Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Многу одамна, кога Комити имаа задоволство да им парираат на југословенските навивачки групи, беа мошне добро организирани. Потоа, Македонија се осамостои, а Комити имаа само еден избор... да го напишат транспарентот кој се` кажува низ годините до сега а е посветен на фановите ширум нашата земја: Ние сме ви идоли... :pos:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Незнам шо е работава,али никој не ги спомнува Шверцерите! Ми ги спомнувате Војводи,лани 2 најстари транспарента им беа земени среде Тетово од Шверцерите и они ми се навивачка група така?! Нека каже некој Војвода дека не е така АЈДЕ?!?! И дали го заборавате секогаш полниот стадион во Чаир,иако е Слога веќе 4 год. у втора лига,а Вардар изигра 2 слаби утакмици и комитите одма почнаа да серат и да не навиваат,а што е до Чкембари,еден клуб е во Битола,таман работа сеа да се малку! А во Скопје се најуспешните 3 клуба во Македонскиот фудбал,Слога,Вардар и Работнички,а кај се Металург,Маџари,Македонија Ѓорче итн,итн...Иначе у последно време ми се свиѓаат Лавовите како навиват и секако...Балистите кој што прават секогаш добра атмосфера во Тетово!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Незнам шо е работава,али никој не ги спомнува Шверцерите! Ми ги спомнувате Војводи,лани 2 најстари транспарента им беа земени среде Тетово од Шверцерите и они ми се навивачка група така?! Нека каже некој Војвода дека не е така АЈДЕ?!?! И дали го заборавате секогаш полниот стадион во Чаир,иако е Слога веќе 4 год. у втора лига,а Вардар изигра 2 слаби утакмици и комитите одма почнаа да серат и да не навиваат,а што е до Чкембари,еден клуб е во Битола,таман работа сеа да се малку! А во Скопје се најуспешните 3 клуба во Македонскиот фудбал,Слога,Вардар и Работнички,а кај се Металург,Маџари,Македонија Ѓорче итн,итн...Иначе у последно време ми се свиѓаат Лавовите како навиват и секако...Балистите кој што прават секогаш добра атмосфера во Тетово!
Морам да кажам нешто по повод болдираното. Вардар и Слога се Бог и шеширџија, Вардар секоја година претендира за титула и е буквално божество, заради резултатите во историјата. Токму затоа, многу луѓе водат војна кој да го има во своите раце и токму затоа огромни малверзации се прават со името Вардар. Комитите со години се свесни за таа ситуација, но сепак доаѓале на стадион и навивале редовно. Моментот кога стапија во штрајк, беше нешто што другите навивачки групи никогаш нема да го направат во Македонија од едноставна причина што се незаинтересирани и аматери, ако може така да се каже. Комити застанаа позади името Вардар, го бранеа и се бореа за него. Тоа е крајна линија за еден страстен навивач на фудбалски клуб. За среќа работите мрднаа од мртва точка... за сега повторно да биде бурно. Како ќе заврши, ќе видиме.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Незнам шо е работава,али никој не ги спомнува Шверцерите! Ми ги спомнувате Војводи,лани 2 најстари транспарента им беа земени среде Тетово од Шверцерите и они ми се навивачка група така?! Нека каже некој Војвода дека не е така АЈДЕ?!?! И дали го заборавате секогаш полниот стадион во Чаир,иако е Слога веќе 4 год. у втора лига,а Вардар изигра 2 слаби утакмици и комитите одма почнаа да серат и да не навиваат,а што е до Чкембари,еден клуб е во Битола,таман работа сеа да се малку! А во Скопје се најуспешните 3 клуба во Македонскиот фудбал,Слога,Вардар и Работнички,а кај се Металург,Маџари,Македонија Ѓорче итн,итн...Иначе у последно време ми се свиѓаат Лавовите како навиват и секако...Балистите кој што прават секогаш добра атмосфера во Тетово!
Ех море педери, што не зедовте лани транспарент а? Ја знаем зошто ама нема врска...Ти којзнае и дали си бил у Тетово а овде ми се праеш заебан, и си слушал само што ти збора твоите другари. Како прво, на стадион бевме околу 20 души и тоа се под 18 год. затоа и се пуштивте вие. Зошто лани не се пуштивте а?! Епа еве вака, дојдите и годинава, и пробајте да земете транспарент, ќе видиш што ќе ве снајде!!! Друго немам што да ти кажем, зошто и самиот знаеш дека е така, ако воопшто си бил во Тетово!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
КОМИТИ ЗАПАД се најдобри нема шо да се збори
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Па тие сте бе куре...:pos2:А у Тетово бев на двете последни гостувања,али незз дали ти некогаш имаш стапнато у Ск! Пички сте у душа,да бевте мажи ќе дојдевте на Чаир,а не преку форуми да се курчите и да јадете гомна,а ај ја да не зборам...нека кажат некој од постариве навивачи од било која група на форумов,што треба да направи една навивчка група кога и се украдени 2та најстари транспаренти од главните ривали?!?!:vozbud: Се глеаме у Тетово ПИЧКО!:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Епа тоа е, Војводи не се Албанци па ајде кој и да дојде, тепај го демек многу си заебан. Вие сте Албанци, племе од шума слезено и само тоа знаете. Избришите гс ако сакате со знамињата, ама кога тогаш ќе платите за нив не се секирај, све се плаќа све се враќа...ако си слушнал за оваа поговорка, ама чисто не верувам, којзнае од која шума си слезен. ДИВО ПЛЕМЕ!!! Да сте многу заебани, нема да ги криете лицата на сликиве...
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Со ова последново за лицата,видов со кој си иам работа:pos2: Како ќе платите баш ме интересира?!? Дај нешо слики на ваше гостување у Ск или негде...било каде?!:pos2:Може и има...:tapp: А мислам дека сите што ги видоа сликите знаат како стојат работите и само за инает може некој да рече дека не е така!:helou:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Иначе знамињата не ви вредат толку за да го бришам гзот со нив:pos2:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Со ова последново за лицата,видов со кој си иам работа:pos2: Како ќе платите баш ме интересира?!? Дај нешо слики на ваше гостување у Ск или негде...било каде?!:pos2:Може и има...:tapp: А мислам дека сите што ги видоа сликите знаат како стојат работите и само за инает може некој да рече дека не е така!:helou:

Можеш да гледаш на јутуб од гостувања...ако си писмен мислим!


Иначе знамињата не ви вредат толку за да го бришам гзот со нив:pos2:
Па и гзот твој не вреди повеќе!
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Браво...опасен си сеа,ми врати!:pos2: Се понашаш као мало дете,затоа и веќе не дискутирам со тебе на темава,ја што имав кажав дури и слики стаив!:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Браво...опасен си сеа,ми врати!:pos2: Се понашаш као мало дете,затоа и веќе не дискутирам со тебе на темава,ја што имав кажав дури и слики стаив!:helou:

Не па ти си како мало дете, не јас. Ми тераш инает и си се тешиш самиот што сте зеле транспаренти од дестина деца под 18 год. Нека ти биде, ок нема проблем.

btw, ја полниме со оф топик темава за џабе, нема смисла моабетов мислам. Сте зеле транспаренти, ок нека ти биде теши се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom