Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Член од
1 октомври 2022
Мислења
78
Поени од реакции
343
О другарче нашата прослава за 30 години е најдобрата во Македонија за таква само ќе сонувате, а што тек следува за 35 тогаш ќе пишиме пак. А не знам што толку ја тупиш тетово и чаир каа секој знае дека на двете места нема да стапне македонска навивачка група. Иначе се надевам ќе влезете прва лига, па ќе се сретнеме следната година.
Nemam nihsto protiv tebe pogotovo ne protiv moite omnileni Lozari koj den dens imam kontakt so mnogumina od porano , samo da razjasnime enshto , nie sme navivachi i mestoto nashe za proslava e tribinata , podobra proslava do sega na tribina vo MKD nemalo a za po ulici ke pridonese sekoj taka da ne se slozhuvam so tebe eve gi ovie od tetovo slavat 30 gosdini nikakvo shou a vecher niz grad ke palat ke trubat demek nnajjaki ova ona, se znae mestoto na navivachkata grupa za proslava kade e , na TRIBINA , ako imate sliki od podobra proslava na TRIBINA od bilo koja navivachka grupa vo MKD pratete , inache golem pozz neam nisht lichno protiv , i Ribari imaa super proslava vo OH a i chkembari na shirok sokak , FA u aer isto...itn itn poz
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
О другарче нашата прослава за 30 години е најдобрата во Македонија за таква само ќе сонувате, а што тек следува за 35 тогаш ќе пишиме пак. А не знам што толку ја тупиш тетово и чаир каа секој знае дека на двете места нема да стапне македонска навивачка група. Иначе се надевам ќе влезете прва лига, па ќе се сретнеме следната година.
Batence na sto si mavnat deneska??
Respekt za ova so go pisa za proslavata deka vie najdobra
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.328
Поени од реакции
18.979
О другарче нашата прослава за 30 години е најдобрата во Македонија за таква само ќе сонувате, а што тек следува за 35 тогаш ќе пишиме пак. А не знам што толку ја тупиш тетово и чаир каа секој знае дека на двете места нема да стапне македонска навивачка група. Иначе се надевам ќе влезете прва лига, па ќе се сретнеме следната година.
Мајмуни ви се шетаа по куќите вас никаде ве немаше, ЦПБ ви влетаа еднаш на трбина ве извадија од патики. Силни сте на помали групи ама и во Штип ви се видоа мудата кога еден џандар ве спречи у намерата и коа ви се залета повозрасен член од групата. Ќе видиме другата сезона колку сте јаки кога ќе треба да гостувате кај Комити, вака приказни може до утре да се тераат.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Мајмуни ви се шетаа по куќите вас никаде ве немаше, ЦПБ ви влетаа еднаш на трбина ве извадија од патики. Силни сте на помали групи ама и во Штип ви се видоа мудата кога еден џандар ве спречи у намерата и коа ви се залета повозрасен член од групата. Ќе видиме другата сезона колку сте јаки кога ќе треба да гостувате кај Комити, вака приказни може до утре да се тераат.
Спремете ги бекатонките за следната година.
Иначе на цпб му влетавме и ние на трибина кога се играше купот у Кавадарци, а за мајмуни што да се каже заедно со нив и бекатонки од каменоломот "ова е прилеп" :D
 
Член од
11 април 2022
Мислења
9
Поени од реакции
23
Лесно е во втора лига да се иде на сите гостувања и ние ги имавме скоро сите забранети и не забранети со коли или автобуси. а вие што се правите будали и си барате закачка сал.За српски филм вие ли најдите да зборувате моментално терате нивен филм демек вардар бил бренд сите навивале да дојш у чаршијата и да ги прашаш старите кавадарчани кој оделе да глеат и ќе ти кажат Тиквеш и сите нивни играчи а не вашиот вардар ,само продолжете да јадете гомна и видовме на вуко Каров пред неколку години колку дојдоте...
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
398
Поени од реакции
2.270
Спремете ги бекатонките за следната година.
Иначе на цпб му влетавме и ние на трибина кога се играше купот у Кавадарци, а за мајмуни што да се каже заедно со нив и бекатонки од каменоломот "ова е прилеп" :D
Многу ги спомињаш тие бекатонки а забораваш дека за втората утакмица ракомет во Битола чекавте 5 коли од Кавадарци кај Росоман за да каменувате. Од кога им влетавте на ЦПБ на трибина и изедовте уште еден пораз(вашите што биле таму приватно сами си признаа дека е пораз) на искачање и нивниот бус го каменувавте.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Многу ги спомињаш тие бекатонки а забораваш дека за втората утакмица ракомет во Битола чекавте 5 коли од Кавадарци кај Росоман за да каменувате. Од кога им влетавте на ЦПБ на трибина и изедовте уште еден пораз(вашите што биле таму приватно сами си признаа дека е пораз) на искачање и нивниот бус го каменувавте.
Немаше никакви коли кај Росоман за да сме каменувале толку ќе кажам и продолжете да ја тупете темава со ваши глупости.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
398
Поени од реакции
2.270
Лесно е во втора лига да се иде на сите гостувања и ние ги имавме скоро сите забранети и не забранети со коли или автобуси. а вие што се правите будали и си барате закачка сал.За српски филм вие ли најдите да зборувате моментално терате нивен филм демек вардар бил бренд сите навивале да дојш у чаршијата и да ги прашаш старите кавадарчани кој оделе да глеат и ќе ти кажат Тиквеш и сите нивни играчи а не вашиот вардар ,само продолжете да јадете гомна и видовме на вуко Каров пред неколку години колку дојдоте...
Па што не сте нападнале на вуко Каров? Нели вие сте многу опасни, а Комити знаат само со камења?
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Па што не сте нападнале на вуко Каров? Нели вие сте многу опасни, а Комити знаат само со камења?
Како може да нападнеме на меморијален турнир за починат човек ????
И баш со камења :tapp: :tapp:
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
398
Поени од реакции
2.270
Како може да нападнеме на меморијален турнир за починат човек ????
И баш со камења :tapp: :tapp:
Не може да се води дискусија со тебе, ги збориш работите што ти одговараат на тебе а другите ги преќутуваш.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Не може да се води дискусија со тебе, ги збориш работите што ти одговараат на тебе а другите ги преќутуваш.
Не е до работите ти одговорив и горе, а иначе ве спомнат ли вас одма рипате 10 профили не сакате да прифатите критики и факти.
Поздрав и секое добро.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
78
Поени од реакции
343
Eve ushte ova ke go pisham , kako shto vlegovte na tribina kaj cpb zashto ne vlegovte kaj Komiti koga igraaa u Kavadarci ?
Kumani ,Komiti , CPB, FA , Majmuni....mnogupati doagjale do Kav , daj da ne se lazhime ovie 2-3 god samo Komiti i CHkmebari mozhat asalno da se sprotistavat edni na drugi a vie ste na vrvot realno i grafiti , ubavi znaminja ,koreogravii, aktivnost sve ste super ama za napadi , tepachki takvi rab realno ne mozhete da se nosite na ulica so Komit sega iskreno ti kazhuvam , nevikam deka ako ima bilo shto deka nema da se sprotistavite sfakjash ama Komiti i Chkembari imaaat ekipa a bogami i zhelba samo prashanje e na moment koga ke se sudrat vidovme pred proslavata edni i drugi otidoa vo gradovite veruvaj nemozhe sekoj tuku taka . Pozdrav da ne ja zaebuvam temava sepak ja ne sum aktiven chlen samo ja iskomentirav situacijata .
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.507
Поени од реакции
8.842
Спремете ги бекатонките за следната година.
Иначе на цпб му влетавме и ние на трибина кога се играше купот у Кавадарци, а за мајмуни што да се каже заедно со нив и бекатонки од каменоломот "ова е прилеп" :D
Како за некој кој каменуваше комбе велешани кои ви гостуваа пред некоја година многу се расфрлувате со такви муабети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom