Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Изгледа од партија не ви ги покажуваат сликите ние кога сме биле во чаир.


Poso go tupite sekogas so taa partija, vas vmro ve praese so godini sampion, vmro vi najde sponzor ( samsonenko ), vodzite vi bea vmro dpmne a i u posledno vreme tie istite lugje ve motivirat tie istite lugje od vmro ve razbudea od spienje.
B3605757-8ECE-49F7-BE80-BA31FDD2E425.jpeg

A u nikoj slucaj nie ne sme povrzani so nitu edna partija a drugo e sto nasi poranesni clenovi go dopiraa vrvot na politikata i sea za toa go tupite so godini a nie so toj covek vrska nemame.

i vasiot johan se obide u politika ama ne i uspea. :)
Автоматски споено мислење:

Друже у 4 саат сабајле за нова година обично нотмалнит луѓе дупат нешто. Искрено не дека сте нормални, ама и вие ми личите дека сте си го бапнале по еднаш на Градски.
D2437F16-DAB5-4EDA-B999-3F7DB69714C5.jpeg

Ste slusnale li za cairska romantika ili da gi potsetam ckembari da vi ja peat pesnata :cool: :D
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Wow 2 дуксдери од Комити земени 10 на 1. Останати сте уште 10 копиљаци што се палите дека сте најјаки а уствари јадете шамари кај стигнете.
Brat kaj jadat samari ne si prai bajram na mozokot ovie ako jadat kjotek jas sum kurto dudus ovie samo begaat picka atomska e mal zbor za niv samo ne znam do koga ke glumat navivaci
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Brat kaj jadat samari ne si prai bajram na mozokot ovie ako jadat kjotek jas sum kurto dudus ovie samo begaat picka atomska e mal zbor za niv samo ne znam do koga ke glumat navivaci
Vie ke zborite za beganje od eden svadbar izbegavte site, ali nema vrska tuka u Kajgana jadete gomna kolku sakate a u teren rabotite se poinakvi i sami go znaete toa..

I moderatorot e komita sto e najloso pak ke kazam za propaganda vi nema ramen u balkan.
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
Друже у 4 саат сабајле за нова година обично нотмалнит луѓе дупат нешто. Искрено не дека сте нормални, ама и вие ми личите дека сте си го бапнале по еднаш на Градски.
Дома сестра му помалата или братучетка му си ги ебам. Инцести гадни.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.667
a zs ne doagjate vie u Cair toa da go napraite? Ili ke se vadite kako i sekogas deka ne e navivacki poteg i takvi slicni gluposti.
Ајдее, ни тука еден на еден не можете а..
Сте седнале во некоја чајџилница, и заедно лупате глупости, демек ако пишете во исто време двајцата, поуверливо ќе биде. Греота..

Ај со ред:

1. Знамето на Комити, првично не е ударно, второ скинато е само делче на знамето. Ама најважна работа е што, еден саат Комити влезени на терен, се борат против Полиција за да стигнат до вас, Алпинистите од Чаир кои во рекордно време ја искачивте јужна. Не ви е срам бе да го спомнувате тој ден? И на сликате што ја објавивте се гледаат Комити долу како ве молат да се симнете и да не бегате..ама џабе.

2. Сега сте најсилни?? Дечко, вие или сте пореметени во мозокот или не одите воопшто на натпреварите на Слога. Годинава имате 10 натпревари на кои воопшто немате присуствувано, а на тие на кои имате присуствувано сте во просек 30 до 50 луѓе во копот. Да ги спомнам натпреварите во Маџари и Ѓорче каде што сте 15 луѓе или срамота е? Пред Скендербег вашиот главен воџа сега бега од лик што му бара ферка. Снимка има за ова. Да не зборам што у позадина го штитат петорица ваши членови со пиштоли...или според кодекс е тоа? Не знам, што мислиш ти? Две години не постоите. Тоа е вашата реалност. Или сакаш да збориме за вашата сила во споресба со Балисти? Дечко, реално ве измочаа. Фудбалерите на Шкендија ве истепаа вас, Балисти ви ги истепаа фудбалерите, ве навредуваа вас и вашите воџи, и во сред Чаир ве тепаа, на вашиот стадион пред неколку години, да потенцирам за да не лажеш - СНИМКА ИМА И ЗА ОВА!
Затоа, за каква најсилна група ми збориш???:)

3. Пропаганда спомнуваш? А бе летово се тепате со навивачи на тимот против кого игравте во квалификациите, на сите ултрас страници праќате дека сте истепале Комити. Среќа па снимки и билтенот на МВР ве демантираа. Паднавте знаме на Лавови, го претставивте како најхеројски чин, а тоа знаме од кафана го собравте. Ви паднавме главно знаме, на сите портали сте испратиле допис дека нема врска тоа знаме со вас. Нели така беше? Имаме од се слики.
Организиравте протест за слобода на убијците на нашиот брат Саздо...што повеќе да се каже. Па тажни видеа, па леле да плачеме сега бидејќи дебилите што убија дете се во затвор. Истите тие што ниту еден ден не зажалија за делото, не се извинија, не се повлекоа. Згора на тоа, уште се вклучуваа во живо на вашиот документарец...брука!

4. Зошто не доаѓате во Чаир? Па само неколку пати на ваши места се сликаа наши членови, за време на акцијата "Вардар - најдоброто од Македонија". А бе вие стварно не пратите работи...

4. Никој не спори дека во Ѓорче се случи непотребен инцидент во кој беа вмешани наши помлади членови. Разликата меѓу вас и нас е што, Комити објавија јавен став, се посветија максимално и неколку години подоцна успеаа при најлош Вардар во историјата, да бидат најдобри и најбројни.
Групата Комити моментално од секој аспект е број еден. Слободно, не само вие, секој нека ме демантира. Сум за здрава дискусија.
А вие пацови, кај сте вие денес? Изгубени, без концепт, без смисла за било што. Дај боже така да си останете.

И за крај, традиционално,

СЛИКАТА - КОЈА ВИ ЈА СЈЕБА РОМАНТИКАТА!
 

Attachments

Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Vie ke zborite za beganje od eden svadbar izbegavte site, ali nema vrska tuka u Kajgana jadete gomna kolku sakate a u teren rabotite se poinakvi i sami go znaete toa..

I moderatorot e komita sto e najloso pak ke kazam za propaganda vi nema ramen u balkan.
Ti be ke mi zboris za beganje ti vaka stabilen si ili so blaga redardacija si ti ke zboris pa sega iskoci video kako vas clen sedi u kombeto na plavcite ili toa go zaboravi da go pratam ako sks da se pocetis?

I ne znam so udirate na toa moderatorot sto bil mene samo 5 6 pati mi ima izbrisano mislenje sto sum go pisal zs ne bilo dobro sum pisal raboti so ne se za zborenje i fala bogu ne za dzabe e moderator
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Да, ама не е на натпреваров од 2006-та кога паднаа знамињата.

Тоа беше на Шкендија-Тетекс во август 2010, кога Војводи фрлија солзавец кај нив на трибина.
Скоро цела трибина се повлече во тој момент нагоре, а знамињата им беа развлечени на цела ограда. Членови на Шверцери кои беа дојдени на главна трибина (одма до трибината на Војводи), скокнаа од трибина за да им земат знаме на Војводи од ограда што беше најблиску до главната трибина.
Ама К***о им скокна во терен и го нокаутира шверверадосот :D
Автоматски споено мислење:


Може не бил од најспремните, ама за разлика од другите, неколку пати помогна кога ни требаше помош од тогашните постари членови (иако и самиот тој не беше толку постар) :D
Да не набројувам, сам доаѓаше да помогне кога сме биле напаѓани од побројни противници.
Кога работеше како обезбедување, дури и после заминувањето од Комити, има помогано на македонски деца по дискава во фрки.
Mnogu si informiran vo vrska so navijackata scena , no celo vreme gi kazuvas muabetive kako ti odgovarat tebe .Za koja pricina gi lazes lugevo u forumot mene ne mi e jasno ?Kogo nokautiral be druze zosto navleguvas u nekojsi film? Okej on go spasil transparentot ama ne nokautiral nikoj. Go kazuvaas celiot muabet i na kraj mora da go popravis malce muabetov.
https://youtu.be/btfCCCKOKG0 eve ti snimka kade vo 7;00 se gleda celata slucka , deckoto muda do kolena svaka cast pameten poteg no za zal neuspesen .
Po moe mislenje veke ne vredi da se debatira vo forumov od likovi koji pocnale vo 2022 da pisuvat tuka .Citam edniot vika transparentite na vojvodi se ukradeni od crkvi se izprintani neznam so , drugiot vika transparentot ne ne bil udarniot transparent pa kako ne vi e sram da go spomnete komitite dole ve molele da se simnete hahaha , mislat mladive deka go prezantirat svojata navivacka grupa se palat tuka vie ste picki nie sme najjaki vie begate nie ve samarime :pos: kakvi muabeti jebiga.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.667
Mnogu si informiran vo vrska so navijackata scena , no celo vreme gi kazuvas muabetive kako ti odgovarat tebe .Za koja pricina gi lazes lugevo u forumot mene ne mi e jasno ?Kogo nokautiral be druze zosto navleguvas u nekojsi film? Okej on go spasil transparentot ama ne nokautiral nikoj. Go kazuvaas celiot muabet i na kraj mora da go popravis malce muabetov.
https://youtu.be/btfCCCKOKG0 eve ti snimka kade vo 7;00 se gleda celata slucka , deckoto muda do kolena svaka cast pameten poteg no za zal neuspesen .
Po moe mislenje veke ne vredi da se debatira vo forumov od likovi koji pocnale vo 2022 da pisuvat tuka .Citam edniot vika transparentite na vojvodi se ukradeni od crkvi se izprintani neznam so , drugiot vika transparentot ne ne bil udarniot transparent pa kako ne vi e sram da go spomnete komitite dole ve molele da se simnete hahaha , mislat mladive deka go prezantirat svojata navivacka grupa se palat tuka vie ste picki nie sme najjaki vie begate nie ve samarime :pos: kakvi muabeti jebiga.
И кога цело членство на Алпинистите од Чаир се заеба на форумов, се појави ти, воџата со брилијантната анализа сведена на "Најдобри сме, пичмајчин сме"...
Воџо, пошто убеден сум дека си ти хулиганот кој бегаше од ферка кај Скендербег, иако со 5 пиштоли те бранеа, да ти објаснам нешто:

Ако лажеш, важно е другата страна да нема аргументи со кои ќе ти ги побие ставовите. На твоја жал, а на моја огромна радост, некој камерман бил на местото на настанот и снимил се. Снимката постои и повели линк од неа https://youtu.be/D0VpxQMUvRE

Како прво, на 3:21 јасно се гледа остатокот од транспарентот. Со тоа се потврдува дека дека е само дел земен. Второ, на јужна е транспарентот. Да, убав транспарент е, ама никад не сме го карактеризирале како "ударен". На 3:42 јасно се гледа како Алпинистите од Чаир ја искачуваат јужната трибина во рекордно брзо време, додека Комити се долу на теренот, да повторам ДОЛУ на теренот пред јужна и цело време повикуваат на двобој. Ако јас лажам снимката не лаже. Или сечена, лепена и монтирана е:)?

Не ви иде и не ви иде:) Дај друго дете!:)
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Ајдее, ни тука еден на еден не можете а..
Сте седнале во некоја чајџилница, и заедно лупате глупости, демек ако пишете во исто време двајцата, поуверливо ќе биде. Греота..

Ај со ред:

1. Знамето на Комити, првично не е ударно, второ скинато е само делче на знамето. Ама најважна работа е што, еден саат Комити влезени на терен, се борат против Полиција за да стигнат до вас, Алпинистите од Чаир кои во рекордно време ја искачивте јужна. Не ви е срам бе да го спомнувате тој ден? И на сликате што ја објавивте се гледаат Комити долу како ве молат да се симнете и да не бегате..ама џабе.

2. Сега сте најсилни?? Дечко, вие или сте пореметени во мозокот или не одите воопшто на натпреварите на Слога. Годинава имате 10 натпревари на кои воопшто немате присуствувано, а на тие на кои имате присуствувано сте во просек 30 до 50 луѓе во копот. Да ги спомнам натпреварите во Маџари и Ѓорче каде што сте 15 луѓе или срамота е? Пред Скендербег вашиот главен воџа сега бега од лик што му бара ферка. Снимка има за ова. Да не зборам што у позадина го штитат петорица ваши членови со пиштоли...или според кодекс е тоа? Не знам, што мислиш ти? Две години не постоите. Тоа е вашата реалност. Или сакаш да збориме за вашата сила во споресба со Балисти? Дечко, реално ве измочаа. Фудбалерите на Шкендија ве истепаа вас, Балисти ви ги истепаа фудбалерите, ве навредуваа вас и вашите воџи, и во сред Чаир ве тепаа, на вашиот стадион пред неколку години, да потенцирам за да не лажеш - СНИМКА ИМА И ЗА ОВА!
Затоа, за каква најсилна група ми збориш???:)

3. Пропаганда спомнуваш? А бе летово се тепате со навивачи на тимот против кого игравте во квалификациите, на сите ултрас страници праќате дека сте истепале Комити. Среќа па снимки и билтенот на МВР ве демантираа. Паднавте знаме на Лавови, го претставивте како најхеројски чин, а тоа знаме од кафана го собравте. Ви паднавме главно знаме, на сите портали сте испратиле допис дека нема врска тоа знаме со вас. Нели така беше? Имаме од се слики.
Организиравте протест за слобода на убијците на нашиот брат Саздо...што повеќе да се каже. Па тажни видеа, па леле да плачеме сега бидејќи дебилите што убија дете се во затвор. Истите тие што ниту еден ден не зажалија за делото, не се извинија, не се повлекоа. Згора на тоа, уште се вклучуваа во живо на вашиот документарец...брука!

4. Зошто не доаѓате во Чаир? Па само неколку пати на ваши места се сликаа наши членови, за време на акцијата "Вардар - најдоброто од Македонија". А бе вие стварно не пратите работи...

4. Никој не спори дека во Ѓорче се случи непотребен инцидент во кој беа вмешани наши помлади членови. Разликата меѓу вас и нас е што, Комити објавија јавен став, се посветија максимално и неколку години подоцна успеаа при најлош Вардар во историјата, да бидат најдобри и најбројни.
Групата Комити моментално од секој аспект е број еден. Слободно, не само вие, секој нека ме демантира. Сум за здрава дискусија.
А вие пацови, кај сте вие денес? Изгубени, без концепт, без смисла за било што. Дај боже така да си останете.

И за крај, традиционално,

СЛИКАТА - КОЈА ВИ ЈА СЈЕБА РОМАНТИКАТА!

Eve i od mene edna slika sto vi ja sjeba celata navivacka scena vo severna makedonija i nema sto da diskutiram povekje so tebe.

Site soberete se ama bas site povise trofei od nas nemate.
We rule the North
5B229D57-7066-4854-BAC7-93A0B5D55E8F.jpeg
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.521
Поени од реакции
8.901
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.667
Eve i od mene edna slika sto vi ja sjeba celata navivacka scena vo severna makedonija i nema sto da diskutiram povekje so tebe.

Site soberete se ama bas site povise trofei od nas nemate.
We rule the North
Прегледај го приврзокот 361369
Хахахахах нема ново дете а, пак ти:)
Бадијала дискусија, кога немаш три чисти
последен поздрав до чаирските Алпинисти!:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom