и знамињата. Директно во центар беше паролата, објавена на сите балкански навијачки страници и предизвика многу реакции и коментари. Се надевам гробари нема да останат само на тоа, туку ќе ги мотивира да се активираат за на 28.02. Доста веќе се расправате со овој Козенка, очигледно е дека отишол со домашно знаме партизан на утакмица, ама немал муда да го извади, па сега тука лечи фрустрации.. везе нема со ултрас.
Инаку паролата беше:
Власта ве плаќа, со татари сте браќа
дружите со грци, а глумите анти-роми
меѓу вас се крие убиецот на Гроби.

10/10 погодена. Што мислите ултраси школовани? Или ќе се држиме до маичките што сме ги соблекле од момци во лош ултра бг филм.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.389
Koja zastava im padnala profesore? Posto ova e prva ekipa na Grobari i kako sto mozes da vidis nema Kumanovo, Kavadarci i slicni lokalci. Ovaa ne e padnata sigurno, tolku bar treba da si upaten :)
Заставата Гробари Битола падна. Од ограда кај Гробари. Или и таа е во Врање падната?
Ај, овој пазарџиски муабет дома!
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
Ставрно бе паролата никој не ја искоментира, ултраски многу поголем удар кон гробари, него маичките и знамињата. Директно во центар беше паролата, објавена на сите балкански навијачки страници и предизвика многу реакции и коментари. Се надевам гробари нема да останат само на тоа, туку ќе ги мотивира да се активираат за на 28.02. Доста веќе се расправате со овој Козенка, очигледно е дека отишол со домашно знаме партизан на утакмица, ама немал муда да го извади, па сега тука лечи фрустрации.. везе нема со ултрас.
Инаку паролата беше:
Власта ве плаќа, со татари сте браќа
дружите со грци, а глумите анти-роми
меѓу вас се крие убиецот на Гроби.

10/10 погодена. Што мислите ултраси школовани? Или ќе се држиме до маичките што сме ги соблекле од момци во лош ултра бг филм.
Добри 90% од вас и од сите не знаат што значи паролата хахаха
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.389
па летоска вие верглавте тука за знамето вардар што ви го земаа чкембари !
Па не се падна знаме "Партизан Фанс Битола". Се падна знаме Гробари Битола кое беше на ограда кај Гробари. Ај дете легни си. Си се истрауматизирал од вчера. Лее, со кој сум нашол да садам краставици. Ај чао
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Abe jebete se so sve forumi, nikoj ne se pofali, tuku nikad ne razbravte kako se branat boi na tvojot klub. Velja nevolja, nikola gruevski, ic ne mi e gajle koj bil, toj sto mislel deka ke projde u grupa od 5-6 lugje i ne se del od navivacka grupa a imalo milion najavi bash za niv pred utakmica, se zaebal.


I ti da si bil vcera ke si odese gol bez maica sto ako ne si grobar a si dosol so taa maica??? Znaci takvite samite si go baraat.
Како не се пофали? кога на тој шо му реплицирав овде убедва дека само навивачи имале таква и дека тој шо му ја зеле бил навивач дрн дрн.
До вчера плачевте за знамето дека било на обичен фан , сега маица од обичен фан е трофеј, па уште еве два пати била овде постирана.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.389
Како не се пофали? кога на тој шо му реплицирав овде убедва дека само навивачи имале таква и дека тој шо му ја зеле бил навивач дрн дрн.
До вчера плачевте за знамето дека било на обичен фан , сега маица од обичен фан е трофеј, па уште еве два пати била овде постирана.
Правете се наудрени. Нека ве читаат сите. Нит ќе се оправдате за срамниот потег нит па ќе успееш да изедначиш паѓање на "ВАРДАР ФАНС" знаме и "Гробари" маичка, за која потенциравме дека не е трофеј. Нит ја објавуваме на официјален нит бутур. Ајдеее пак!!! Ајде можеш уште еднаш да пишеш исто:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom