Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Протест во Солун со македонски знамиња
http://utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=C62346CF53619648B31336436315FE9A


Заслужуаа да ги стаем на оваа тема нели:pipi:
и btw баш добра бројка на протест се( да не биле па да речеш не е ништо важно) и не веруем некој исто ваке Македонец да се осмели да излезе со грчко знаме макар нешто ми напраела државата (во овој случај не е државата туку федерацијата и кој к.. нив им ваѓаа мкд знамиња само тиа знаа). Добро ги разбирам го чувствуваа македонското у нив колку и да негираа :)
крај краева СЕ БУДА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ТОЈ РЕГИОН сакале или нејчеле :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ Читај го убаво текстот,со вадење на нашето македонско знаме ја провоцираат Грчката Фудбалска Федерација за да ги вратат во лига,ништо повеке.Нек си ебат матер...

Инаку да,се будат од сонот дека не се Грци (гејци) туку се македонци,но не се оние вистинските македонци...ова ти се циганска раса.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
^ Читај го убаво текстот,со вадење на нашето македонско знаме ја провоцираат Грчката Фудбалска Федерација за да ги вратат во лига,ништо повеке.Нек си ебат матер...

Инаку да,се будат од сонот дека не се Грци (гејци) туку се македонци,но не се оние вистинските македонци...ова ти се циганска раса.
Ја ни на крај памет не би извадил грчко знаме, добро како што викаш и ти циганска раса им е гајле за државата што уште малку и ќе ја запаља... ама тоа е незнаемо да искористимо мие ова што праа тие, мие да извадевмо грчко знаме одма ќе почнаја да јада гомна дека у Македонија живеат грци...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ја ни на крај памет не би извадил грчко знаме, добро како што викаш и ти циганска раса им е гајле за државата што уште малку и ќе ја запаља... ама тоа е незнаемо да искористимо мие ова што праа тие, мие да извадевмо грчко знаме одма ќе почнаја да јада гомна дека у Македонија живеат грци...
Јас пак ни на сон не можам да извадам грчко знаме,а камоли на јаве,ке се убијам :)

Ова ти е брат класична циганска раса,не си ја сакаат државата,доказ знамето наше,палат се живо и диво....само така педери,ке ви дадам бензин,дозапалете си ја државата.
Не знам како да искористиме од ова искрено,сеа што го напраиле ова грциве е сам себе убијал,ја мразат нашава држава,а вадат наше знаме,класично самоубиство :)
Како не ја извадил некој Вергината маме му ебам :pos:

Тие се македонци брат,ама претопени грци...значи класични циганишта со грчки пасоши...не ни требаат воопшто,затоа реков не се прави македонци,како јас,ти... ;)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
A-C-A-B, сине, не брбљај бе.

Ираклис е македонски клуб. Ираклис го добил името според Херкул, за кој Македонските кралеви пак уште во античко време тврделе дека е нивни предок и дека потекнуваат од него. Само антички митови кажувам. Солун има големо македонско потиснато население кое се чувствува како македонци но не смее тоа да го изрази јавно, очигледно им пукнало. Исто така, за Ираклис тренер во `98 година беше легендарниот Кирил Дојчиновски.

Ова нагаѓам, немам проверени податоци, но, со задоволство би прочиталк повеќе од некој што знае...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
A-C-A-B, сине, не брбљај бе.

Ираклис е македонски клуб. Ираклис го добил името според Херкул, за кој Македонските кралеви пак уште во античко време тврделе дека е нивни предок и дека потекнуваат од него. Само антички митови кажувам. Солун има големо македонско потиснато население кое се чувствува како македонци но не смее тоа да го изрази јавно, очигледно им пукнало. Исто така, за Ираклис тренер во `98 година беше легендарниот Кирил Дојчиновски.

Ова нагаѓам, немам проверени податоци, но, со задоволство би прочиталк повеќе од некој што знае...
Football supporters of Greek first division club Iraklis staged a protest against Greece's FA for taking away Iraklis' license. Iraklis is one of Greece's oldest clubs, founded back in 1908, but will not be allowed to compete in this year's super league.The protest took an unexpected turn when numerous fans showed up with Macedonian flags. Surprisingly, the flags were not burned rather the fans alluded to Greece's FA it would be better for Iraklis to compete in Macedonian First League, rather than the Greek super league.
MINA is not aware whether the Greek protesters waving the Macedonian flags were actually ethnic Macedonians, regardless, the other fans seemed to agree with them. Comments posted on Facebook also saw the Macedonian flag as a 'good move' for Iraklis.
Iraklis fans have planned for today to stage a protest in Athens as well.
We wish Iraklis fans a fruitful result in their fight to save the club, and may also add that the Macedonian league would probably welcome them, lets face it, Iraklis could be the one decent club there.

извор.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
A-C-A-B, сине, не брбљај бе.

Ираклис е македонски клуб. Ираклис го добил името според Херкул, за кој Македонските кралеви пак уште во античко време тврделе дека е нивни предок и дека потекнуваат од него. Само антички митови кажувам. Солун има големо македонско потиснато население кое се чувствува како македонци но не смее тоа да го изрази јавно, очигледно им пукнало. Исто така, за Ираклис тренер во `98 година беше легендарниот Кирил Дојчиновски.

Ова нагаѓам, немам проверени податоци, но, со задоволство би прочиталк повеќе од некој што знае...
Ме читаш што пишав или не ???

Не реков ништо од порано за Ираклис,туку сега е класичен гејски тим од типот на Паок,Панатинаикос,Олимпијакос и остали поради се поголемиот број националисти кој што ги има во Гејција,а последно време во Солун има се повеке.

Македонски тим бил ??

Ееех бе...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520


Гостување во Кавадарци на ЖФК Борец против Победа на финалето на купот 2:0 победа на Борец и двојна круна

15 минути пред крајот избркани сите поради ФФМ Мафија кој филм им е незнам и на делегати и на сите.
 
Член од
9 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
27
Na utakmicata RK BOREC-rk ovce pole, koga borec go podignaa peharot za osvoenoto 1 mesto vo 1-ta maska rakometna liga
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom