Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
Od edna strana vikas deka nemate nisto protiv rivalska navijacka grupa u kop, a od druga strana se falis deka nadvor van sala imalo posebni odredi koi kako lovdzii barale sumnjivi lica. Znaci ste imale protiv uopste da vlezat. I kako znaete deka bi provocirale? Mozebi ke se grupirale vo kop, pa da imate so kogo da se nadglasuvate.Od taa strana FA izleguvaat pomangupi, na sekoja utakmica so Partizan i CZ ima protivnicka grupa, a oni si teraat nivni film i svoe navivanje.
Zatoa sto kako shto ti pisaa pogore, ubavo si beshe najaveno deka ke ima nulta tolerancija za neutralci i pak ne im bea zemeni znaminjata tuku im bea vrateni. I za pred sala istiot muabet. Za padnatite maici stanuva zbor za podgrupa. Nemame nisto protiv rivalska navivacka grupa konkretno vcera imavme protiv "nasite" sto ke go podrzuvaat partizan i sto vole crno bele boje.
Vie kako pomangupi ne uspeavte na vasite utakmici da go sprovedete ova, zatoa salata vi e crno bela koga igrate protiv partizan vo sred aer u sred maalo.

Да имало и вчера гостински навивачи и биле обезбедени од полицијата мислите дека ќе ги нападнете или соблакате на трибина или пред сала? Да не се лажеме...
Па Варвари беа пред 2 недели и имаше цел конвој полиција, се чудев што се случува низ населбата.
Da ne se lazeme, ako nekoj moze da napravi akcija vo takvi uslovi i sam znaes deka toa se deckite od zapadot.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
490
Поени од реакции
4.382
И предходно ја објавија тука на форумот ама еве ти ја пак да ја видиш, симпатизери да не ја носат маицава?
Батали. Нема разбирачка. Вчера напраил профил, денес е Кими на форумов...

По негово требаше да ги прашаме од кога одат на трибина, дали вистински го сакаат Партизан или се само студенти по Археологија кои залутале во С.Ц. Јане, пошто според него и тоа е можно. Па уште кога ќе ми спомне "деца со дресови биле", ми се повраќа. Али ај, што знам јас, вчера во Прилеп сум бил бајки да продавам.
Автоматски споено мислење:

Zatoa sto kako shto ti pisaa pogore, ubavo si beshe najaveno deka ke ima nulta tolerancija za neutralci i pak ne im bea zemeni znaminjata tuku im bea vrateni. I za pred sala istiot muabet. Za padnatite maici stanuva zbor za podgrupa. Nemame nisto protiv rivalska navivacka grupa konkretno vcera imavme protiv "nasite" sto ke go podrzuvaat partizan i sto vole crno bele boje.
Vie kako pomangupi ne uspeavte na vasite utakmici da go sprovedete ova, zatoa salata vi e crno bela koga igrate protiv partizan vo sred aer u sred maalo.


Da ne se lazeme, ako nekoj moze da napravi akcija vo takvi uslovi i sam znaes deka toa se deckite od zapadot.

Во моментов да. Порани ФА имаа исто доста спремна екипа. Проблемот со ФА е што мислам дека се вратија на трибина со нерасчистени внатрешни сметки. И на документарецот имаше дел од луѓето кои начнаа таква тема. Да се играше пред 5-6 год. сигурно немаше Гробари толку да се шират. Денес во копот на ФА фалат многу луѓе кои би ја направиле разликата, али тоа е.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.257
Поени од реакции
7.949
Си имаше коп за навивачите/симпатизерите на Партизан, беше и обезбеден иако во копот имаше преку сила 10 души, од кои 3 беа од Велес, што ќе ги кошташе сите што беа раштркани низ сала да си застанат во тој коп? Ќе можеа партизановите и српските знамиња да си ги постават на ограда, мислам дека немаше никој да им направи проблем, не разбирам зошто се хејта тоа што му се рекло на некој да си ги прибере знамињата покрај коп за гостиски навивачи/симпатизери а седнат буквално на неколку метри од копот на домашната навивачка група.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.507
И предходно ја објавија тука на форумот ама еве ти ја пак да ја видиш, симпатизери да не ја носат маицава?
Јас имам иста таква, ми ја даде обичен симпатизер на Партизан како заебанција т.е. поклон (Србин од Белград во Белград ,бидејќи често одам поради работа )на секој чекор во Белград ја имаш, а не знаев дека сум Гробар , се до вчера .
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
62
Поени од реакции
117
Јас имам иста таква, ми ја даде обичен симпатизер на Партизан како заебанција т.е. поклон (Србин од Белград во Белград ,бидејќи често одам поради работа )на секој чекор во Белград ја имаш, а не знаев дека сум Гробар , се до вчера .
Na buvljak u Vranje gi ima maicive da se kupat. Ti marketinski mozes da predstavis deka e soblecena od Velja Nevolja. Samo sto toa moze da projde tuka, imasrelevantni regionalni navijacki forumi, ete probaj tamu pofali se so ova vrvno ultras dostignuvanje
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.507
Na buvljak u Vranje gi ima maicive da se kupat. Ti marketinski mozes da predstavis deka e soblecena od Velja Nevolja. Samo sto toa moze da projde tuka, imasrelevantni regionalni navijacki forumi, ete probaj tamu pofali se so ova vrvno ultras dostignuvanje
:vozbud::pos:Не само Веља Невоља и компанија
 

Attachments

Член од
24 март 2012
Мислења
633
Поени од реакции
682
Јас имам иста таква, ми ја даде обичен симпатизер на Партизан како заебанција т.е. поклон (Србин од Белград во Белград ,бидејќи често одам поради работа )на секој чекор во Белград ја имаш, а не знаев дека сум Гробар , се до вчера .
и јас имам гледано јавна продажба на маичкиве по социјалниве мрежи пред некое време :D Не е никаква подгрупа па уште помалку активна.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
362
Поени од реакции
2.013
Јас имам иста таква, ми ја даде обичен симпатизер на Партизан како заебанција т.е. поклон (Србин од Белград во Белград ,бидејќи често одам поради работа )на секој чекор во Белград ја имаш, а не знаев дека сум Гробар , се до вчера .
Вртете ја приказната со хумор колку сакате, не можете да се помирите дека вас ви пееа јужна србија а вие после тоа лабаво отидовте реквизити да си мењате, за разлика кај што вчера кај нас беше сосема друга приказна.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
62
Поени од реакции
117
Батали. Нема разбирачка. Вчера напраил профил, денес е Кими на форумов...

По негово требаше да ги прашаме од кога одат на трибина, дали вистински го сакаат Партизан или се само студенти по Археологија кои залутале во С.Ц. Јане, пошто според него и тоа е можно. Па уште кога ќе ми спомне "деца со дресови биле", ми се повраќа. Али ај, што знам јас, вчера во Прилеп сум бил бајки да продавам.
Автоматски споено мислење:




Во моментов да. Порани ФА имаа исто доста спремна екипа. Проблемот со ФА е што мислам дека се вратија на трибина со нерасчистени внатрешни сметки. И на документарецот имаше дел од луѓето кои начнаа таква тема. Да се играше пред 5-6 год. сигурно немаше Гробари толку да се шират. Денес во копот на ФА фалат многу луѓе кои би ја направиле разликата, али тоа е.
Ete gledas deka ne znaes. Najjakoto izdanie na Grobari e vo 2015 koga FA se i toa kako jaki. I pred toa vo 2013 vo Boris Trajkovski koga FA e na svojoi vrhunac

 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.507
Вртете ја приказната со хумор колку сакате, не можете да се помирите дека вас ви пееа јужна србија а вие после тоа лабаво отидовте реквизити да си мењате, за разлика кај што вчера кај нас беше сосема друга приказна.
Хаахах... Ок во право си :pos:
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
62
Поени од реакции
117
Вртете ја приказната со хумор колку сакате, не можете да се помирите дека вас ви пееа јужна србија а вие после тоа лабаво отидовте реквизити да си мењате, за разлика кај што вчера кај нас беше сосема друга приказна.
Da, so taa razlika sto togas doagase prva ekipa na Grobari, i ozbilni podgrupi, dodeka vcera ova imavte za protivnik deca.jpg
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.257
Поени од реакции
7.949
Племето да ви го ебам, да ги оставеа со маички и знамиња да си шетаат каде сакаат, да си седат каде сакаат пак ќе јадевте гомна тука.
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
490
Поени од реакции
4.382
Na buvljak u Vranje gi ima maicive da se kupat. Ti marketinski mozes da predstavis deka e soblecena od Velja Nevolja. Samo sto toa moze da projde tuka, imasrelevantni regionalni navijacki forumi, ete probaj tamu pofali se so ova vrvno ultras dostignuvanje

Леле, до Веља Невоља стигнавме:)

На форумов изгледа мора 10 пати да се сврти во круг за некои дечки да разберат основна, елементарна разлика.

На дадено предупредување, навивачите на Партизан да си се соберат во коп и да си навиваат како што треба, без притоа да провоцираат, ти пак нас не окривуваш:)

Сите што си имаа знамиња им беа собрани и врачени лично на нив. Истите продолжија да си ја гледаат утакмицата и да си навиваат за Партизан, што е нормално, негови симпатизери се.

Но, групичките од 6-7 "ултраси" кои си рекоа "Кур ме боли што зборат Комити, јас ќе си се сликам. Каков коп, ќе си седам кај што сакам" им беше само дадено дознаење дека Скопје не е село без кучиња. Да не го направевме тоа форумов ќе вриштете од коментари "Лее Комити не си стоите на зборот, ве измочаа бла бла". Ама сега, откако ги соблековме "Ејј, па и јас имам ваква маичка. Ејј па ова не се баш Гробари."
Дај бидете реални малце.

Дел од тие што успешно се камуфлираа вчера, денес ни праќаат слики облечени во Grobari Hooligans, маички. И ни пишуваат "Пички бла бла". Џони, изгледа твојов комшија апла пуштал маички. Или па бувљакот во Врање е толку многу популарен...ах бе:)

Само продолжете да се закопувате, мајстори на својот занает;)
 
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
Na buvljak u Vranje gi ima maicive da se kupat. Ti marketinski mozes da predstavis deka e soblecena od Velja Nevolja. Samo sto toa moze da projde tuka, imasrelevantni regionalni navijacki forumi, ete probaj tamu pofali se so ova vrvno ultras dostignuvanje
Abe jebete se so sve forumi, nikoj ne se pofali, tuku nikad ne razbravte kako se branat boi na tvojot klub. Velja nevolja, nikola gruevski, ic ne mi e gajle koj bil, toj sto mislel deka ke projde u grupa od 5-6 lugje i ne se del od navivacka grupa a imalo milion najavi bash za niv pred utakmica, se zaebal.

Јас имам иста таква, ми ја даде обичен симпатизер на Партизан како заебанција т.е. поклон (Србин од Белград во Белград ,бидејќи често одам поради работа )на секој чекор во Белград ја имаш, а не знаев дека сум Гробар , се до вчера .
I ti da si bil vcera ke si odese gol bez maica sto ako ne si grobar a si dosol so taa maica??? Znaci takvite samite si go baraat.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
490
Поени од реакции
4.382
Ete gledas deka ne znaes. Najjakoto izdanie na Grobari e vo 2015 koga FA se i toa kako jaki. I pred toa vo 2013 vo Boris Trajkovski koga FA e na svojoi vrhunac

Брат, застава им паднаа на Гробари!:)
Или и таа на Џони комшијата им ја даде од бувљакот во Врање:)? Ај жити се спиј
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom