Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Имат едно златно правило, а то гласит " Немој да се курчиш со мајца на НГ во друг град, аку не си спремен да си ја одбраниш мајцата и да не ти ја земет". Аку се курчиш, и ти ја паднат, немојте после со муабетов од погоре на Комита Ултрас. Многу е едноставно :)
Маиците се поштено земени нема фрка тука. Муабетот е маициве се земени пред година време, а сега се објавува на официјален профил демек сега се паднати, смешки.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.643
Поени од реакции
4.777
Многу сакам дуел со Лозари да ги спуштиме на земја,не ми текнува во поново време кога имало дуел Комити/Лозари зборам за фудбал ,ракомет не навиваа Лозари до почеток на сезонава.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Многу сакам дуел со Лозари да ги спуштиме на земја,не ми текнува во поново време кога имало дуел Комити/Лозари зборам за фудбал ,ракомет не навиваа Лозари до почеток на сезонава.
21мај ракомет, повелете на дружба :D
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Мене иритантен ми е делот на новата рибарска политика на некој нивни коспополитизам. Дали грешките од минатото ги чинеа многу па си натоварија многу противници непотребно кој би знаел. Имаше некој пишано погре за тоа пуштање нозе колку што ти е долга чергата па не се сеќавам нешто Лозари да се курчеле претерано, тој курч повеќе им бил врз база на тоа како се организациски јаки и креативни не толку во однос дека се страшна фајт група. Кога сме веќе кај нив се приметува по слики дека доста познати ликови ги нема, да не навлегуваме од која причина ниту сакам некој од нив да ми одговори, просто не е моја работа. Само го напишав како нешто што го забелжав. П.С Во 2021 ако не се лажам имаше дуел Лозари - Комити на Вуко Каров турнирот ама ништо специјално на 40+ степени
 
Член од
3 март 2019
Мислења
112
Поени од реакции
488
Мене иритантен ми е делот на новата рибарска политика на некој нивни коспополитизам. Дали грешките од минатото ги чинеа многу па си натоварија многу противници непотребно кој би знаел. Имаше некој пишано погре за тоа пуштање нозе колку што ти е долга чергата па не се сеќавам нешто Лозари да се курчеле претерано, тој курч повеќе им бил врз база на тоа како се организациски јаки и креативни не толку во однос дека се страшна фајт група. Кога сме веќе кај нив се приметува по слики дека доста познати ликови ги нема, да не навлегуваме од која причина ниту сакам некој од нив да ми одговори, просто не е моја работа. Само го напишав како нешто што го забелжав. П.С Во 2021 ако не се лажам имаше дуел Лозари - Комити на Вуко Каров турнирот ама ништо специјално на 40+ степени
Точно дек можда и не секоја одлука е исправна од наша страна. Но ете на таков начин групата се издигна негде погоре. А најбитно школо за нова генерација шо идат. Не ни сме најспособна фајт екипа ниту се мислиме. Ама паки и од чотек не се плашиме
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
Мене иритантен ми е делот на новата рибарска политика на некој нивни коспополитизам. Дали грешките од минатото ги чинеа многу па си натоварија многу противници непотребно кој би знаел. Имаше некој пишано погре за тоа пуштање нозе колку што ти е долга чергата па не се сеќавам нешто Лозари да се курчеле претерано, тој курч повеќе им
nitu ednna podgrupa ne e po jaka od samata grupa
 
Член од
11 април 2022
Мислења
9
Поени од реакции
23
Многу сакам дуел со Лозари да ги спуштиме на земја,не ми текнува во поново време кога имало дуел Комити/Лозари зборам за фудбал ,ракомет не навиваа Лозари до почеток на сезонава.
Имаше дуел на турнирот на Вуко Каров и Тиквешките легенди најавите 10 автобуси дојдовте 20 души и рипавте на ѕидот ко мајмуни
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
3
Поени од реакции
16
Многу сакам дуел со Лозари да ги спуштиме на земја,не ми текнува во поново време кога имало дуел Комити/Лозари зборам за фудбал ,ракомет не навиваа Лозари до почеток на сезонава.
Каков дуел би било тоа кога цела мак тифо цена знае дека екипава на Лозари е повеќе поврзана со наши членови него ли со чкембари
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.484
Поени од реакции
68.991
Имаше дуел на турнирот на Вуко Каров и Тиквешките легенди најавите 10 автобуси дојдовте 20 души и рипавте на ѕидот ко мајмуни
Комити најавиле 10 автобуси?
Ко прво турнирот се играше во јуни, тотално вон сезона, а дека Вардар ќе учествува на истиот се објави на 3-4 дена пред да се игра турнирот.
Вашиот клуб не дава гостување во лигата кај вас, не па на турнир кога трибината уште ви беше во почетна фаза на градење.
Се собра едно комбе, дојдоа без најава од наша страна, без никаква мобилизација.
220325307_4175558272498426_770442680685633913_n.jpg

Во 2010, Тиквеш го победи Вардар во купот со 4-0.
И тогаш едно комбе (20тина души) ви гостуваше во работно време во среда. Ама тогаш вие не ни навивавте, кошарка ви беше приоритет.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
Каков дуел би било тоа кога цела мак тифо цена знае дека екипава на Лозари е повеќе поврзана со наши членови него ли со чкембари
Такви се Лозари , и со Рибари беа поврзани и оп , од нигде никаде вадење знамето .....така да ништо од таа "врска", тоа онака ради реда.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.643
Поени од реакции
4.777
екипава на Лозари е повеќе поврзана со наши членови него ли со чкембари
Повеќе членови од Комити го потенцирате ова,со екипата на Лозари може да си бидете поврзани приватно да се дружите итн,ама кога ќе дојде време за утакмица и дуел друга ќе биде песната.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Имаше дуел на турнирот на Вуко Каров и Тиквешките легенди најавите 10 автобуси дојдовте 20 души и рипавте на ѕидот ко мајмуни
Ај што не најавивме 10 буса, туку немаше ни мобилизација за небитниов турнир. Башка, бројката помеѓу Комити и Лозари не беше воопшто многу различна. Дали 30-40 души повеќе на свој терен...Башка што имавте неколку можности за напад. Така да, мези си, олабаи, и не пишувај бајки за мали деца.
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
68
Поени од реакции
121
Ете чесниот ве кани да идете на 21 мај, напрајте им услуга да се зберат највеќе оваа сезона.
P.S.И чкембоси ќе дојдат нема да бојкотираат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom