Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=34BTSVmuZCA

Австралците што до вчера не знаеја што е тоа фудбал земаа машки се измлатија и ствараат лека полека стабилна тифо сцена,ние уште по форуми си ебеме мајки и шајки
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Пијаме пиво и пушиме марихуана
секој викенд на трибина стара
Ти си ни живот,ти си наша мана
за нас мала е и маракана
ОООООООО heart emoticon Победа heart emoticon Прилеп
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Пијаме пиво и пушиме марихуана
секој викенд на трибина стара
Ти си ни живот,ти си наша мана
за нас мала е и маракана
ОООООООО heart emoticon Победа heart emoticon Прилеп

ритамот познат во цел свет (Сан Лоренцо)

а и слична е песната,таму се пее за вино и марихуана,вие само пиво сте смениле.


Каде ви е креативноста бе
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
ритамот познат во цел свет (Сан Лоренцо)

а и слична е песната,таму се пее за вино и марихуана,вие само пиво сте смениле.


Каде ви е креативноста бе

Од кај го знаеш ритамот кога не го знам ни јас.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Од кај го знаеш ритамот кога не го знам ни јас.

па ете за да го знаеш ти го кажувам.
Седни на јутуб и пиши best ultras songs и одма на почеток е на Сан Лоренцо.После лесно е ;)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
А тоа или ќе прашате тој шо го пишел текстот или ќе ја слушате кога ќе се пее, па да се види дали е така.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
А тоа или ќе прашате тој шо го пишел текстот или ќе ја слушате кога ќе се пее, па да се види дали е така.
Не треба да се слушне. Ако пратиш странска сцена доволно е само текстот да го прочиташ и веќе во глава знаеш кој е ритамот. Ете ти ја погоре песната оргинал од Сан Лоренцо. Пушти ја и кажи дека не е тој ритам.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.912
Не се расправи, тоа скопјаништата се луди по Сан Лоренцо.Знаj чим викат дека е од таму копирана, немат промашај :D.Во сон да ги разбудиш им ги знаат песните.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
„за нас мала е и Маракана“ а стадионот во Прилеп не бил пун 20 години. И озбилно, браво што се трудите да направите нешто, што сте активни пак, ама бидете малце по креативни и прифатете критика од страна :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
„за нас мала е и Маракана“ а стадионот во Прилеп не бил пун 20 години. И озбилно, браво што се трудите да направите нешто, што сте активни пак, ама бидете малце по креативни и прифатете критика од страна :)
Чекај ова е почеток малку има доста луѓе што од желба да допринесат изгоруваат во еуфорија па имаш доста гужви идеи итн...

А за креативност ова е само почеток понатаму ќе биде многу појако да се искристализираат некои работи а за стадион полн гледај:

 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не се расправи, тоа скопјаништата се луди по Сан Лоренцо.Знаj чим викат дека е од таму копирана, немат промашај :D.Во сон да ги разбудиш им ги знаат песните.

Дувај го бе воџа :D

Шала на страна,најлесно е да направиш така песна набрзинка од топ позната навивачка песна.
Потешко е,ама и филингот е како да си се качил на Монт Еверест кога ќе направиш сосем нова песна со измислен ритам и некои јаки зборови
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Дувај го бе воџа :D

Шала на страна,најлесно е да направиш така песна набрзинка од топ позната навивачка песна.
Потешко е,ама и филингот е како да си се качил на Монт Еверест кога ќе направиш сосем нова песна со измислен ритам и некои јаки зборови

Која е твојата песна со измислен ритам и јаки зборови?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom