Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504

Еве најјаката албанска група шо прави.Сака да нападне во гостинската соблекувална и бегаат од 10 обични полицајци.Овие Ултраши биле.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
aj kazi so kolku komiti si dosol ove 5 godini vo tetovo, 2000-3000??? haahhahhhahahahahahaahahahahahahahaha
nie vi bevme pred 4 meseci. abe legenda ste vie, sekoja godina vi doagjate po 3000 dusi, samo nikoj ne ve primetuva
да бе невидливи 3000. Кога се организирале патувања. Ти изгледа нечиташ горе што имам пишувано зашто нема толкава бројка во Комити. Не бе вие балисти сте "најаки" можете со сите да се тепате ама ако се тридупло помалку од вас, плус и полицијата ве штити и ред други работи да не ги набројувам. Со тоа сте "прави хулигани". Браво ви симнувам капа.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503

Еве најјаката албанска група шо прави.Сака да нападне во гостинската соблекувална и бегаат од 10 обични полицајци.Овие Ултраши биле.
Ова што им го прават Џандарите на Шверцерите не е ништо во споредба со желките и ЦПБ.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
:pos::pos:
Јаки се нема што !
На секоја утакмица на која Комити навиваа сезона на домашен терен,безразлика дали имаше или не гостински навијачи имаше минимум по 20 желки околу нас.Овдека не видов ниеден.
Све е јасно. :toeto:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
:pos::pos:
Јаки се нема што !
На секоја утакмица на која Комити навиваа сезона на домашен терен,безразлика дали имаше или не гостински навијачи имаше минимум по 20 желки околу нас.Овдека не видов ниеден.
Све е јасно. :toeto:
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
80
Поени од реакции
8
да бе невидливи 3000. Кога се организирале патувања. Ти изгледа нечиташ горе што имам пишувано зашто нема толкава бројка во Комити. Не бе вие балисти сте "најаки" можете со сите да се тепате ама ако се тридупло помалку од вас, плус и полицијата ве штити и ред други работи да не ги набројувам. Со тоа сте "прави хулигани". Браво ви симнувам капа.

o GLLUP LAZLIVEC, koga si dosol u tetovo???? komiti ne stapnale vo tetovo, ti si dosol hahahahaha ejjjjj nepredvidliv si bil ti
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
80
Поени од реакции
8
te molam nemoj vaka da se blamiras deka komiti ne stapnale vo tetovo imame sliki so teteks bevme posleden pat ja kolku sto se sekavam
zboruvam za poslednite 5 godini, taka bese muabetot so nego. no i poslednite 10 godini mi se cini deka ne ste bile. pa so teteks koga igrate toa e druga prikazna, so skendija e druga
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.461
Поени од реакции
28.734
zboruvam za poslednite 5 godini, taka bese muabetot so nego. no i poslednite 10 godini mi se cini deka ne ste bile. pa so teteks koga igrate toa e druga prikazna, so skendija e druga
Зборува за последните 5 години само толку е на стадион зошто е голем...беа во втора лига 4 години не беше на пауза беше и еве го се појави сеа...Пошто не сме стапнале прашај си ги тие со голем нос на ограда што урлаат ко диви свињи што се деси на последното гостување на Комити во Тетово на Вардар-шкендија...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Ова е од сезона 90-91, кога Вардар беше во втора лига.
Ова видео е од Вардар-Пелистер, ако не се лажам.
Тоа ми беше единствената full сезона со Комити на Запад. Бев на сите утакмици на Запад и само на две во гости (голема држава беше тоа и не беше баш едноставно за средношколец да патува наваму натаму). Седиштето ни беше кај СловенијаШпорт (кладилница мислам дека има денес таму). Таа сезона најгадни утакмици беа со Пелистер и Приштина (од аспект на инциденти, можам десет страни да пишам што се дешеваше после утакмици, можеби и тука на форумов ќе се најде некој да потврди. Кој знае, голем е форумов, може има тука некој од таа гарда). Секој понеделник идев засипнат у школо. Дури и у алманхот со моронски песни на крај од средно ми склопиле некаква песна за тоа како сум се тепал со Чкембари (lol).
Клипов убаво ме потсети. Ако се барам може и ќе се најдам на него.
Глеам го има и Пивце, тој гарант уште иде на утакмици.

И така си евоцирав спомени .....и коа ќе ми текне што све сум праел и не ме чуди многу вие шо праите глупости денес. Тоа е, младост лудост. OK доста е, веќе почнав геријатријски да звучам.

Поздрав до сите навивачи.
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
80
Поени од реакции
8
Зборува за последните 5 години само толку е на стадион зошто е голем...беа во втора лига 4 години не беше на пауза беше и еве го се појави сеа...Пошто не сме стапнале прашај си ги тие со голем нос на ограда што урлаат ко диви свињи што се деси на последното гостување на Комити во Тетово на Вардар-шкендија...
zboruvam za poslednite 5 godini (pak ke povtoruvam za tvojot neandertalen um) zosto nekoj nekolku postovi pogore prasa kolku pati bile komitite vo tetovo poslednite 5 godini i toj drugiot vas neadertal kaza " ne znam, ednas dvapati". a za godinite da ne zboruvam, 17 imas, uste so peleni na stadion si. i aj kazi mi koga posleden pat bile komitite vo tetovo protiv shkendija koga igral vardar? sakam da znam iskreno
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Па не биле у последни 5 год. како да бидат, не играле втора лига.
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
80
Поени од реакции
8
toa kazi mu na toj gore, toj so vardar duri vo vtora liga idel samo za da doagja vo tetovo protiv skendija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom